Federer – Nišikori 4:6, 6:1, 6:4, 6:4

Rodžer Federer plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je posle četiri seta pobedio Keija Nišikorija – 4:6, 6:1, 6:4, 6:4.

4:6, 6:1, 6:4, 6:4
  FED   NIŠ
  3 : 1
4:6, 6:1, 6:4, 6:4 – pobeda Federera!
4:6, 6:1, 6:4, 3:4 – prvi "lak" gem za Nišikorija
Prvi put od početka četvrtog seta Nišikori se nije susreo sa brejkom loptom. Meč traje skoro dva i po sata.
4:6, 6:1, 6:4, 2:3 – Nišikori ponovo spasao brejk lopte
Imao je Federer 15:40 i priliku da oduzme servis Japancu. Međutim, Kei je ponovo uspeo da se izvuče, a potom i dobije gem. Federer ima 0/4 na brejk loptama u četvrtom setu.
4:6, 6:1, 6:4, 2:2 – bez brejka u četvrtom setu
Federer je do sada imao dve brejk lopte, ali nijednu nije uspeo da iskoristi. Sa druge strane Nišikori nije imao šansu na servis Švajcarca.
4:6, 6:1, 6:4, 1:1 – pretio je Nišikori, ali Federer dobija gem
Prvi je Kei stigao do 30 u ovom gemu, međutim Federer dobija tri poena zaredom i tako ne dozvoljava Japancu da dođe do šanse za brejk.
4:6, 6:1, 6:4, 0:1 – Nišikori spasao brejk loptu
Veoma važno za Japanca. Nišikori je uspeo da spasi brejk loptu i osvoji prvi gem u četvrtom setu. Ne predaje se Kei, što je veoma važno ako hoće da ostane u trci za peti set.
4:6, 6:1, 6:4 – preokret Federera!
Švajcarski teniser uspeo je da spasi brejk loptu i da potom dođe do seta! Federer sada potpuno kontroliše igru i videćemo da li će Nišikori imati snage da se vrati.
4:6, 6:1, 5:3 – Federer potvrdio brejk
Bez izgubljenog poena. Nišikori je u problemu.
4:6, 6:1, 4:3 – uz dosta muke Federer do brejka!
Nije uspeo da iskoristi tri brejk lopte u ovom gemu, ali jeste zato četvrtu. Švajcarac možda pravi i ključan brejk za meč i narednom će servirati da ga potvrdi.
4:6, 6:1, 3:3 – borba u trećem setu
U istom ritmu nastavljaju Japanac i Švajcarac. Nišikori teže dobija gemove, muči se, uglavnom mu Federer osvoji dva poena, ali nije imao brejk šanse u prethodna dva gema.

Sa druge strane Rodžer veoma lako dobija svoje gemove u kojima Kei nema šanse.
4:6, 6:1, 2:2 – bez brejka u trećem setu
U prva dva seta gledali smo brejkove u ranim trenucima, međutim ovoga puta teniseri su sigurni pri servisima. Federer nešto lakše dobija svoje gemove, nego što to čini Nišikori.
4:6, 6:1, 1:1 – Federer bez većih problema na startu
Treći teniser lako dolazi do izjednačenja. Nišikori je u prvom setu imao višestruki broj brejk lopti, ali od tada gotovo ne postoji na Rodžerovom servisu.
4:6, 6:1, 0:1 – Nišikori spasao brejk loptu
Težak gem za Japanca, ali za njega je najvažnije da ga je dobio. Ovo je bio najduži gem ovog meča i dobio ga je Kei.
4:6, 6:1 – Rodžer izjednačio
Samo 23 minuta bilo je potrebno Federer u da dođe do izjednačenja. Nišikori nije postojao u drugom setu i Švajcarac zasluženo dolazi do izjednačenja.
4:6, 5:1 – fenomenalna igra Federera
Švajcarski teniser ponovo oduzima servis gem Nišikoriju i u narednom gemu serviraće za izjednačenje.
4:6, 3:1 – prvi gem za Nišikorija
Japanski teniser upisao se na semafor u drugom setu.
4:6, 3:0 – gem s nulom Federera
Rodžer s nulom dobija gem i dolazi do potvrde brejka! Federer se naljutio i Nišikori sada nema nikakve šanse u drugom periodu igre.
4:6, 2:0 – brejk Švajcarca!
Federer bez izgubljenog poena pravi brejki. Maksimalno fokusirano ušao je treći igrač sveta u drugi set i to se odmah vidi na semaforu.
4:6, 1:0 – siguran početak Rodžera
Švajcarski teniser odigrao je veoma dobar prvi gem i nije dopustio Japancu da mu oduzme servis, kao što je to bio slučaj u prvom gemu.