Nadal položio prvi test – bez izgubljenog seta do polufinala!

Rafael Nadal se plasirao u polufinale Rolan Garosa pobedom od 3-0 nad Janikom Sinerom.

Izvor: LN

Utorak, 06.10.2020.

22:30

Photo by Julian Finney/Getty Images

"Bik sa Maljorke" je savladao Italijana posle dva sata i 50 minuta borbe – 7:6(4), 6:4, 6:1.

Nadal se plasirao u svoje 13. Rolan Garos polufinale i zakoračio ka osvajanju svoje 13. titule u Parizu (svaki put kada je ulazio u polufinale osvajao je i titulu).

Sa druge strane 19-godišnj Siner je završio svoje prvo učešće na Rolan Garosu i od naredne nedelje će debitovati u Top 50 ATP rang liste.

Ovo je, inače, bio Rafin 100. meč na Rolan Garosu i ukupno 98. pobeda.

Meč je počeo sa velikim zakašnjenjem, tek 22.30 uveče i završen je tek oko 1.30 posle ponoći, ali to nije smetalo Nadalu koji je, iako rezultat to ne govori, imao dosta problema i vrlo lako mogao da igra četiri ili pet setova.
Početak je bio obećavajući, pogotovo zato što je Siner u svoja prva tri servis gema izgubio samo dva poena, a Rafi zadao blage muke.

Prvi put je stvarno zapretio pri rezultatu 5:5, kada je prvo propustio dve brejk lopte, ali onda iskoristio treću.

Ipak, Rafa je pokazao da nije uzalud "kralj šljake", pa je vratio brejk i uveo set u taj-brejk.

U tom delu igre bio je neumoljiv, naterao protivnika na veliki broj grešaka i poveo sa 1-0. Drugi set bio je slična "priča" kao i prvi. Siner je igrao sjajno, napadao forhendom, a bekhendom uspevao da ostane ravnopravan u razmenama.

To mu je sjajno funkcionisalo, pa je Rafinu odbranu ponovo probio i napravio brejk za 3:1.

Ipak, kao i u prethodnom setu, momentalno je pretrpeo ribrejk, iako je imao šanse da potvrdi stečenu prednost.

Nadal je iskoristio neiskustvo svog protivnika, nedugo zatim napravio još jedan brejk i, uz manje poteškoće, odservirao za prednost od 2-0.
Treći set se, međutim, značajno razlikovao od prethodna dva.

Siner je odmah na startu pretrpeo brejk i to je Rafi dalo "vetar u leđa" da odigra nešto jače u narednih par gemova i potpuno slomi rivala.

Italijanovi napadi više nisu imali toliko snage kao ranije, a Rafa je to mudro iskoristio, napravio tri brejka i zabeležio trijumf.

Nadal u polufinalu Rolan Garosa igra protiv Argentinca Dijega Švarcmana. Meč je na programu u petak.