Federer – Heris 3:6, 6:1, 6:2, 6:2

Rodžer Federer, treći teniser sveta, plasirao se u drugo kolo Vimbldona, pošto je posle četiri seta savladao Južnoafrikanca Lojda Džordža Herisa.

3:6, 6:1, 6:2, 6:2
  FED   HER
  3 : 1
3:6, 6:1, 6:2, 6:2 – kraj, Federer je u drugom kolu!
3:6, 6:1, 6:2, 5:2 – Federer servira za pobedu
Novi brej napravio je treći teniser sveta, što znači da će u narednom gemu servirati za pobedu.
3:6, 6:1, 6:2, 3:2 – Heris nije dopustio dupli brejk
Južnoafrikanac dobija ovaj gem, ali Federer i dalje sve drži u svojim rukama. Švajcarac ima brejk prednosti i u narednom gemu će servirati da ponovo dođe do dva gema prednosti u četvrtom setu.
3:6, 6:1, 6:2, 2:1 – brejk Federera!
Rodžer je uspeo da napravi brejk i sada se nalazi veoma blizu pobede. Takođe, Heris je očigledno povređen i nešto se teže kreće na travi.
3:6, 6:1, 6:2 – Švajcarac preokrenuo!
Federeru je za preokret bilo potrebno svega 50 minuta. To vam dovoljno govori koliko je Švajcarac bio superioran u drugom i trećem setu.
3:6, 6:1, 4:2 – Rodžer kontroliše igru
Federer bez većih problema dobija ovaj gem. Na terenu se pita jedan teniser, baš kao što je trebalo da bude slučaj i u prvom setu.

Međutim Heris je iznenadio i Rodžer će morati težim putem do drugog kola.
3:6, 6:1, 2:1 – brejk Federera!
Švajcarac oduzima servis gem Južnoafrikancu. Odličan gem za Rodžera, polako ulazi u prepoznatljiv ritam.
3:6, 6:1, 1:1 – siguran početak obojice tenisera
Bez problema Rodžer i Lojd započinju treći set. Nisu izgubili nijedan poen u uvodnim gemovima.
3:6, 6:1 – Federer dolazi do 1:1!
Za samo dvadesetak minuta je Rodžer uspeo da dođe do izjednačenja. Videćemo šta donosi ostatak meča i da li može Heris ponovo do iznenađenja.
3:6, 5:1 – Federer na gem od izjednačenja!
Švajcarski teniser uspeo je još jednom da oduzme servis teniseru iz Južne Afrike.
Uključujemo se u drugi set
Federer je prvi period igre izgubio neočekivano sa 6:3. Međutim uspeo je da napravi brejk u drugom setu i blizu je izjednačenja.