Izvor: Beta

Na suđenju "vukovarskoj trojki" pred Haškim tribunalom danas je svedočila supruga ubijenog Martina Došena, Ljubica.

Došenova je kazala da se njen suprug i dalje vodi kao nestala osoba i da je o njemu čula samo da je "ubijen u selu Negoslavci". Rekla je i da je poslednji put kada je 20. novembra 1991. videla muža, koji je bio nepokretan, on bio ostavljen na nosilima na ulazu u bolnicu po nalogu majora Veselina Šljivančanina koji je bio u blizini.

Došenova je posvedočila da se sa mužem Martinom i 14-godišnjom kćerkom Tanjom našla u bolnici 18. novembra, pošto je prethodnog dana suprug pao sa visine i ostao nepokretan. Martin Došen bio je, dodala je njegova supruga, ranjen i u ruku. Po njenim recima, suprug joj je pre toga učestvovao u odbrani Vukovara.

Došenova je potvrdila da je, po nalogu upravnice bolnice Vesne Bosanac, prethodno nekima od zdravih muškaraca stavljan gips na ruke i noge da bi bili evakuisani s ranjenicima, ali da su oficiri JNA doznali za to i izdvojili ih.

Svedokinja je kazala da su joj muža s braćom odveli do jednog vojnog autobusa, ali da njega nisu mogli da unesu unutra. Jedan od vojnika joj je rekao da će sve u tom autobusu "pojesti mrak", jer su "ustaški ekstremi", posle čega je suprug molio da odvede kćerku s tog mesta.

Došenova je rekla i da je zatim majora Šljivančanina, koji je bio u blizini, pitala šta da radi, posle čega su vojnici po njegovoj komandi preneli Martina nazad na ulaz u bolnicu, gde su ga i ostavili.

"Pitala sam Šljivančanina šta da radim sa suprugovim stvarima. On mi odgovorio: 'A šta će mu, ko će mu ih nositi'. Onda mi je naredio da se sa kćerkom pridružim ostalim ženama i deci i to je bio poslednji put kad sam videla supruga", posvedočila je Ljubica Došen.

Podeli:

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.