Sreda, 10.09.2008.

20:50

Crna Gora i Irska bez golova

Fudbaleri Crne Gore igrali su sa Republikom Irskom 0:0 u drugom kolu kvalifikacija za SP 2010. godine.

Pred prepunim tribinama stadiona Pod Goricom crnogorski tim je i u drugom zvaničnom meču izborio remi. Irci posle dva kola imaju četir, a Crna Gora dva boda. U drugom meču večeri Italija dočekuje Gruziju.

Gostujuća reprezentacija bila je bolji rival u prvom poluvremenu, a u završnici tog dela utakmice Robi Kin propustio je najbolju šansu za gol za svoju ekipu.

Ekipa Zorana Filipovića u nastavku je imala terensku inicijativu, a obe ekipe imale su po nekoliko poluprilika, ali nisu uspele da stignu do pogotka. Najbolju šansu propustio je 12 minuta pre kraja Stevan Jovetić, koji je iznudio sjajnu paradu Šeja Givena.

sledeći nastup crnogorsku selekciju očekuje 15. oktobra, kada gostuje Italiji.