Subota, 05.06.2010.

18:43

Amerikanci rutinski protiv Australije

Edson Badl postigao je svoje prve golove u dresu reprezentaciju Sjedinjenih Država a tim Boba Bredlija savladao je Australiju rezultatom 3:1.

Badl, igrač los Anđeles Galaksija, koji je odigrao treći meč za SAD, bio je na svojoj trećoj utakmici u dresu nacionalnog tima golove u 4. i 31. minutu. Tim Kejhil uspeo je da izjednači u 19. minutu igre a konačan rezultat postavio je u 82. minutu Erkules Gomes.

Edson Badl je ime dobio po legendarnom brazilskom fudbaleru Peleu je blistao, a Amerikanci bili vrlo opasni u napadu.

Sa druge strane samo jednom su Australijanci nadigrali odbranu SAD, tada je Tim Kejhil savladao klupskog druga Tima Hauarda.

Amerikanci su u poslednjih deset dana izgubili od Čeha (4:2) i savladali Turke (2:1), a tim Australije 1. juna pobedio Dansku (1:0), pre toga i Novi Zeland (2:1).

Reprezentacija Australije je rival timu Srbije u grupi, a ekipa SAD potencijalni protivnik u osmini finala.