- Rusija 2018 -

Šok za Maroko u 95. minutu – autogol i pobeda Irana posle 20 godina!

Autogolom Aziza Buhaduza u 95. minutu fudbaleri Irana pobedili su Maroko minimalnim rezultatom (1:0) u prvoj utakmici grupe B Svetskog prvenstva u Rusiji.

sudije: Džunejt Čakir, Duran Bahatin, Tarik Ongun, Sergej Karasev

Maroko: El Kađui – Hakimi, Benatija, Sais – Busufa, Zijah, El Ahmadi, Harit (Da Kosta 82) – N. Amrabat (S. Amrabat 76), El Kabi (Buhaduz 77), Belhanda
Iran: Beiranvand – Ramin, Česmi, Puraliganji – Karim, Omid (Montazeri 77), Hajšafi, Šoađei (Taremi 68) – Jahanbakš (Godoz 84), Azmun, Amiri

Nesrećni napadač Sent Paulija je u petom minutu nadoknade očajno reagovao na petercu – želeo je glavom da izbije centaršut iz skraćenog kornera, ali je pogodio sopstvenu mrežu i doneo trijumf protivničkom timu na Mundijalima posle 20 godina.

Istovremeno, Marokanci su, uprkos boljoj igri, sada u veoma teškoj situaciji iz prostog razloga, pošto u ovoj grupi igraju još Španija i Portugal.

Dva velika rivala sa Iberijskog poluostrva sastaju se od 20 časova u Sočiju.

Utakmica na stadionu ’Krestovskij’ donela je mnogo borbeniji i kvalitetniji fudbal nego što se pretpostavljalo od ove dve reprezentacije, a počela je očekivanim pritiskom Maroka. Ekipa Ervea Renara mogla je do vođstva već u trećem minutu, da je Zijah bolje reagovao kada mu je lopta pala na nogu u kaznenom prostoru. Nekoliko trenutaka kasnije pokušao je i Belhanda na centaršut Ambrabata, što je bio samo uvod u veliku ofanzivu Marokanaca.

Photo by Richard Heathcote/Getty Images

Portugal – Španija 3:3 (2:1)
(Ronaldo 4p, 44, 88 – Kosta 24, 55, Naćo 58)

tabela:
1. Iran 1 1 0 0 1:0 3
2. Portugal 1 0 1 0 3:3 1
3. Španija 1 0 1 0 3:3 1
4. Maroko 1 0 0 1 0:1 0

Momci u crvenim dresovima prednjačili su u napadu, aktivni su pored spomenutih igrača bili još Ašraf Hakimi i El Kabi, pa su se Iranci u nekoliko navrata grčevito branili. Posebno su to dobro učinili u 19. minutu, kada je Maroko naleteo na beli "zid" u petercu, iako su uputili tri udarca za nekoliko sekundi.

Nakon pola sata popustio je pritisak, a onda je polako Iran krenuo da se oslobađa i preuzima kontrolu. Prvu dobru situaciju propustio je Karim Ansarifard, da bi u finišu Azmun neshvatljivo loše šutirao u situaciji 1 na 1 sa protivničkim golmanom i prvi deo igre završen je bez pogodaka.

Iako se očekivao sličan ritam u nastavku, svega je bilo samo ne toga – utakmica je bila ispresecana oštrim faulovima i greškama, pa sve do finiša nije ni bilo šansi. Jedino je povreda Nordina Amrabata bila vredna spomena, pre nego što je Zijeh uputio jedan dobar udarac.

I onda, kada su svi mislili da će ekipe podeliti bodove, Buhaduz je na već opisan način rastužio svoje navijače i doneo Iranu pobedu nakon dve decenije.

Live blog utakmice Maroko – Iran možete pogledati OVDE.

Vesti

Katar(za)

Ako sada uložite deset evra, u decembru 2022. godine možete da podignete 810 ukoliko Srbija postane prvak sveta! Ali, znamo da niste ludi da bacate pare, tako neka ostane samo zabeleženo da su „Orlovi“ ostavili mnogo bolji utisak na kladioničare nego na navijače u Srbiji, jer ih oni tretiraju kao 18. favorita za osvajanje Mundijala u Kataru.

Vesti nedelja 22.07. 13:00 Komentara: 54