Kraj: Tipsarević – Dimitrov 2-3

Janko Tipsarević izgubio je od Grigora Dimitrova 6:3, 6:0, 3:6, 6:7 (4), 6:4 u prvom kolu Rolan Garosa.

3:6, 0:6, 6:3, 7:6 (4), 4:6
  TIP   DIM
  2   3
Kraj za Tipsarevića!
Dimitrov preokreće, koristi prvu meč loptu i pobeđuje Tipsarevića 3-2 posle tročasovne borbe!
Tipsa ne koristi priliku za ribrejk!
Greši Dimitrov i Tipsarević stiže do brejk šanse, ali ne uspeva da vrati rezultat u egal.

Photo by Adam Pretty/Getty Images
Brejk Dimitrova!
Prvi je popustio Tipsarević i Dimitrov to odmah koristi. Dobro je vraćao Jankov servis, a na 30:30 Srbin podleže pritisku, a Bugarin odličnim riternom dolazi do brejk prilike koju odmah koristi za vođstvo 5:4. Serviraće za meč!
Potpuni egal
Nijedan teniser ne rizikuje, servis ih sluša, pa nema mnogo uzbuđenja. Osvajaju gem za gemom. Potpuni je egal u petom setu (4:4), verovatno nas čeka taj-brejk.
Janko vodi, ali ima probleme
Tipsarević odoleva pritisku Dimitrova, spasava i jednu brejk loptu, pa osvaja prva dva servis gema odlučujućeg seta. Međutim, opet ga muče bolovi, zbog čega je tražio pomoć lekara. Ali ne prestaje da igra.

Izjednačenje!
Tipsarević ne propušta priliku koja mu se ukazala, osvaja oba poena, dobija taj-brejk sa 7:4 što znači set 7:6 i poravnava na 2-2 nakon što je izgubio prva dva seta!
Neizvesno
Vraća Dimitrov mini-brejk, Tipsarević vodi 5:4 i ima dva servisa.
Sjajan start Tipsarevića
Srpski teniser odmah pravi mini-brejk pa stiže do 3:0 u taj-brejku.
Taj-brejk!
Tipsarević ne podleže pritisku, ovaj put, osvaja svoj servis-gem, pa četvrti set odlučuje taj-brejk.
Dodatni pritisak za Tipsarevića
Dimitrov je siguran na svoj servis, vodi 6:5. Tipsarević servira za opstanak u meču.
Brejk!
Tipsarević je podlegao pritisku, Dimitrov koristi njegov slabiji servis i pretvara prvu od tri brejk šanse u izjednačenje na 5:5 u četvrtom setu.
Tipsa u problemu, Dimitrov ima tri brejk šanse!
Dimitrov se izvukao, pritisak na Janku
Bugarin odoleva pritisku Tipsrevića, uspeva da sačuva svoj servis, pa će Tipsarević da servira za 2-2.
Set lopta!
Brejk šansa za Tipsarevića, prilika da osvoji set, ali Dimitrov sigurnim servisom to sprečava.
Bravo, Janko!
Tipsarević osvaja izuzetno važan gem. S nekoliko sjajnih udaraca spasava čak pet brejk lopti te zadržava brejk prednosti (5:3) u setu.
Janko spasao 5 brejk lopti!
Tipsarević potvrdio brejk

Brejk!
Tipsarević dolazi u prednost u četvrtom setu. Dimitrov greši prilikom servisa, a Janko sjajnim udarcima to kažnjava za prednost 3:2
Šansa za Tipsu!
Dobrodošli u LIVE BLOG B92!
Počeo je Rolan Garos, a na teren izlazi i prvi srpski teniser – Janko Tipsarević.
Zaoštrava se borba
Izvršio je Tipsarević pritisak na servis Dimitrova, ali Bugarin osvaja uvodni gem čertvrtog seta. S druge strane, Srbin dobija svoj servis-gem bez izgubljenog poena.

Vratio se Janko!
Tipsarević nastavlja sa žestokom borbom, ne propušta priliku da potvri brejk i dolazi do trećeg seta čime se vraća u igru!
Brejk!
Tipsarević koristi prvu šansu koja mu se ukazala i oduzeo servis Dimitrovu. Sada servira za osvajanje trećeg seta (5:3).
Dve brejk šanse za Tipsarevića!

Tipsarević se ne predaje
Ne može više Dimitrov tako lako da pravi brejkove, štaviše, ne ugrožava više Jankov servis, ali je i on siguran na svom pa je egal u trećem setu (4:3).
Ajmo, Janko!
Pronašao je Tipsarević konačno ritam, osvaja još jedan servis-gem. Ima podršku s tribina, a dodatno i sam sebe hrabri.
Konačno!
Tek drugi put na meču, prvi put od drugog gema, svog prvog, Tipsarević osvaja gem na sopstveni servis!
Brejk Tipsarevića!
Posle 11 uzastopno izgubljenig gemova Tipsarević konačno osvaja jedan, a seriju Dimitrova je okončao ni manje ni više nego brejkom!
Dimitrov vodi 2-0
Bugarin rutinski stavlja tačku na impresivan set. Tipsarević je nemoća, Dimitrov za 19 minuta stiže do maksimalnih 6:0 i 2-0.
Šesti brejk Dimitrova u nizu
Ništa se nije promenilo u odnosu snaga, Dimitrov i šesti put u nizu oduzima servis Tipsareviću, osvaja deveti uzastopni gem za ogromnih 5:0 u drugom setu.
Povreda?
Deluje kao da Tipsarević ima problema sa nogom, što mu otežava kretanje po terenu. Tražio je i pomoć lekara.
Opet brejk!
Tipsarević je potpuno van ritma, gubi i svoj peti uzastopni servis-gem, Dimitrov vodi 3:0 u drugom setu.
Novi brejk Dimitrova!
Nastavlja Tipsarević u istom "ritmu" iz prvog seta, muči se sa sopstvenim servisom, što Dimitrov koristi i pravi novi, četvrti uzastopni brejk, koji odmah kapitalizuje za vođstvo 2:0 na startu II seta.
Tipsarević izgubio I set – 3:6
Dimitrov ne propušta ukazanu šansu, iako je imao problema sa servisom. Napravio je duplu servis grešku, ali je brzo popravio svoju igru te sa nekoliko asova stigao do prvog seta.
Bugarin u naletu!
Dimitrov konačno prekida seriju brejkova osvojivši naredni servis-gem, ali nastavlja da muči Tipsarevića prilikom servisa Srbina, pravi treći uzastopni brejk i dolazi do 5:3, pa će servirati za osvajanje prvog seta.
Brejk na brejk!
Međutim, opet Dimitrov na brejk odgovara brejkom i drugi put poravnava rezultat. Kao i Tipsarević, kontrolisao je ritam poena i iskoristio drugu šansu u šestom gemu meča.
Novi brejk!
Nakon dva sigurna gema potpuno se raspao servis dvojice tenisera, to za sada više ide u prilog Tipsareviću koji opet oduzima servis rivalu i dolazi do prednosti. Ovaj put iskoristivši drugu priliku u gemu.
Ribrejk!
Nažalost, Srbin nije uspeo da kapitalizuje brejk, Dimitrov odmah uzvraća istom merom i preokretom sa 15:30 koristi prvu šansu da oduzme servis rivalu.
Brejk!
Već u trećem gemu Tipsarević oduzima servis Bugarinu! Preokreće 15:30 i koristi prvu priliku za brejk na meču.
1:1
Siguran servis obojice tenisera na startu meča, uzeli su samo jedan poen protivniku, i to Dimitrov Tipsareviću, ali nije bilo rizično po servis našeg igrača.

Idu na 500.000 Rusa: Nemaju šanse?

Francuska može da izdvoji samo dve brigade za podršku Oružanim snagama Ukrajine, što će biti kap u čaši u poređenju sa veličinom i snagom ruske vojske, rekao je pukovnik Aleksandar Vautraver na TV kanalu LCI, prenosi RIA Novosti.