Automobili

Utorak, 15.04.2008.

10:00

Opel Insignia nasleđuje Vectru

Naslednik aktuelne Opel Vectre biće model Insignia čija premijera se očekuje na salonu automobila u Londonu .

Default images

Nakon „zvaničnih“ špijunskih fotografija nove Opelove limuzine stigle su i zvanične fotografije modela Insignia koje je objavio holandski Internet sajt "Auto Week".

Budući konkurent Mondea i Passata će, kao što je poznato, zvanično biti otkriven na Auto salonu u Londonu 22 jula, i na taj način Insignia će konačno zameniti Vectru.
Paletu motora će činiti nekoliko dizel i benzinskih motora u rasponu od 1,6 do 2,8 litara radne zapremine. Benzinska jedinica od 1,6 l pokretaće osnovni model, dok će perjanica biti opremljena 2,8 litarskim V6 sa 250 KS.

Dizel zapremine 1,9 l će po svemu sudeći doći u verzijama sa 120 i 150 KS, mada se govori i o turbo jedinici sa 180 KS, kao i 2,9 litarskom V6 dizel motoru.

Početak prodaje modela Insignia najavljen je za oktobar 2008. godine, a kupcima će na raspolaganju biti limuzina, hatchback i karavan verzija.

Piše: Pavle Barta, Vrele Gume

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

14 Komentari

Možda vas zanima

Društvo

Stiže sneg

Meteorolog Nedeljko Todorović izjavio je danas da nas sledećeg vikenda očekuju manje količine snežnih padavina, ali bez dužeg zadržavanja i da je pred nama zima koja neće biti mnogo hladna.

11:24

20.12.2025.

1 d

Podeli: