LN: Robijevi "Zmajevi" se branili, ali izvukli pobedu u Belfastu

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobedila je u Belfastu Severnu Irsku sa 2:1 u prvom kolu grupe 3 lige B u Ligi nacija.

Subota, 08.09.2018.

17:30

LN: Robijevi
Photo by Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Ekipa koju vodi Robert Prosinečki izdržala je pritisak domaćina, iskoristila svoje prilike i nosi sav plen sa prvog gostovanja u novom takmičenju.

Severni Irci su krenuli sa jakim presingom od prvog minuta, imali nekoliko velikih šansi, preko Mekgina i Dalasa, da bi u 36. minutu gost šokirao navijače u Belfastu.

Haris Duljević je na sjajno ubacivanje Edina Džeka sa desne strane postigao pogodak i doneo prednost BiH na poluvremenu. U nastavku je Šehić nekoliko puta spasao svoj tim, a u 65. minutu je Elvis Sarić iskoristio veliku grešku odbrane Severne Irske i duplirao vođstvo.

Domaći igrači su jedino uspeli da u 94. minutu postignu utešni pogodak preko Griga.