Osnivač Applea tvrdi: "Ovo je najbolji gedžet na svetu"
Uspeh kompanije Apple gotovo u potpunosti se vezuje uz Stiva Džobsa, njegovu viziju i harizmu, ali ta kompanija verovatno ne bi ostvarila takav uspeh da u njoj od prvih dana nije bio još jedan Stiv.
Izvor: B92, Bloomberg, Zimo
Foto: Gettyimages / Jesse Grant
Stiv Voznijak, poznat i kao Voz, je sa Džobsom osnovao Apple, ali već duže vreme nije deo te kompanije. U razgovoru sa novinarkom agencije Bloomberg, o svojoj bivšoj kompaniji i o promenama u Appleu, Voz je pohvalio tranziciju kroz koju je ta kompanija prošla.
Počeli su kao Apple Computer, da bi s vremenom odbacili drugi deo imena. Tokom svih ovih godina su preživeli zbog toga što su pratili, a u nekim slučajevima i stvarali, trendove i zahteve tržišta.
Poslednji kvartal ove godine je pokazao odlične prodajne rezultate AirPods slušalica i Apple Watch satova, a upravo taj pametni sat se pokazao kao Voznijakovo najomiljenije i, po njemu, najbolje "parče hardvera na svetu".
Iako ne koristi sve opcije koje Apple Watch nudi, kao što su praćenje zdravlja i fitnes aktivnosti (što su za veliki broj korisnika najvažnije opcije nosivih uređaja), Voz napominje da sat nudi brojne druge mogućnosti.
Foto: Gettyimages / Frederick M. Brown
On posebno ističe važnost usluga kakve su Apple Pay i Apple Wallet, zahvaljujući kojima sve plaća satom, zbog čega, osim za važne stvari, ni ne koristi svoj iPhone. Voz kaže da ne želi da bude zavisnik o svom telefonu, pa zato u svakodnevnom radu koristi Mac i Apple Watch.
Voznijak smatra i da su velike tehnološke kompanije postale prevelike i previše snažne, kao i da korisnicima više ne daju izbor, dok se Apple izdvaja kao kompanija koja se brine o svojim korisnicima jer ne zarađuje novac praćenjem ljudi i kršenjem njihove privatnosti, već prodajom kvalitetnih proizvoda.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Sukobi na Bliskom istoku u ratu SAD i Izraela protiv Irana nastavljen je i 16. dana. Izraelska vojska saopštila je da je od ponoći iz Irana na Izrael ispaljeno šest balističkih raketa. IRGC obećava da će progoniti i likvidirati Benjamina Netanjahua.
Kinesko ministarstvo spoljnih poslova izrazilo je zabrinutost zbog napete situacije u Ormuskom moreuzu nakon poziva američkog predsednika Donalda Trampa da Peking pošalje svoje brodove radi obezbeđivanja tog ključnog plovnog puta.
Sukobi širom Bliskog istoka – 17. dan. Iranski ministar spoljnih poslova Abas Aragči kaže da Teheran "nije tražio prekid vatre, čak ni pregovore", odgovarajući tako Donaldu Trampu.
Holivudski glumac Šon Pen nije prisustvovao nedavnoj dodeli Oskara, gde je osvojio svoj treći zlatni kipić, jer se trenutno nalazi u Ukrajini, gde pruža podršku zemlji pogođenoj ratom.
Sukobi širom Bliskog istoka – 18. dan. Eksplozije su zabeležene u više delova Bejruta nakon što je Izrael jutros izveo vazdušne napade na tri naselja, preneli su libanski državni mediji.
Visoka predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas izjavila je da moraju da se pronađu diplomatski načini da bi Ormuski moreuz ostao otvoren.
Vasilije M. (21), mladić koji je teško povređen u požaru koji je juče rano ujutru izbio u Mladenovcu, preminuo je jutros u bolnici u Beogradu uprkos nadljudskim naporima lekara da mu spasu život.
Visoka predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas izjavila je da moraju da se pronađu diplomatski načini da bi Ormuski moreuz ostao otvoren.
Sukobi širom Bliskog istoka – 18. dan. Eksplozije su zabeležene u više delova Bejruta nakon što je Izrael jutros izveo vazdušne napade na tri naselja, preneli su libanski državni mediji.
U medije procurila istraga Pentagona, pokrenuta protiv general-majora američke vojske Antonija Aguta, koji se napio u Kijevu, nakon čega je izgubio poverljive mape.
Izraelski ministar odbrane Izrael Kac izjavio je da je sekretar iranskog Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Ali Laridžani mrtav, dok Teheran još nije potvrdio ove navode.
Holivudski glumac Šon Pen nije prisustvovao nedavnoj dodeli Oskara, gde je osvojio svoj treći zlatni kipić, jer se trenutno nalazi u Ukrajini, gde pruža podršku zemlji pogođenoj ratom.
Posle celodnevne prozivke iosude ponašanja glumice Tejane Tejlor na dodeli Oskara, kada je vikala na muškarce u svojoj okolini koji su je gurnuli, usledio je obrt. Dočekala je i izvinjenje.
Iako se lekovi iz grupe GLP-1, kao što su Vegovi i Ozempik, sve više promovišu i široko koriste, nekoliko studija ukazuje i na potencijalno zabrinjavajuće neželjene efekte - uključujući novo istraživanje koje se detaljnije bavi mogućim gubitkom vida.
Tim lekara iz Opšte bolnice Gospić, kojeg je predvodio gradonačelnik tog mesta, dr Darko Milinović, uspešno je uklonio tumor težak čak 36 kilograma kod 81-godišnje pacijentkinje.
Simptomi opasne bolesti od koje je umrlo dvoje mladih ljudi, mogu da se pojave iznenada, a najčešći uključuju visoku temperaturu, jaku glavobolju, ukočen vrat, bol u zglobovima i mišićima, osetljivost na svetlost i veoma hladne ruke i stopala.
Popodnevni pad energije koji mnogi osećaju nakon ručka može nastati usled oscilacija šećera u krvi, smatra endokrinološkinja dr Eirini Eskander. Ona ističe da zeleni čaj može pomoći u stabilizaciji glukoze i sprečavanju umora u radnom danu.
Ove godine je na dodeli Oskara segment IN MEMORIAM bio proširen zbog velikog broja umetnika koji su preminuli u prethodnoj godini, uključujući Roberta Redforda, Dajan Kiton, Ketrin O'Haru, Roberta Duvala i Roba Rajnera.
Džek Nikolson je tokom karijere prihvatao razne transformacije, ali jednom prilikom je neočekivano napustio filmski projekat "Magija" zato što je morao da nosi periku, što je značajno uticalo na tok tog projekta.
Druga sezona Netfliksove serije "One Piece" postigla je ogroman uspeh odmah po izlasku i ima odlične ocene publike i kritičara. Serija dominira globalnom Top 10 listom Netfliksa i po gledanosti prati uspeh prve sezone.
Hari Mata Hari, jedan od najpopularnijih regionalnih pop pevača stiže u Beograd gde će u petak i subotu 20. i 21. marta, na prve dane proleća, velikim koncertima obradovati beogradsku publiku.
Globalno tržište računara i pametnih telefona suočava se sa novim talasom poskupljenja, a glavni razlog je nagli rast materijala za proizvodnju poluprovodnika.
Kompanija realme je pozicionira model 16 Pro+ kao lidera u višoj srednjoj klasi. Fokus ovog uređaja je jasan: vrhunska estetika, drastično unapređena autonomija i kamera koja cilja na ljubitelje portreta.
Maextro S800 je proizvod saradnje tehnološkog giganta Huawei i domaćih automobilskih partnera, a početna cena mu iznosi oko 90.000 evra, što je oko 40% manje od cene modela Porsche Panamera.
Ovaj slučaj još jednom pokazuje koliko brzo popravka ili pregled automobila mogu postati opasni po život ako vozilo nije pravilno obezbeđeno ili ako dođe do kvara na dizalici.
Komentari 28
Pogledaj komentare