Čukarički na skeneru B92.net: Docić ratovao sam, zasenio i Pešića
Brđani nisu uspeli, a dobri su bili, baš dobri čak i znatno oslabljeni. Kup trofej otišao je u vitrine šampiona, a ako je gostima za utehu - iz njihovih redova stiže igrač utakmice bez obzira na to što je dva gola na drugoj strani postigao Zvezdin heroj.
Autor: Miloš Bogovac
Pedja Milosavljevic/STARSPORT
Kada se jednog dana bude premotavao film na kišovito majsko veče na najvećem srpskom stadionu, ostaće upamćen trenutak iz 21. minuta - majstorija Marka Docića iz kornera.
Gol kakav u svom vlasništvu imaju samo retki, poput Piksija, Ramba Petkovića.
Taj trenutak je više nego bilo koji obeležio meč u kojem je tim sa Banovog Brda, ipak, poklekao pod jurišom Zvezdinih ofanzivaca i ostao "kratkih rukava" u borbi za Kup trofej.
Kerkezova ideja sa petoricom defanzivaca, sa trojicom centralnih stopera, pokazala se kao plodonosna, i bilo bi berićeta na kraju u svemu tome da je bilo malo više koncentracije kod ključnih akcija Zvezde iz kojih su pali golovi.
Golman i odbrana
Pedja Milosavljevic/STARSPORT
Nemanja Belić - Ne snosi krivicu ni za jedan gol mada je kod prvog, ako ćemo da tražimo "dlaku u jajetu", pre udarca Pešića glavom, pokazao neodlučnost pri izlasku na loptu. Treba reći da je i centaršut Kangve bio savršen, jak i precizan, savršen, otud i malo šansi da se brani. Klizav teren učinio je svoje, doprineo da se desi nekoliko ne baš najsigurnijih intervencija Čukine "jedinice".
Viktor Rogan - Kao i kompletna odbrana "Brđana" i desni bek je "izginuo" na "Marakani". Bio je "živi zid" kod brojnih centaršuteva Zvezdinih krila, uklizavao, podmetao i nogu i glavu i telo gde god je trebalo, samo da se Belićev gol sačuva. Borben, ne i konkretan na polovini rivala na koju, istina, i nije previše zalazio.
Uroš Drezgić - Jedan od trojice stubova nosača Kerkezovog tima u četvrtak uveče. Sa Kovačevićem i Tošićem bio je žila kucavica odbrane, srčan do kraja, angažovan, ponekad paničan, ali kada se sve sabere i oduzme, stabilan. Trener Brđana mu je sasvim sigurno stisnuo ruku posle bitke u Ljutice Bogdana.
Nemanja Tošić - Jedino što mu se može prebaciti je trenutak kada je zakasnio da isprati Pešića kod izjednačujućeg gola. Iskusni strelac je to umeo da kazni. Tošiću je u toj situaciji bilo potrebno bolje pozicioniranje, bolja koncentracija i ono što se stiče godinama tuče u po kaznenim prostorima - lukavstvo. Sapleo se o Kangvu u akciji koja je prethodila drugom golu crveno-belih.
Bojan Kovačević (do 81. minuta) - Kerkez ga je uvrstio u startnu postavu u odsustvu Pankova - i nije razočarao. Iako je veći deo drugog dela sezone proveo na klupi, pokazao je da se na njega može računati. Bio je previše daleko van zone Čuke u momentu kada se crtala akcija Zvezde za drugi gol. Zakasnio je da markira Kangvu tada.
Miladin Stevanović - Deluje da se nije najbolje orijentisao u prostoru kada je Zvezda drugi put pogodila. Bio je neodlučan u toj situaciji, daleko od svakog od trojice igrača crveno-belih koji su zaslužni za gol. Niti je branio Kangvu, niti Ivanića, za Pešićem je već okasnio da sprinta.
Vezni red i napad
Miloš
Đorđe Ivanović (do 86. minuta) - Bivši igrač Partizana, Olimpije i Maribora nije bio konkretan poput Docića, ali daleko od toga da su igrači Zvezde smeli da ga ignorišu. Brz, snažan kakav je, disciplinovan i trkački spreman, Ivanović je davao atomsku energiju vezi Čuke. Potez utakmice izveo je u svom petercu, kada je sklonio loptu sa gol linije i tako sprečio siguran gol Zvezde. Odgovorna defanzivna partija od njega.
Igor Miladinović (do 81. minuta) - Nije mnogo toga pokazao 20-godišnji fudbaler Čukaričkog u sudaru sa bržim, jačim i boljim od sebe. Još u februaru je osetio šta znači igrati protiv šampiona, i tada je bio starter. Ako ništa drugo, ovaj momak, čiji je brat Uroš takođe deo ekipe sa Brda, nastavlja da korača bolji i iskusniji za Kup finale na našem najvećem stadionu.
Marko Docić - Alfa i omega Čukaričkog, daleko najbolji igrač utakmice u oba tabora po svemu što je prikazao, neka ne zameri "Šilja" Pešić. Ono što je Docič činio, nije niko tako. Samo je golom iz kornera sebe uzdigao iznad svih. Drugo ništa i nije morao da uradi, a uradio je mnogo. Svaki njegov prekid, svaki korner bila je potencijalna prilika za goste. Odbrana crveno-belih strepela je svaki put kada bi Docić poslao loptu pred gol. U 82. je bio tako blizu još jednoj bravuri - pogodio je stativu iz "slobodnjaka"!
Luka Adžić (do 64. minuta) - Taktička postavka Kerkeza nije pružila previše prostora ni Adžiću ni Badamosiju da dođu do punog izražaja. Sin nekadašnjeg kapitena Zvezde je mogao, da je bio pribraniji, da se proslavi u prvom poluvremenu međutim nije najbolje odreagovao na Docićev pas. Borjan mu je "ušao u šut". Bila je to situacija koja je prethodila vođstvu "Brđana" direktno iz kornera. Igrao je nešto više od sat vremena. Ostao bez daha.
Muhamed Badamosi - Mnogo više se očekivalo od super snažnog napadača Čuke - ali se nije proslavio. U tri situacije je mogao bolje. Pogodio je stativu iz relativno lake pozicije (posle opisanog promašaja Adžića) u prvom delu. U nastavku, bio je "odsečen" u napadu i dobro markiran. Jednu Docićevu savršenu loptu iz dubine Čukinog dela terena nije iskoristio - dozvolio je da ga Dragović tada nadjača. Za kraj, umalo da šokira Marakanu - "makazicama" je prebacio loptu preko prečke.
Trener i izmene
Foto: Starsport/Srðan Stevanoviæ
Dušan Kerkez - Strateg "Brđana" polagao je na "Marakani" ispit zrelosti i taktičke mudrosti. U pripremi meča je bio u problemu jer nije mogao da računa na petoricu standardnih igrača no i pored toga vrhunski je pripremio utakmicu. Sa petoricom u poseldnjoj liniji zablindirao je šesnaesterac. Mučila se Zvezda dugo sa takvom postavkom rivala i umalo da gosti naplate sav svoj trud. Imajući u vidu sve okolnosti koje su pratile utakmicu, Kerkez zaslužuje visoku ocenu za ono što je zajedno sa ekipom ponudio ljubiteljima fudbala u Sbiji - kompaktan tim, čvrst, uigran, koji je uvek znao šta hoće. I ono najvažnije, nadigravao se sa šampionom.
Samuel Ovusu (od 64. minuta) - Dobio je pola sata da brzinom ugrozi Zvezdu. Doneo je novu energiju "Brđanima", ali bez konkretnog učinka.
Luka Stojanović (od 81. minuta) - Premalo vremena na terenu za kompletniji utisak.
Stefan Tomović (od 81. minuta) - Isto kao i Stojanović. Nije se moglo mnogo videti od ovog momka.
Almir Aganspahić (od 86. minuta) - Kerkezov četvrti adut sa klupe. Ni on nije stigao da se nametne.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Rat u Ukrajini – 1.408. dan. Najmanje 24 osobe su poginule, a više od 50 je povređeno u napadu ukrajinskog drona na kafić i hotel tokom proslave Nove godine u selu Horli na obali Crnog mora, saopštio je guverner ruske Hersonske oblasti.
Rat u Ukrajini – 1.407. dan. Sat vremena pre Nove godine u Kijevu je izdato upozorenje na vazdušni napad zbog pretnje od ruskih dronova, a nakon što je upozorenje izdato, čule su se eksplozije.
Telo državljanina BiH izvučeno je iz mora na brod Lučke kapetanije Dubrovnik nakon dugotrajne i izuzetno zahteve borbe sa vrlo visokim talasima, javila je Hina.
Predsednik iranskog parlamenta odgovorio je na pretnje američkog predsednika Donalda Trampa, rekavši da će sve američke baze i snage biti legitimne mete ukoliko SAD napadnu Iran.
Raspad Ruske Federacije je realan scenario, s obzirom na kolonijalnu prirodu ruske države, i Evropa mora biti spremna na to, rekao je za Ukrinform Rajnhard Klouček, predsednik Panevropskog pokreta u Austriji.
Predsednik iranskog parlamenta odgovorio je na pretnje američkog predsednika Donalda Trampa, rekavši da će sve američke baze i snage biti legitimne mete ukoliko SAD napadnu Iran.
Raspad Ruske Federacije je realan scenario, s obzirom na kolonijalnu prirodu ruske države, i Evropa mora biti spremna na to, rekao je za Ukrinform Rajnhard Klouček, predsednik Panevropskog pokreta u Austriji.
Rat u Ukrajini – 1409. dan. Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski najavio je da će 5. i 6. januara biti održani ključni sastanci u vezi sa mirovnim procesom za okončanje rusko-ukrajinskog rata i bezbednosnim garancijama.
Dmitrij Medvedev, bivši ruski predsednik i zamenik predsednika Saveta bezbednosti, optužio je Finsku za rusofobiju i uputio pretnje u novoj objavi na Iksu.
Ministar kulture Izraela Miki Zohar, član vladajuće stranke Likud, izjavio je u četvrtak da Gaza pripada Izraelu i da su oko 2,3 miliona Palestinaca u toj enklavi "gosti" kojima Izrael za sada samo dopušta da tamo žive.
Telo državljanina BiH izvučeno je iz mora na brod Lučke kapetanije Dubrovnik nakon dugotrajne i izuzetno zahteve borbe sa vrlo visokim talasima, javila je Hina.
Američka glumica Anđelina Džoli, bivša specijalna izaslanica UN za izbeglice, nalazi se u gradu Arišu u zvaničnoj poseti koja je obuhvatila i kontrolni punkt Rafu, s ciljem da pruži podršku ljudima u Pojasu Gaze.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je danas da uzima veće doze aspirina nego što su mu lekari preporučili, navodeći da je to razlog vidljivih modrica na rukama, koje su poslednjih meseci ponovo pokrenule pitanja o njegovom zdravstvenom stanju.
Hitne službe spašavanja locirale su telo muškarca, državljanina BiH, kojeg su ranije danas talasi povukli u more dok se fotografisao sa porodicom na zidinama Dubrovnika.
Viktorija i Dejvid Bekam ušli su u 2026. godinu usred porodičnog konflikta sa svojim najstarijim sinom Bruklinom, ali Viktorija je sada poslala jasnu i emotivnu poruku putem društvenih mreža.
Iako je Arnold Švarceneger decenijama poznat po ulogama akcionih heroja, film koji mu je doneo najveću zaradu u karijeri nije bio jedan od njegovih poznatih akcionih hitova.
Filmska 2026. godina biće više nego uzbudljiva jer stižu dugoočekivani nastavci omiljenih filmova, kao i neka nova ostvarenja koja imaju šansu da zadobiju veliku pažnju publike.
Netflix je ponovo doživeo pad sistema, ovog puta odmah nakon objavljivanja poslednje epizode serije "Stranger Things" - fanovi širom sveta veoma nezadovoljni.
Dobra vest je da ovo nije kraj priče – ekipu ćemo ponovo gledati na sledećem izdanju Phygital Games of the Future turnira, koje će se održati naredne godine u Kazahstanu.
Commander of the Valais Cantonal Police, Frédéric Gisler, addressed a press conference regarding the horrific fire that occurred in a bar at the well-known Swiss ski resort Crans-Montana.
Serbian President Aleksandar Vučić said today that he expects 2026 to be the best year so far and emphasized that there will be no economic problems if the refinery issue is resolved, although various political pressures are possible.
A boy measuring 51 centimeters and weighing 3,910 grams was born in the first second after midnight at the Gynecology and Obstetrics Clinic – Višegradska, Professor Aleksandar Stefanović, director of the Višegradska GAK, told Tanjug.
Dear readers, the B92.net portal wishes you a Happy New Year 2026. We wish you and your families above all good health, as well as much success, joy, and smiles in the days to come.
Kreiranje efikasnih upita (promptova) za ChatGPT može značajno da poboljša kvalitet odgovora koji dobijate. Zbog toga vam donosimo uputstva kako da to uradite na najbolji način.
Novi procureli podaci sugerišu da Xiaomi radi na petom modelu iz Xiaomi 17 serije, a zajedno s tim otkrivaju se i prvi detalji o njegovim specifikacijama.
Australijska naučna agencija CSIRO pokrenula je eksperiment na Antarktiku koji je u početku delovao kao potpuni neuspeh, ali se na kraju pretvorio u veliki naučni dobitak.
Komentari 0
Pogledaj komentare