Rusija – Saudijska Arabija 5:0 (2:0)

Reprezentacija Rusije pobedila je Saudijsku Arabiju sa 5:0 na otvaranju Svetskog prvenstva.

Gazinski 12, Čerišev 42, Dzjuba 71, Čerišev 91, Golovin 94
  RUS   KSA
5   : 0
KRAJ!
Fudbaleri Rusije odigrali su fenomenalan meč i zasluženo su došli do tri boda u prvom kolu Svetskog prvenstva.
PETARDA! Golovin za 5:0!
94' Golovin postiže pogodak iz slobodnog udarca za velikih 5:0!
GOOOOL! Čerišev dvostruki strelac za 4:0!
91' Fenomenalan gol Denisa Čeriševa za 4:0. Igrač Viljareala sjajnim udarcem spoljnim delom stopala savladao je golmana. Briljantno.
Saudijska Arabija pokušava da dođe do počasnog gola
90' Gosti iz Saudijske Arabije pokušavaju da dođe do počasnog gola, međutim veća je šanse da će primiti gol iz kontre, nego da će savladati Akinfejeva.
Posle 24 godine
Rusija je prvi put postigla tri gola na Mundijalu, još od 1994. godine kada su savladali Kolumbiju sa 6:1.
Rusija privodi meč kraju
84' Još nekih 10-tak minuta ostalo je do kraja utakmice. Rusija ima nedostižnu prednost i samo se čeka poslednji zvižduk sudije iz Argentine.
Artjom Dzjuba!

Getty Images
89 sekundi
Momenat slavlja
Stanislav Čerčesov, selektor reprezentacije Rusije, slavi pogodak Dzjube.

Dzjuba postigao gol posle 89 sekundi
Sjajan udarac glavom

GOOOL! Dzjuba pogodio za 3:0!
71' Samo minut nakon što je ušao u igru Dzjuba postiže gol za 3:0. Golovin poslao je odličnu loptu u kazneni prostor, a visoki napadač glavom savladao golmana Saudijske Arabije.
Poslednja, treća, izmena Rusije
70' Smolova na terenu menja Dzjuba. Rusija sa visokim igračem dobija veliku prednost u skok igri.
Lužnjiki Arena

Velika šansa za Rusiju
68' Roman Zobnin odličnuo je šutirao, a njegov pokušaj odbranio je Al Majuf. Ipak, on je nesigurno izbacio loptu i Smolov umalo da dođe do nje. Saudijska Arabija otklonila je opasnost.
Izmena i Rusije
64' Semedova je zamenio Kuzjajev.
Prva izmena gostiju
64' Sa terena izašao je Utajf, dok je ušao Muvalad.
Duel Utajfa i Zobnina

Bolja igra Saudijske Arabije
61' Evidentno je da Saudijska Arabija igra bolje nego u prvom delu igre, ali to je i dalje nije dovoljno da bi se došlo do stopostotne prilike. Rusi izgledaju fizički nadmoćno na terenu.
Prva prava prillika za Saudijsku Arabiju
55' Posle skoro sat vremena igre prva prava prilika za Saudijsku Arabiju. Tasir Al Jasim je čekao loptu, ali mu je malo nedostajalo da dođe do nje.
Evo i potvrde za Čeriševa
Semedov zapretio
51' Semedov je pokušao sa nekih 20 metara da savlada Al Majufa, ali lopta je otišla iznad prečke.
Treći korner za Rusiju
50' Rusija izgleda bolje i u nastavku meča. Treći korner na meču izveo je Juri Žirkov, ali su igrači Saudijske Arabije dobro reagovali.
Momenat kada Čerišev postiže pogodak

Počelo je drugo poluvreme
46' Drugo poluvreme krenulo je akcijom Rusije. Domaći igrači brzo su izgubili loptu.
Zanimljivost
Denis Čerišev prvi je fudbaler u istoriji Mundijala, koji je postigao gol u uvodnom meču kao zamena. Do sada su pogotke na prvim mečevima postizali isključivo starteri.
Momenat kada Čerišev postiže gol

POLUVREME
Posle 45 minuta igre Rusija ima prednost od 2:0 protiv Saudijske Arabije. Golove su postigli Gazinski u 12. minutu i Čerišev u 43.
GOOOOL! Rusija vodi 2:0!
43' Denis Čerišev pogađa za 2:0! Igrač koji je zamenio Alana Dzagojeva odlično je zavarao defanzivca Saudijske Arabije i potom jakim udarcem poslao loptu iza leđa protivničkog golmana.
Uskoro poluvreme
41' Igra se uglavnom na sredini terena, ali bez većih prilika u ovom periodu igre.
Slika koja oduzima dah

Lepo društvo
Rusi traže penal
35' Aleksandar Semedov pao je u protivničkom šesnaestercu, međutim sudija Pitana bio je blizu i nije pokazao na belu tačku. Gosti traže karton zbog simuliranja.
Period bez mnogo ritma
33' U ovim trenucima utakmice ne igra se sa mnogo intenziteta. Gosti pokušavaju da budu agresivni, ali im ne ide...
Fenomenalna atmosfera posle gola
Nadamo se da nije ozbiljno...
Čestitka za gol
Gosti bez prave šanse
27' Prošlo je 27 minuta igre, a Saudijska Arabija još nije imala niti jednu šansu.
Peh za Rusiju
24' Alan Dzagojev, jedan od najboljih igrača Rusije, morao je da napusti teren zbog povrede zadnje lože. Njega je zamenio Denis Čerišev.
Gol visi u vazduhu
19' Fudbaleri Saudijske Arabije izgledaju pogubljeno na terenu. Rusija to koristi i gotovo da visi još jedan gol u vazduhu.,
Prvi šut u okvir gola i prvi pogodak.
Nova prilika za Rusiju!
15' Rusija je bila u velikoj šansi. Lopta je došla s desnog boka, a Dzagoev nije uspeo dobro da zahvati loptu. Golman Saudijske Arabije uspeo je da odbrani.
GOOOOOL! Rusija vodi!
12' Posle novog kornera koji je izveo Žirkov lopta je došla do Zobnina koji je ponovo vratio loptu u kazneni prostor, a tamo je glavom Gazinski odlično reagovao i savladao Al Muaiofa.
Mats Humels uzbuđen je što je Mundijal počeo
Šansa za Rusiju
7' Šansa za Rusiju. Odlična je ovo bila akcija, međutim pokušaj Smolova blokirao je defanzivac SA.
Rusi agresivni na sredini
5' Rusija je veoma agresivna na sredini terena, međutim Saudijska Arabija za sada odlično odoleva pritiscima. Štaviše, imaju više lopte u posedu.
Gužva u kaznenom prostoru
2' Spetljao se Alan Dzagoev u kaznenom prostoru i eventualna prilika za Rusiju je propala.
Mundijal je počeo
1' Prvi napad na meču imaju igrači Saudijske Arabije.
Rusija

Saudijska Arabija

Za Rusiju sve kreće od ovog meča...
Južna Afrika jedini je domaćin koji nije uspeo da se plasira u nokaut fazu Svetskog prvenstva.
Domaćin nikada nije izgubio uvodni meč na Mundijalu
Vilijams pozdravio publiku

Vilijams i Garifulina
Robiju Vilijamsu na sceni se pridružila poznata ruska operska pevačica Aida Garifulina.

Za Ignaševiča su godine samo broj
Fantastična atmosfera

Još Robija

Još Robija Vilijamsa
Robi Vilijams pravi šou na stadionu Lužnjiki
Navijač Rusije
Očekivano Rusiju očekuje velika podrška na stadionu Lužnjiki.

Sastavi:
Rusija (4-2-3-1): Akinfejev - Fernandes, Kutepov, Ignaševič, Žirkov - Gazinski, Zobnin - Samedov, Golovin, Dzagoev - Smolov

Sudijska Arabija (4-2-3-1) : Al Majuf – Al Buraik, Os. Havsavi, Om. Havsavi, Al Šahrani – Al Faraž, Otajf – Al Šehri, Al Jasim, Al Davsari – Al-Šahlavi
Kasiljas i Vodionova
Iker Kasiljas i model Natalija Vodionova predstavili su "Sveti gral" na stadionu Lužnjiki.

Navijači Saudijske Arabije

Stadion Lužnjiki spreman je za otvaranje Mundijala
Euforija raste
Još nešto više od devedeset minuta ostalo je do starta prvog meča na Mundijalu u Rusiji. Najveće planeterno takmičenje na svetu otvaraju domaćin i Saudijska Arabija.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.