Petak, 07.11.2008.

22:58

Pobeda Kelna, Hofenhajm sa Hertom

U prvom meču 12. kola Bundeslige odigranom u petak Keln je na domaćem terenu savladao Hanover sa 2:1.

Izvor: ČŽ

Autor: ČŽ

Gosti su poveli golom Šlaugrafa u 12. minutu, izjednačio je Geromel pola časa kasnije. Konačan rezultat postavio je Sanu u 71. minutu. Na isteku regularnog dela meča isključen je igrač Hanovera Štajner. Keln se privremeno probio na šesto mesto, dok je Hanover pao na 13. Bajern i Šalke će u međusobnom duelu pokušati da se približe vodećoj ekipi Hofenhajma koja gostuje Herti u nedelju.

Ekipa Herte na poslednjih šest mečeva ima dva poraz, tri pobede i jedan remi, dok Hofenhajm "melje" protivnike. Poslednji put su poraženi 27. septembra u goleadi sa Verderom 4:5. Zanimljivo je da je na samo dva meča tog tima viđeno manje od tri gola.