Juventus, gigant italijanskog fudbala, nalazi se u velikoj krizi i trenutno samo pobedama može da potraži izlaz iz nje, a upravo je jednu upisao ove večeri.

Izvor: SS

Utorak, 07.02.2023.

22:35

Na stadionu "Areki" u Salernu savladana je Salernitana rezultatom 3:0 (2:0) u poslednjoj utakmici 21. kola italijanske Serije A.

Usled oduzimanja bodova, vrlo izvesnog ostanka bez Evrope, finansijske krize i planirane rasprodaje tima, Juventusu će ovi bodovi biti zlata vredni, a doneli su ih srpski reprezentativci.
Dušan Vlahović i Filip Kostić bili su glavni protagonisti trijumfa jer su u prvom poluvremenu bili strelci, a Vlahović je saigraču iz nacionalnog tima upisao i asistenciju.

Najpre je srpski napadač u 26. minutu iskoristio jedanaesterac koji je prethodno skrivljen prekršajem nad Miretijem.

Vlahović je pogodio uz samu stativu, dok Masimilijano Alegri nije mogao da gleda njegov šut sa 11 metara. Juventus je na ovom susretu pokazao želju, "grizao" je da dođe do pobede, a u finišu prvog poluvremena se to isplatilo dupliranom prednošću.

Vlahović je želeo da šutira, ali je loptu desnom nogom zahvatio tako da je samo asistirao Kostiću koji je stigao do nje pre Giljerma Očoe i smestio je u mrežu. Nije se Vlahović zaustavio na tome, već je u drugom minutu nastavka pogodio još jednom.

Ovog puta asistent je bio Nikolo Fađolo, a srpski napadač je efektno pogodio za 3:0. Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat, pošto je Juve nakon toga priveo meč kraju bez puno problema.

Torinezi sada imaju 26 bodova na 10. mestu, dok je Salernitana sa pet manje na 16. poziciji.