Sreda, 07.05.2014.

22:25

Madrid: Almagro namučio Marija

Škotski teniser Endi Mari plasirao se u treće kolo Mastersa u Madridu trijumfom nad domaćim igračem Nikolasom Almagrom posle velike borbe u tri seta.

Izvor: JT

Autor: JT

Mari je do pobede nad Almagrom došao sa 6:1, 1:6, 6:4, posle jednog sata i 47 minuta igre.

U trećem kolu Marija očekuje susret sa Santijagom Hiraldom iz Kolumbije, koji je eliminisao Francuza Žo-Vilfreda Congu sa 6:4, 6:3.

Iako je prvi set odigrao sjajno, Mari je potom dozvolio Almagru da se potpuno vrati u meč. U drugom setu uloge su se obrnule, pa je Španac uzvratio istom merom i uveo duel u treći set. Izjednačenu borbu vodili su do devetog gema, kada je Škog pruzeo inicijativu, osvojio svoj servis, a potom brejkom završio meč.