Holandija – Argentina

Holandija i Argentina igraju svoj deveti međusobni meč, "oranje" ima četiri naspram samo jedne pobede "gaučosa" do sada. Oba tima su bila sigurna na SP, Holanđani dobili četiri, a Argentinci svih pet utakmica. Pobednika u finalu čeka Nemačka.

NED   ARG
  0 (2) : 0 (4)
Hvala što ste bili uz nas, sledeće druženje je u subotu od 22 kada je borba za treće mesto.
Holandija i Brazil igraće u subotu za treće mesto, dok je finale u nedelju u Rio de Žaneiru. Nemačka letvrti ili Argentina treći put.

Krul
Van Gal je napravio tri izmene tokom meča, tako da nije uspeo da uvede Tima Krula, junaka penal-pobede nad Kostarikom. Silesen će dobiti šansu da postane junak.
Ovo SP je oborilo rekord po broju mečeva sa produžecima od 1990, ovo je sedmi koji nije rešen u 90 minuta.
KRAJ!
Penali će odlučiti ko će na Nemačku u finale!
Dobra šansa za Kajta, ali je njegov šut sa desetak metara izblokiran.
"Gaučosi" prete
Nova dobra šansa za Argentinu, Mesi je probio po desnoj strani i loptu poslao na drugu stativu, Maksi hvata volej, ali slabo šutira pa Silesen opet hvata loptu.
Zicer
U 115' minuta najbolja šansa na utakmici, Palasio je ima priliku da zatrese mrežu sa desetak metara, ali je glavom šutirao pravo u ruke istrčalog Silesena.
Pokušaj De Fraja iz velike udaljenosti, Romero nije bio ugoržen.
Meč je nastavljen, Sabaleta opet u igri.
Nokaut
Žestok sudar Kujta i Sabalete, igrač Argentine već nekoliko minuta leži na terenu dok mu se ukazuje pomoć.
Kockar
Silesen opet dribla u svom kaznenom, ovaj put je nadmudrio Kuna Aguera.
Holandija nikad nije dala gol u produžecima na svetskim prvenstvima, a primila je šest na pet utakmica.
ODMOR
Nema golova ni posle 105 minuta, sve smo bliži penalima.
Iskustvo
Treća izmena i u Argentini, izlazi Laveci, najbolji u ovom timu u prvih 90 minuta, menja ga iskusni Maksi Rodriges.
Prvi put u okvir gola
Holandija mnogo konkretnija u prvih deset minuta ovog produžetka nego tokom regularnih 90 minuta. "Oranje" prvi put šutira u okvir gola, a Roben pravi dosta problema Argentincima.
Džoker
Van Gal uvodi svog džokera, umesto Van Persija na terenu je Klas-Jan Huntelar.
Umorio se
PRODUŽECI
Dodatnih 30 minuta šanse da Holandija i Argentina igrom izbore finale sa Nemačkom.
Summa summarum
KRAJ
Meč je završen bez golova, igraće se produžeci u Sao Paulu.
Auuuuu
Roben je propustio šansu da reši meč u 91. minutu. Iznenada je promešao odbranu Agentine o stigao do peterca, ali u trenutku kada je šutirao sjajan klizeći start Masćerana spasava "gaučose".
Ne dozvoljavaju mu Argentinci da uđe u kazneni, možda svesni kako lako pada.

Beta/AP
Veliki post
Holandija je poslednji gol na ovom Mundijala dala pre 200 minuta!
I 0:0 je istorija
Nikad se meč polufinala SP nije završio bez golova, uključujući produžetke. Dakle, ne mora biti 7:1 da bi bila ispisana istorija.
Roho iznenada preti sa distance, ali je Silesen oprezan.
Džokeri?
Selektor Argentine Alehandro Sabelja je koristio svih 15 izmena u prethodnih pet mečeva, ali nijedan rezervista nije postigao gol.

Beta/AP
Sve ili ništa
Alehandro Sabelja pravi dvostruku izmenu, izlaze Gonsalo Iguain i Enco Peres, a ulaze dvojica napadača Serhio Kun Aguero i Rodrigo Palasio.
Šta je cilj?
Prošlo je 80 minuta igre, Holandija još uvek nema šut u okvir gola Argentine. Ni "gaučosi" nisu ništa bolji, samo dva puta su ugrozili Silesena, ali je to bilo 'mlako'.
Милорад - ВОТ Ловац®
Не смеју ни једни ни други Немцима на мегдан.
Nova gol šansa Argentine, Iguain šutira za malo pored gola, ali i ona propada zbog ofsajda. Sudija je kasnio nekoliko koraka ali je ipak video nedozvoljenu poziciju.
STRPLJENJE
Holanđani su deset od 12 golova na SP dali u drugom poluvremenu, od čega četiri u poslednjih 15 minuta mečeva.
Konačno dobra akcije Holanđana po boku, dobar centaršut za Van Persija, ali je bio u ofsajdu sve vreme.
Da li je zaista najbolji?
Ono što Lionel Mesi prikazuje u ovom polufinalnom meču Svetskog prvenstva je daleko od statusa jednog od najboljih igrača na svetu.
Kratkotrajan pritisak kao da je izmorio Holanđane, Argentinci opet konkretniji u napadu, ali i dalje sve daleko od gola.
META
Roben je najèešæe fauliran igraè na Svetskom prvenstvu, do sada su na njemu rivalu nepropisno startovali 21 put.
Nešto ofanzivnija igra Holandije u poslednjih pet minuta, ali i dalje "oranje" nema rešenje za odbranu Argentine.
MINIMALAC
Argentina je tri od pet mečeva na ovom SP dobila sa 1:0.
Ne može više
De Jong više nema snage, igrao je nedovoljno spreman sat vremena, menja ga 23-godišnji vezista Fejenorda Džordi Klasi.
Martins Indi je imao dosta problema sa Lavecijem u prvih 45, minuta, verovatno zbog toga Van Gal ga menja na poluvremenu. Ušao je Deril Janmat.
Holandija je samo jednom vezala dva meča bez postignutog gola na svetskim prvenstvima, 2006. protiv Portugala i upravo Argentine.
Posle sat vremena igre najbolja šansa na meču, opet Laveci odlično prolazi po desnoj strani, ubacuje loptu na peterac gde dobro skače Iguain, ali ne uspeva da loptu pošalje ka golu.
D
Više napetosti i akcije ima u snimku šahovskog meèa Kasparov-Karpov otprije 25 godina...Polufinale SP-a...Razumijem da je meè važan,ali ovo je stvarno dno od igre. Kasnije æe se neko žaliti da nije imao sreæe, ukoliko doðe do penala...
Isti ritam kao u prvom poluvremenu, Holanđani bezidejni, Argentinci traže šansu iz polukontre, Mesi nevidljiv...
Malo je bilo ovakvih situacija na utakmici.

Beta/AP
Umalo da Silesen košta Holandiju gola, istrčao je da reaguje pre Mesija, loše je to uradio, lopta se odbila od njegovog saigrača i prošla za malo pored stative. Turci su ipak svirali ofsajd.
49'
Prva pretnja u drugom delu od Holandije iz slobodnog udarca, ali je Snajder očajno šutirao. "Oranje" i dalje bez šuta u okvir gola.
RESTART
Počelo je drugo poluvreme duela Holandije i Argentine.
Holanđani su poraženi samo dva puta u poslednjih 12 mečeva sa južnoameričkim timovima na svetskim prvenstvima, ne računajući penale.
POLUVREME
Kraj prvih 45 minuta igre. Nema golova u duelu Holandije i Argentine. Holanđani su uglavnom dugim loptama tražili Robena i Van Persija, koji su bili odlično pokriveni.

S druge strane, Argentinci su uglavnom pretili iz polukontri, najčešće preko Lavecija po desnoj strani, ali ni Silesen nije ozbiljno ugrožen. Ukupno samo jedan šut u okvir gola, pokušaj inače nevidljivog Mesija iz slobodnog udarca je završio u rukama golmana.
Vaske
Totali antifudbal!
Žuti
Prva javna opomena, Martins Indi pravi dva faula nad Mesijem u roku od nekoliko minuta i dobija žuti karton.
Neprimetan
Nemačka
Sinoć je u ovo vreme bilo 5:0.
Laveci nastavlja da muči odbanu Holandije, Vlar izbacuje loptu ispred Iguaina nakon veoma opasne situacije po "Oranje".
Oklagija trol
Ja veæ vidim da æe biti penali iako je tek 35. minut. Ulazi opet rezervni golman i Holandija prolazi. Æao, zdravo.
ISPRED MARADONE
Lionel Mesi igra 92. meč za Argentinu, prestigao je legendarnog Dijega Armanda Maradonu.

Davno ga je prestigao po broju golova (42-34), nedostaje mu samo titula prvaka sveta.

Beta/AP
Klajvert
Od 1988. i gola Patrika Klajverta upravo protiv Argentine, Holandija nije postigla gol u prvih 15 minuta meča na SP.
Mesi
Mesi je stvorio najviše šansi od svih igrača na SP, 19. Protiv Belgije u polufinalu imao je samo dva šuta.

Beta/AP
Smešak
Silesen se kockao, ali je sjajno prevario lažnjakom Iguaina nakon čega se samo nasmešio.
Dobar centaršut iz kornera na peterac Argentine, Garaj je pobegao Vlaru, ali šutira preko gola.
Laveci
Laveci pravi dosta problema Holanđanima po desnoj strani, Martins Indi ima dosta problema s njim.
KLJUČ
Roben i Van Persi su postigli šest golova za Holandiju u prva dva meča na SP, od tada nijedan.

Beta/AP
Holanđani imaju više loptu u nogama, ali su Argentinci konkretniji u napadu, posebno preko desne strane terena.
Stefan
x-1
Slobodnjak
Sjajna prilika za Argentinu iz slobodnog udarca sa 18 metara, Mesi šutira pored živog zida u golmanovu strau, ali je Silesen bio siguran.
Prvi šut
Prvi pokušaj da se savlada golman, Snajder je imao otvoren prostor za šut sa 20-ak metara, ali lopta završava pored stative.
Sudije
Pravdu dele Turci. Glavni sudija je Čunejt Čakir, a njegovi pomoćnici Bahatin Duran i Tarik Ongun. Četvrti sudija je Šveđanin Jonas Erikson.

Beta/AP
Ni posle deset minuta igre nema uzbuđenja, da li uplašeni predstavom Nemačke i Brazila selekcije su veoma oprezne.
De Jong se vratio u postavu Holandije, ključan za odbranu na Mesiju, dok je Van Persi ipak spreman za ovaj meč. S druge strane, Sabelja igra sa trojicom defanzivaca i pojačanim veznim redom.

Beta/AP
100%
Argentina je slavila u sva tri prethodna polufinala na svetskim prvenstvima.
Ispitivanje snaga
Miran početak meča u Sao Paulu, bez konkretnih akcija oba tima u prvih pet minuta.
Di Stefano
Meč je počeo u čast nedavno preminule legend Real Madrida Alfreda di Stefana, inače Argentinca.

Beta/AP
START
Počelo je drugo polufinale Svetskog prvenstva. Holandija ili Argentina, ko će na Nemačku?
Put do polufinala
Holanđani su do sada ostvarili četiri pobede i remi u četvrtfinalu sa Kostarikom koji su nadigrali na penale (12 golova). Argentina ima pet pobeda (7 golova). Igrači "Oranja" mnogo više trče od rivala, oko pet kilometara više po meču, dok fudbaleri Argentine mnogo više dodaju loptu.
Istorija
Ovo je deveti međusobni duel Holandije i Argentine, "Oranje" je dobilo četiri, a "Gaučosi" samo jedan meč, 1978. Gol razlika je 13:6.
Kum
Bilo bi mi drago da Argentinci jos bez Di Marije ali sa Messijom proðu ali ni Oranje sa Robenom mi ne bi smetalo, mada mislim da bi Argentina mogla da bude lak plen Nemcima ko i Brazil.
Uslovi
Temperatura u Sao Paulu je samo 15°C, ali je vlažnost vazduha 79%.
Posledice
Brazilci bas ne podnose kad njihov tim gubi.

Posledice
Sastavi
Holandija (3-4-1-2): Silesen – Martins Indi (Janmat 46'), Vlar, De Fraj – Blind, De Jong (Klasi 62'), Vajnaldum, Kujt – Snajder – Roben, Van Persi (Huntelar 96')

Argentina (4-3-3): Romero – Roho, Garaj, Demićelis, Sabaleta – Bilja, Masćerano, Peres (Palasio 82') – Laveci (Rodriges 100'), Mesi, Iguain (Kun Aguero 82')
Domaćin
Meč se igra na Itakerao Areni u Sao Paulu kapaciteta 62.601 mesta.

Beta/AP
Bom Dia
Dobrodošli u novi LiveBlog B92. Pred nama je drugo polufinale Svetskog prvenstva. Argentina i Holandija odlučuju ko će se sa Nemačkom boriti za titulu šampiona.