Stiv Džobs i misterija automobila bez tablica
Stiv Džobs, suosnivač kompanije Apple bio je prepoznatljiv po svojim crnim rolkama i farmerkama, a imao je još jedan ekscentričan trik.
Izvor: B92
Trećeg januara 1977. godine, Stiv Džobs i Stiven Voznijak osnovali su Apple. Džobs je podjednako bio poznat po računarima, ajpodovima, ajpedovima koliko i po svom izgledu koji su sačinjavali crna rolka i Levis 501 farmerke. To je bila njegova uniforma.
Pored toga, menjao je automobile na pola godine, ali to je uvek bio isti model, piše Sputnjik mundo.
U Kaliforniji, gde se nalazi sedište kompanije Apple, vozilo može da se bez registarske tablice vozi do šest meseci uz privremenu dozvolu. To je Džobs koristio kako bi šest meseci mogao da "krstari" Silicijumskom dolinom bez tablica.
Prema jednoj od najpopularnijih verzija, Džobs je na ovaj način mogao da spreči identifikaciju svog automobila.
Ipak, od 2019. godine, ovaj trik je postao nemoguć u Kaliforniji, jer novi zakon zahteva da i novi automobili imaju privremene registarske tablice.
#FunFact : Steve Jobs owned a silver Mercedes SL55 AMG that NEVER had licence plates on it! pic.twitter.com/eaf4wP1EfF
— Auto Motion (@AutoMotionBloom) July 18, 2017
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.