Superliga: Crvena zvezda – Partizan 2:1 (0:0)

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Partizan u 160. derbiju rezultatom 2:1, u duelu koji je obeležio veliki broj faulova, dva dosuđena penala i crveni karton.

Ben 60, penal, Vukanović 81, Rikardo, 90, penal
  CZV   PAR
  2 : 1
Kraj, prva pobeda Zvezde nad Partizanom u ovoj sezoni!
94' Drugi žuti karton za Pavlovića!
Mladi defanzivac Partizana Pavlović je dva puta glavom pokušao da reaguje ispred Vukanovića, u drugom pokušaju je protivnika zakačio laktom, što je bilo dovoljno Simoviću da mu dodeli drugi žuti karton i da ga pošalje u svlačionicu
87' Ndžaje menja Nikolića
Borjan udario Rikarda!

90' Gol Rikarda!
Najbolji strelac Partizana je preuzeo odgovornost, raspalio po lopti i poslao je po sredini gola u mrežu Borjana.
88' Penal za Partizan!
Saša Ilić je uputio lepu loptu u prostor za Zdjelara, njemu je s leđa prišao Marin i potpuno nekontrolisano startovao.

Sudija Simović je opravdano dosudio jedanaesterac.

Pedja Milosavljevic/Starsportphoto
Incidenti navijača Partizana

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto
82' Velika šansa za Ivanića!
Posle primljenog gola fudbaleri Partizana su krenuli u napad, ostavili veliki prostor na svojoj polovini, usledio je kontraudar domaćeg tima, lopta je stigla do Ivanića koji je pokušao da plasira sa ivice kaznenog prostora, ali je bio neprecizan.
81' Vukanović! 2:0 za Zvezdu!
Mirko Ivanić je ponovo protutnjao po desnoj strani, Pavlović i Pavkov su bili u duelu, lopta je stigla do Vukanovića koji je bio brži od Uroševića, a Stojković nije imao nikakvu šansu da spreči pogodak.
80' Saša Ilić menja Danila Pantića

76' Iznenadna šansa za Ivanovića!
Loptu Pavlovića nisu uspeli da dodirnu ni Šćekić ni Rikardo, ona je stigla nekako do Ivanovića, ali je ofanzivac Partizana uspeo da je otera daleko iznad gola Borjana, iz veoma dobre šanse.
Stojković "krade vreme", Simović upozorava

73' Još jedna promena u Zvezdi – Čaušić umesto Jovičića
70' Menja i Milojević – Vukanović umesto Bena
Nekadašnji fudbaler kruševačkog Napretka je zamenio strelca jedinog gola.
67' Milošević menja – Ivanović umesto Tošića
U ovakvom tipu utakmice Tošić nije mogao ništa da uradi.

Nešto više će pokušati Đorđe Ivanović.
Stojković pogodio stranu, a Ben "malu mrežu"
60' Vodi Zvezda, Ben iz penala!
Ivanić je još jednom protrčao po desnoj strani, Miletić nije uspeo da spreči centaršut, Ben je natrčavao na loptu, ispred sebe je imao prazan gol pošto je Stojković izleteo, ali ga je u nameri da zatrese mrežu Partizana sprečio Urošević.

Sudija Simović je pokazao na belu tačku, a krilni napadač domaćeg tima je bio veoma precizan.

Stojković je čekao, pogodio stranu u koju je Ben hteo da šutira, ali je fudbaler Zvezde poslao loptu u "malu mrežu" i doneo prednost domaćoj ekipi.
54' Šansa za Nikolića!
Napadač Partizana se našao praktično oči u oči sa Borjanom, sa nekih osamnaest metara od gola, pokušao je da gađa gornji desni ugao, ali je bio neprecizan.
Sudija Simović najaktivniji akter derbija
Za pet minuta igre u nastavku meča glavni arbitar se oglasio više puta nego što su neki od fudbalera dodirnuli loptu tokom cele utakmice.

Nastavlja se praksa iz prvog dela utakmice, veliki broj prekida, nimalo fudbala.
49' Prodor Ivanića, niko nije stigao do lopte
Vezista Zvezde je pretrčao tridesetak metara sa loptom, pokušao da doda saigračima, ali niko nije stigao do nje.
46' Počelo drugo poluvreme, šansa za Partizan
Levi bek Partizana Urošević je dobio upotrebljivu loptu od saigrača, pokušao je oštro da centrira u šesnaesterac Zvezde, ali je Borjan otklonio opasnost pravovremenom intervencijom.
"Delije" posvetile parolu Saši Iliću
Opširnije o tome u posebnoj vesti na ovom LINKU.
Kraj poluvremena - malo šansi, mnogo faulova
Za 47 minuta igre u prvom delu meča videli smo čak 27 faulova i svega osam šuteva na gol.
45+2' Šut Bena završio u živom zidu
Pavlović je dobio žuti karton zbog starta nad Stojkovićem na ivici šesnaesterca, Ben je preuzeo odgovornost i šutirao, ali je pogodio Rikarda u glavu.
45' Produženo poluvreme za dva minuta
42' Korner za Zvezdu, pokušaj Milunovića
Defanzivac Zvezde se ponovo našao u kaznenom prostoru protivnika, ali centaršut iz kornera nije uspeo da zahvati na pravi način.
40' Dva pokušaja Tošića i jedan Miletića
Tošić je centrirao iz slobodnjaka, ali akcija nije bila uspešna. Pokušao je Tošić, Pavkov je glavom reagovao u svom šesnaestercu, a posle kornera Pantića Miletić je prebacio loptu daleko preko prečke gola Milana Borjana.
37' Prvi žuti karton
13. prekršaj fudbalera Zvezde je kažnjen javnom opomenom, Srđan Babić je zaslužio javnu opomenu posle starta nad Gomešom.
Za 36 minuta - 22 prekršaja
Malo, premalo fudbala, ali previše prekršaja.

Za 36 minuta fudbaleri Zvezde su napravili 12 faulova, a Partizanovi 10.

Bez žutog kartona.
36' Šut Pavkova!
Posle lepog prodora Marka Marina Zvezda je dobila korner, odbrana Partizana je dobro reagovala, usledilo je novo ubacivanje lopte u šesnaesterac protivnika, ali je Pavkov loše zahvatio loptu i šutirao preko gola.
Sever u bojama

Ko je faulirao Bena?

25' Sudar glavama Pavkova i Ostojića

20' Milunović oborio i Stojkovića i Ostojića

Duel Marina i Zdjelara

Bakljada navijača Partizana
Posledice "aktivnosti" navijača Partizana

13' Šansa za Pantića
Ponovo duel Pantića i Stojkovića, fudbaler Partizana je ušao sa leve strane na ivicu šesnaesterca, ali je neprecizno šutirao.
12' "Plivanje u šesnaestercu"
Fudbaleri Zvezde su uspeli da stignu do kaznenog prostora Partizana, ali ne i do šanse za šut.

Kako bi rekao naš kolega Nenad Nešić - "plivanje u šesnaestercu"
10' Mnogo prekida, slab fudbal
Na sredini terena se rasplamsala borba, mnogo prekršaja je načinjeno u kratkom vremenskom periodu.
5' Partizan pokušava presingom da spreči pas igru Zvezde
Ofanzivci i vezisti Partizana su se pozicionirali visoko na polovini protivnika, ali je to otvorilo kontranapad domaće ekipe, Stojkoviću je lopta bežala, Ben je pokušao da je stigne, ali je čuvar mreže "crno-belih" ipak uspeo da otkloni opasnost.
2' Stojković nadmudrio Pantića
Lep napad su pokušali da organizuju fudbaleri Partizana, Zdjelar je pronašao otvorenog Uroševića na levom boku, on je poslužio Pantića, ali mu je zasmetao Stojković i iznudio aut za svoj tim.
1' Šansa za Stojkovića!
Desni bek Zvezde se našao u velikoj šansi već u prvom minutu, šutirao je levom nogom, ali je njegov prezimenjak na golu Partizana izbacio loptu u korner.
Kapiteni Stojkovići

screenshot/O2 TV
"Delije" čekaju treću "zvezdicu"

A jug...

Sever nije pun

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Babić, Milunović, Rodić - Jovančić, Jovičić - Ben, Marin, Ivanić - Pavkov.

Rezerve: Popović, Gobeljić, Savić, Čaušić, Simić, Vukanović, Joveljić.

Partizan: Stojković - N.R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Tošić, Pantić, Nikolić - Gomeš.

Rezerve: Kljajić, Marković, Šehović, Ivanović, Smiljanić, Ilić, Ndžaj.
Evo i sastava:

Partizan četvrti na tabeli, a može da padne i na peto mesto
Sunovratu "crno-belih" doprinose i rezultati rivala.

Kako je Čukarički iznenađujuće savladao Crvenu zvezdu, i naneo joj prvi poraz u sezoni, a u današnjem meču u Nišu u 91. minutu izvukao bod na gostovanju Radničkom, sada se nalazi na trećoj poziciji, sa 31 bodom, dok Partizan ima poen manje.

Tim iz Humske 1 bi mogao da padne još niže, ukoliko bude poražen ili odigra nerešeno na stadionu "Rajko Mitić", a Mladost pobedi Vojvodinu.

Ekipa iz Lučana ima trenutno 29 bodova, a ako je verovati kladionicama, veliki je favorit u duelu sa Novosađanima.