Zvezda "ispustila" prvaka Evrope – Micić junak Efesa

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Efesa u Istanbulu rezultatom 84:83, u okviru 17. kola Evrolige.

Izvor: MT

Sreda, 22.12.2021.

17:30

Zvezda
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Junak prvaka Evrope bio je Vasilije Micić, koji je na 0,9 sekundi do kraja pogodio oba slobodna bacanja.

Na 10 sekundi do kraja, Nikola Kalinić je propustio šansu da penalima obezbedi makar produžetak crveno-belima.

Vasa Micić se u prvom poluvremenu, u kojem je dominirao Tibor Plajs, nije postigao nijedan poen, ali je zato u nastavku postigao 21 i nosi Efes do 9. trijumfa u eliti.

Spomenuti Plajs je za 22 minuta imao 23 poena i sedam skokova, Buabua je dodao 10, a Anderson devet poena.

Kod Zvezde je Kalinić bio najefikasniji sa 20 poena i pet asistencija, a dvocifreni su još bili Lazić sa 13, odnosno Volters sa 12 poena.

Ekipa Ergina Atamana je bolje započela meč i malo po malo se rezultatski odvajala od rivala.

Pored raspoloženog Plajsa, Buabua je svojih 10 poena postigao upravo u prvih 10 minuta susreta.

Grafika SofaScore
Ipak, u drugom kvartalu situacija se okrenula, Zvezda je pokazala reakciju i šuterski se probudila, a serijom 9:0 se i vratila u meč.

Branko Lazić je ispratio Nejta Voltersa, a nakon nekoliko egal minuta, crveno-beli su prvi put i poveli na ovoj utakmici, iskoristivši lošu partiju igrača sa klupe domaćih, koji su postigli samo dva poena i to sa linije slobodnih bacanja.

U finišu prvog poluvremena Zvezda je stekla i +5, da bi na pauzu između dva poluvremena odnela vođstvo od 46:43, evidentno unevši nemir u redove aktuelnog šampiona Evrope.

Nakon izjednačenih nekoliko uvodnih minuta drugog poluvremena, usledila je dobra sekvenca crveno-belih, na krilima Kalinića, Kuzmića i Lazića.

Stekli su gosti maksimalnih +9, ali onda stali, naročito u napadu, što je Efes iskoristio i pred poslednjih 10 minuta opet prišao na tri poena zaostatka.

Zvezda je odbijala napade Efesa, koji je pokušavao da stigne do preokreta, ali je Nikola Kalinić, uz veliku pomoć mladog Lazarevića, zahvaljujući trojkama, čuvao prednost svoje ekipe.

Efes je imao odgovor, preko Micića, koji je u nastakvu odigrao na visokom nivou i približio svoj tim na samo -1.

Na 15 sekundi do kraja susreta, Kalinić je pogodio, da bi nakon tajm-auta Atamana, isto učinio i Micić.

Imali su obojica do kraja meča još po dva, Kalinić nije bio precizan, Micić jeste i Efes je na kraju stigao do pobede.