Tenis 18

25.4.2024.

19:47

Veliki preokret Međedovića na startu Madrida

Srpski teniser Hamad Međedović uspeo je da napravi veliki preokret na startu Mastersa u Madridu i savlada Amerikanca srpskog porekla Aleksandra Kovačevića.

Peđa Milosavljević/Starsport

Međedović je do glavnog žreba stigao kroz kvalifikacije, a onda je u prvom kolu odneo trijumf posle tri neizvesna seta, rezultatom: 4:6, 7:5, 6:4.

Kovačević je prvi set dobio tako što je "slomio" Međedovića u finišu. Teniseri su bili u egalu do 4:4, Srbin je propustio jednu brejk šansu, a onda je Kovačević uspeo da oduzme servis rivalu i tako povede.

U drugom setu su serviseri bili vrlo sigurni do 6:5 za Hamada, kada je imao i propustio četiri brejk prilike. Ipak, uspeo je da iskoristi petu i odvede meč u treći set.

Tamo smo ponovo gledali neizvestan tenis, bez brejkova, sve dok Međedović u 10. gemu nije stigao do tri vezane brejk i meč lopte.

Kovačević je spasao dve, ali ne i treću, te je srpski teniser prošao u drugu rundu.

Tamo ga čeka duel sa Jiržijem Lehečkom, češkim teniserom koji je 30. na svetskoj rang listi.