Srbija – Holandija 3-0

Odbojkaši Srbije su pobedili Nizozemsku rezultatom 3-0 u drugom kolu kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre.

Dobro došli!
III set – 25:17
To je to! Srbija je ostala u igri za Olimpijske igre, poslednji udarac je zadao Dražen Luburić!
24:16
Ostaje da vidimo koji će biti konačan rezultat.
22:14
Blok Uroša Kovačevića.
20:14
Sve je rešeno, ponovo ubedljiva prednost Srbije.
19:13
Odlično razigrava u ovim trenucima Jovović.

16:11
Tajm-aut Nizozemaca, koji i dalje ne gube nadu da mogu da se vrate u ovaj set, a samim tim i u meč.
14:8
Ređaju se greške Nizozemaca, sve češće i češće. Dobio je šansu i rezervni korektor ekipe.
11:7
Serija Srbije od 9:0 je okončana, konačno!
10:6
Blok Krsmanovića!
9:6
Ogromna serija Srbije kojoj se ne vidi kraj! Jovović danas dominira u bloku.
5:6
Doktorski poen Uroša Kovačevića, kako samo on ume.
4:6
Greška Atanasijevića za novi brejk poen Nizozemaca, ali zatim i serija od 2:0 koju donosi Petrić.
2:5
Prvi put da Srbija otvara lošije set nego protivnici. Nekoliko grešaka, Nizozemska vodi.
II set – 25:18
Nekoliko nesmotrenih grešaka Nizozemaca u završnici seta i ponovo rutinski rešen set u korist aktuelnog šampiona Evrope.
23:18
Mogla je Srbija do šest vezanih meč lopti, ali je napad Nizozemske uz dosta sreće prošao pored trojnog bloka.
22:17
Nastavljaju "orlovi" da održavaju prednost. Opet se ušlo u nešto mirniji ritam, sa dosta servis grešaka.
19:15
Srbija pravi seriju i ponovo odlazi na +4 posle greške Nizozemaca.

17:14
Ponovo dobri servisi Nizozemaca, ali nema odbrane od Kovačevića.
16:12
Nekoliko šansi je imala Srbija da dođe do poena posle dobrog servisa Ivovića i uspela je da napravi novi brejk iz četvrte kontre.
15:12
Napravili su Nizozemci 2:0, imali još jednu priliku da dođu do poena, ali je naš tehničar Jovović upisao novi blok!
14:10
Abdel-Aziz je imao odličnu poziciju, ali nije mogao protiv usamljenog Uroša Kovačevića.
13:10
Atanasijević prolaz blok-aut i vraća Srbiju na +3.
11:7
Odličan servis Lisinca kojim Srbija pravi +4.
9:7
Opet pojačavaju naši odbojkaši isto kada i u prethodnom setu i prave razliku, pa Nizozemci traže tajm-aut.
5:4
Mogla je Nizozemska do preokreta, ali je naše spasao libero Majstorović sjajnim "upijačem".
3:2
Odličan servis Atanasijevića namestio je situaciju našem bloku, to jest Jovoviću.
2:2
Imala je Nizozemska dve prilike da dođe do brejk poena, ali se Srbija odbranila, a onda poentirala preko Kovačevića.
1:1
Kao i u prethodnom setu, dobar početak na obe strane.
I set – 25:18
Srbija je servis greškom protivnika došla do šest set lopti i iskoristila prvu, u kontri preko Atanasijevića.
23:17
Uroš prolazi u kontri, Srbija pravi seriju i dolazi na +6.
21:17
Odličnim servisima i uz nešto lošiju komunkaciju našeg sastava, Nizozemci smanjuju zaostatak.
21:15
Dobar servis Atanasijevića, ali dobar napad Holanđana. Odservirao je "bombu" i Abdel-Aziz, ali pomoći od Petrića nije bilo.
20:14
Srbija se vraća na šest poena prednosti dobrim blokom, pa Nizozemci traže novi tajm-aut.

16:12
Serija Nizozemaca od 2:0. Srbija je lošim prijemom došla u nezavidnu poziciju, uspela da se izvuče, ali na kraju izgubila poen.