1. kolo: Nadal – Popirin 3-0 (6:3, 6:2, 7:6)

Španski teniser Rafael Nadal obezbedio je drugo kolo Rolan Garosa, pobedom nad Australijancem Aleksejom Popirinom.

1. kolo SET GEM
Nadal 3
Popirin 0
KRAJ
Nadal je lako rešio taj-brejk trećeg seta u svoju korist i tako došao do prve pobede na Rolan Garosu ove godine, 6:3, 6:2, 7:6(3).
Taj-brejk u toku
6:3, 6:2, 5:6 – Popirin se izvukao
Popirin se suočio sa četiri brejk šanse za rivala, ali je preživeo i osigurao taj-brejk.
6:3, 6:2, 4:5 – Nadal spasao dve set lopte
Na 15:30 Popirin je inspirativno odigrao drop-šot i tako smanjio pritisak. Usledio je još jedan sjajan forhend na liniju, čime je stigao do set lopte.

Nije je iskoristio - odservirao je duplu grešku, ali mu je novi dobar forhend doneo novu, koju takođe nije iskoristio, smeč je poslao u tribine.

Takvi pokloni nisu mogli da prođu nekažnjeno. Nadal je vratio brejk.
6:3, 6:2, 2:4 – Brejk Popirina!
Odlično igra Popirin u trećem setu i na krilima takvih udaraca stigao je do nove dve brejk lopte.

Prvu je Nadal uspeo da spase, ali ne i drugu. Zasluženi brejk Australijanca.
6:3, 6:2, 2:2 – Nadal za sve ima odgovor
Jednu brejk loptu je do sada imao Popirin na meču, do druge je stigao u četvrtom gemu III seta. Nije je iskoristio, poslao je forhend u dno mreže.

Nadal je vezao još dva poena i osvojio gem.
6:3, 6:2 – Nadal osvojio i II set
Još lakše nego prvi, sa dva napravljena brejka, nakon 35 minuta, 6:2.
6:3, 4:1 – Popirin prekida crni niz
Nakon sedam uzastopnih gemova Nadala, Popirin se konačno upisuje na semafor u drugom setu.
6:3, 3:0 – Nadal spasao brejk loptu, pa oduzeo servis rivalu
Imao je Popirin šansu da odmah uzvrati ribrejkom, ali u tome nije uspeo.

Već u narednom gemu na svom servisu, suočio se sa tri brejk šanse. Dve je spasao, treću nije, izbacio je lopticu u aut.
6:3, 1:0 – Brejk
Počeo je Popirin da niže greške i Španac lako stiže do četvrtog uzastopnog gema, ali i novog brejka.
6:3 – Set za Nadala
Samo je malo Nadal podigao nivo igre u finišu prvog seta, dovoljno da ga osvoji za 38 minuta.
5:3 – Brejk
Nadal maltene da uopšte nije pretio do ovog gema, a onda je Popirin napravio nekoliko grešaka, mali pad koncetracije i to je brejk za Španca.
2:2 – Po gem na razlike
Nadal greši na startu, napravio je i dve duple greške u prva dva gema na svom servisu.

Sa druge strane, Popirin igra hrabro i sve dok ima inicijativu u poenima, dobro prolazi.
1:1 – Počeo meč
Popirin nešto sigurniji od Nadala na svom servisu.