Subota, 16.01.2010.

15:52

Markos Bagdatis pobednik u Sidneju

Kiparski teniser Markos Bagdatis pobedio je u finalu turnira u Sidneju Francuza Rišara Gaskea sa 6:4, 7:6 (7-2).

Posle prvog seta meč je prekinut na 75 minuta zbog olujne kiše koja se nadvila nad Olimpijski park u Sidneju. U drugom setu Kipranin je zaostajao 5:2, ali je zatim protivniku dva puta oduzimao servis, izjednačio na 5:5, a zatim u taj brejku osvojio četvrtu ATP titulu u karijeri.

Opširnije na našem specijalu "Australian open 2010".

Kipraninu je Gren slem u Melburnu omiljen jer je 2006. bio senzacionalni vicešampion, kada je dobio Rodika i Nalbandijana i u finalu izgubio od Federera.