Rusija – Hrvatska 2:2 (penali 3:4)

Fudbaleri Hrvatske plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva! Golom Ivana Rakitića savladali su Rusiju 4:3 na penale, nakon 2:2 posle 120 minuta fudbala u Sočiju!

Penali!
Jedanaesterci će odlučiti ko će na Engleze u polufinale. I Rusi i Hrvati su u prošloj rundi bili uspešni u penal ruletu.
120' Još 1 minut!
Igraće se još samo 60 sekundi!
Prvenac u idealnom trenutku!
Mario Fernandez!

115' GOOOOOL!
Rusija je izjednačila! Pet minuta pre kraja produžetaka – 2:2!

Pivarić je ipak skupo koštao svoj tim. Fantastičan centaršut Dzjube iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane, a Mario Fernandez sjajno skače u petercu i glavom poravnava rezultat.

114' Prilika za Ruse iz prekida
Pivarić je igrao rukom, na njegovu sreću van kaznenog, ali dobra šansa za Ruse iz prekida.
113' Opet Subašić
Dobar napad Rusa po levoj strani, ali Subašić skida loptu "s glave" Jerohinu.
111' Pravo u Subašića
Odbila se lopta na ivicu kaznenog do Kuzjajeva koji snažno šutira, ali pravo u Subašića koji hvata loptu.

110' Korner za Rusiju
Preskaču Rusi igru, Akinfejev traži najisturenije igrače. Uspevaju da izbore korner, što im je najbolja šansa.
108' Hrvatska odoleva
Strpljiv napad Rusa, dobar centaršut, ali Lovren "čisti".
Hrvati su jednom nogom u polufinalu
Nastavljen je meč, Hrvatska je na korak od polufinala Svetskog prvenstva i sudara sa Engleskom.
Prekidi
Rusija je od raspada SSSR primila 20 golova na svetskim prvenstvima, od toga 14 iz prekida.

Kraj prvog produžetka
Hrvatska vodi 2:1 u Sočiju, još 15 minuta nade za Ruse.
107' Hrvati troše vreme
Hrvati uspevaju da ukrado nešto vremena u finišu prvog produžetka, blizu su preko potrebnog odmora.
Nemoć

105' Pritisak Rusije
Serija centaršuteva Dzagojeva, ali Rusi ne uspevaju da konkretno zaprete Subašiću.
Da li je on džoker?
Čerčesov odmah reaguje, izvodi Golovina i u igru ubacuje Dzagojeva.
101' GOOOOL!
Hrvatska vodi! Preokret u produžecima!

Luka Modrić je poslao centaršut iz kornera sa desne strane, lopta je preskočila Mandžukića koji je zasmetao Ignaševiču, stiže do Domagoja Vide koji šutira glavom sa zemlje, fudbal odskače od tle i pored nemoćnog Akinfejeva uz stativu ulazi u mrežu.
100' Kiks Lovrena, Rus ne koriste
Velika greška Lovrena, Smolov mu krade loptu, stuštio se ka kaznenom prostoru, ali ga stiže štoper Liverpula i ispravlja grešku bez faula.
Nismo baš oduševljeni
97' Mandžukić i Subašić ostaju do kraja
Dalić zbog povrede Vrsaljka uvodi Ćorluku, iscrpljeni Mandžukić mora da nastavi meč. Pitanje je i koliko je Subašić spreman za maksimalne napore. Ćorluka ide na mesto štopera, Vida je novi desni bek Hrvatske.
Tradicija na strani domaćina
Vrsaljku stradalo koleno
Desni bek Hrvatske Šime Vrsaljko ne može da nastavi meč, ima problema sa kolenom.
92' Miran početak
Bez mnogo konkretnih akcija na startu produžetaka, umirili su se i navijači na Fišt stadionu u Sočiju.
Još pola sata fudbala na Fištu

Produžeci!
Bez pobednika u Sočiju posle 90 minuta – 1:1. Hrvati i Rusi opet moraju da igraju dodatnih pola sata.

94' Bilo je blizu
Opasna kontra Rusije, Smolov je šutirao iskosa sa leve strane, ali se Subašić nije dao iznenaditi pa brani šut.
93' Pritisak Hrvatske
Hrvati opet kruže oko šesnaesterca, disciplinovani Rusi sjajno brane svoj gol.
92' Korner za Hrvatsku
Dobar prodor Modrića, nije uspeo da ubaci loptu u petarac, ali je izborio korner.
90+ Subašić ostaje na terenu, još 5 minuta
89' Subašić se povredio!
Prilikom intervencije golman Hrvatske se povredio. Odmah se uhvatio za zadnju ložu i uz bolan izraz lica pokazao da će teško nastaviti meč. A Dalić samo što je izvršio poslednju izmenu!
Dalić osvežio vezni red
Poslednja izmena u Hrvatskoj (za sad), strelca izjednačujućeg gola Kramarića menja vezista Kovačić.
87' Bliže se produžeci
Hrvati deluju kao da nemaju snage, dok Rusi teško uspevaju da priđu golu bez napadača.
85' Rusi ne koriste priliku
Retka prilika za Rusiju da konkretno ugrozi gol Hrvatske, ali štoperi rivala lako izbacuju loptu nakon centaršuta Gazinskog iz slobodnog udarca u petarac.
Naporno veče

80' Rusija bez klasičnog napadača
Čerčesov ide na produžetke, izvodi jedinog centarfora Dzjubu, a uvodi vezistu Gazinskog.
76' Bilo je dramatično
Polukontra Hrvatske, Modrić je otvorio prostor svojim saigračima, Vrsaljko je zasmetao Kramatiću, potom je Modrić izblokiran, na kraju samo korner.
Hrvati sa bekom punim snage
Dali menja beka, umesto umornog Strinića ulazi Pivarić, Fernandesu će sada biti znatno teže po desnoj strani.
72' Rusi odgovorili
Konačno dobra akcija Rusije, odličan centaršut Fernandesa, ali Jerohin uprkos dobrom skoku šutira glavom preko gola.
Nemaju sreće
Izlazi Čerišev
Strelca jedinog gola za Rusiju menja Smolov.
67' Pritisak Hrvata, Rusi čekaju kontru
"Vatreni" strpljivo kombinuju u sredini terena, traže "rupu" u odbrani Rusije, koja s druge strane vreba priliku iz kontranapada.
Menjaju i Hrvati
Izlazi Perišić, ulazi Brozović i Hrvatska menja formaciju.

Hrvatska: Subašić – Strinić, Vida, Lovren, Vrsaljko – Brozović, Rakitić, Modrić, Kramarić – Rebić, Mandžukić
62' Prvi put Rusa posle gola
Dzjuba šutira glavom posle kornera, ali je bukvalno samo dodao loptu Subašiću. Ipak, to je prvi udarac Rusa u okvor gola još od pogotka Čeriševa.
60' Lopta "izašla" iz gola!
Mnogo sreće za Rusiju! Perišić je šutirao sa 5-6 metara, savladao je Akinfejeva, pogađa stativu, a lopta se duž gol linije odbija u polje.
Makazice

54' Prva izmena
Čerčesov osvežava vezni red, umesto Samedova ulazi Jerohin.
Specijalisti za II poluvreme
52' Makazice
Atraktivan pokušaj Kramarića "makazicama", ali Akinfejev je dobro postavljen, a šut nedovoljno snažan.
50' Kramarić se prekombinovao
Dobra pozicija za Kramarića na levoj strani kaznenog prostora, jedan dribling, drugi, pa treći i prilika odlazi u nepovrat.
46' Bez promena
istih 22 na terenu kao u prvom poluvremenu:

Hrvatska: Subašić – Strinić, Vida, Lovren, Vrsaljko – Rakitić, Modrić, Kramarić – Perišić, Rebić, Mandžukić

Rusija: Akinfejev – Kudrjašev, Ignašević, Kutepov – Zobnin, Kuzjajev – Žirkov, Golovin, Samedov, Fernandes – Dzjuba
Počelo je drugo poluvreme
Posle prvih 45 minuta 1:1, šta nam donosi drugih 45?

Prvih 45' u brojevima
Za sve postoji prvi put
Gore-dole
Poluvreme – 1:1
Poluvreme u Sočiju, nakon pola sata antifudbala videli smo dva ekspresna gola i 1:1 posle prvih 45 minuta između Rusije i Hrvatske.

45+ Dva minuta sudijske nadoknade
Ogroman napadački arsenal
40' GOOOOOL!
Hrvatska izjednačila na 1:1!

Sjajan kontranapad Hrvata, Strinić je izbacio Mandžukića na levoj strani, napadač Juventusa ekspresno utrčava u kazneni prostor, diže loptu na peterac za Andreja Kramarića koji dotrčava iz pozadine i glavom trese mrežu.

38' Serija žutih za hrvatske defanzivce
Dejan Lovren i Ivan Strinić će morati da budu vrlo oprezni u nastavku meča, dobili su već po žuti karton.
Na korak od rekorda
Magija
Fantastičan gol Čeriševa.

31' GOOOOOL!
Rusija vodi! Fantastičan gol Denisa Čeriševa!

Dzjuba je ukrao loptu na sredini terena, prosledio je do Čeriševa, on odigrava dupli pas sa saigračem i dobija loptu na 20 metara od kaznenog prostora, uprkos dvojici Hrvata za petama, fantastičnim udarcem šalje loptu u gornji levi ugao pored nemoćnog Subašića.
30' Subašiću zasmetao reflektor
Čerišev centrira iz slobodnug udarca sa desne strane, lopta ide pravo u gol, a uprkos laganoj lopti Subašić je imao problema. Deluje kao da ga je zaslepio reflektor.
28' Tračak fudbala
Konačno jedna konkretna akcija, nizak centaršut Vrsaljka na prvu stativu, Perišić uspeva da šutira glavom, ali pored gola.
25 minuta bez šuta u okvir gola

22' Monoton period
Pao je potpuno ritam u Sočiju, serija dugih lopti i bezidejnih dodavanja s obe strane.
20' Rusi daleko od Subašića
Posle dugo vremena Rusi prelaze na polovinu Hrvatske, ali "vatreni" brzo zaustavljaju Golovina.
Trenutno ključni čovek
Rusi imaju dosta problema sa Rebićem.

16' Loše
Dosta su očekivali Hrvati iz ovog prekida, ali Rakitić loše šutira, šalje loptu daleko preko gola.
15' Rebić dominira, slobodnjak za Hrvate
Rebić je opet prevario čuvara, pa su ga Rusi ovaj put morali faulirati ispred kaznenog prostora.
14' Rusi vrebaju iz kontre
Dobar kontranapad Rusa pokrenuo je Dzjuba, proigrao je Samedova na desnoj strani, malo mu beži lopta ali uspeva da centrira, međutim, Hrvati izbacuju fudbal iz kaznenog.
12' Rebić muči Ruse
Napadač Ajntrahta Rebić opet probija po desnoj strani dobivši još jedan direktan duel, poslao je loptu po zemlji u kazneni, ali Mandžukić ne uspeva da šutira ka golu.
10' Hrvati preuzeli kontrolu
Hrvatska je preuzela kontrolu, novi korner za "vatrene", Modrić centrira, ali Rusi izbacuju.

6' Prvi pokušaj Hrvata
Rebić se lako oslobio Kudrijaševa, poslao je oštru loptu u peterac, ali Akinfejev izbacuje u korner. Rebić pokušava i glavom posle centaršuta iz ugla, ali lopta odlazi preko gola.
5' Opet Rusi
Nakon neuspešne intervenije štopera Hrvatske, Dzjuba "hvata" volej, ali ga je izblokirao Lovren.
2' Prvi zapretili Rusi
Dobar napad Rusije, Čerišev utrčava u kazneni prostor, ali pogađa defanzivca Hrvatske.