Kup Italije, polufinale: Fiorentina – Juventus 0:1 (0:0)

U prvoj utakmici polufinala Kupa Italije Juventus je slavio trijumf protiv Fiorentine rezultatom 1:0 (0:0).

Dobrodošli!
Zajedno ćemo pratiti sva dešavanja iz prvog meča polufinala Kupa Italije između Fiorentine i Juventusa.

Glavna zvezda, naravno, biće srpski napadač Dušan Vlahović, koji je u januaru prešao upravo iz ljubičastog u crno-beli dres.

Budite uz B92.net!
Kraj!
Neverovatan rasplet ovog meča.
90+1' GOOOOOOOL!
Vlahović i Juve u nadoknadi odnose pobedu!

Venuti je postigao autogol u 91. minutu i domaći gube ovaj meč!
85' Zaoštrilo se na terenu
Ali, sve je izvesnije da gol nećemo videti...
78' Velika šansa i za Kvadrada
Asistirao je Vlahović, ali je Kolumbijac pogodio spoljni deo mreže.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI
74' Juventus je preuzeo inicijativu
U poslednjih nekoliko minuta igra na polovini Fiorentine, ali nema rešenja ni na drugoj strani, pa mreže i dalje miruju.
66' Nešto mirniji period meča
Makar na terenu, dok na tribinama vri.
58' Biragi je gađao iz slobodnog udarca
Ali, Perin i ovo brani.
56' Stopostotna šansa za Vlahovića!
De Šiljo je poslao dubinsku loptu na srpskog napadača koji je pokušao da lobuje Teraćana, ali mu se žargonski "skratila" noga i golman Fiorentine je loptu vrhovima prstiju poslao u korner.
53' Odnos u šutevima na gol je 12:1 u korist Fiorentine
To dovoljno govori o utakmici koju gledamo.

Ali, rezultat je i dalje 0:0.
48' Stopostotna šansa za Ikonea!
Toreira je poslao dugu loptu za Ikonea, De Šiljo je ponovo izgubio duel sa njim, Perin je već bio savladan i onda je lopta odsela na stativi.

Počelo je drugo poluvreme
U ekipi Juventusa je još jedan bivši igrač Fiorentine, Huan Kvardaro, ali za njema neka takvog dočeka kao što je za Dušana Vlahovića.
Kraj prvog poluvremena!
Fiorentina je bila mnogo bolji rival, dok je Juventus uglavnom čekao da vreme prođe i odbranio se od svih napada domaćina.

Dušan Vlahović je bio u centru pažnje, ali je tek u finišu uspeo da uputi prvi udarac i bude izblokiran od strane Nikole Milenkovića.

43' Prvi šut Vlahovića ka golu Fiorentine
Izblokirao ga je Nikola Milenković.
40' Pritisak Fiorentine doneo je novu šansu
Ponovo je Toreira mogao da zapreti Perinu, ali u odsudnom momentu nije uspeo da uputi pravi udarac.
36' Toreira puca preko gola
Nije dobro zahvatio loptu, makar ne onako kako je želeo.
32' Milenković je nagazio Kina
Ali, nije bilo nikakve namere i to je sudija Marko Gvida dobro video.
24' Grmi ceo "Franki" kada god Vlahović primi loptu
Ali, po govoru njegovog tela deluje da ga to ni najmanje ne dotiče.

Nijednu loptu do sada nije izgubio.
26' Ikone u velikoj šansi
Sjajan kontranapad "viole", ali je krilni napadač promašio za malo.
19' Inicijativa Fiorentine
Sve je veći pritisak domaćih i videli smo novi udarac, ovog puta sa distance, ali dovoljno da se publika dodatno raspali.
15' Kakva sada greška Perina!
Ispucao je loptu pravo na nogu Bonaventure koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao, umesto u praznu mrežu, visoko preko gola.
12' Fiorentina je uputila već dva udarca u okvir gola
Matija Perin je bio na mestu i promene rezultata nema.
Paklen doček na stadionu "Artemio Franki".
Koreografija za Vlahovića – poseban krug pakla za "izdajnika" FOTO
6' Na terenu je, za sada, mirnije nego na tribinama
Atmosfera je, zaista, usijana na "Artemio Frankiju".
Evo te koreografije:
Specijalna kofeografija za Vlahovića
Na tribini gde su najvatreniji navijači Fiorentine prikazan je veliki lik Dantea Aligijerija, što je jasna poruka za Vlahovića da je "izdajnik i da za njega postoji poseban krug pakla".