Serija A, 25. kolo: Atalanta – Juventus 1:1 (0:0)

Fudbaleri Atalante i Juventusa remizirali su 1:1 sjajnoj utakmici u Bergamu u 25. kolu Serije A.

Malinovski 76 – Danilo 90+2
  ATL   JUV
  1 : 1
Kraj utakmice!
Fantastičan meč završen je remijem 1:1.
92' 1:1!
Brazilac Danilo pogađa minut pre kraja!

Posle kornera lopta je preletela Vlahovića, ali je odmah iza njega bio Danilo i zakucao je loptu u gol.

Juventus se izvukao u samom finišu – 1:1!
Igraće se još tri minuta
84' Prečka!
Neverovatan promašaj Hansa Hatebura.

Sa samo nekoliko metara, neometan je pogodio prečku i to nakon što je pobegao svim igračima Juventusa.

Moglo je sve da bude gotovo.
81' Juventus baca sve karte na napad
Ušli su Kvadrado i Ken, a izašli su štoper Bonuči i vezista Mekeni.

Alegri više nema šta da čeka.
"Bomba" Malinovskog
76' Golčina Atalante!
U režiji ukrajinskog veziste Ruslana Malinovskog.

Iz slobodnog udarca je rezervista Atalante šutirao sa oko 25 metara i "pocepao" mrežu Juventusa.

Saigrač mu je samo malo pomerio loptu, a Ukrajinac je poslao raketu.

Vodi Atalanta!

EPA-EFE/PAOLO MAGNI
71' Vlahović – predaleko
Juventusova "sedmica" je bila u kontri, usamljena u napadu, pa se oprobala sa oko 20 metara.

Lopta je otišla daleko iznad gola.
70' Sportijelo nastavlja da blista
Ništa ne može da iznenadi golmana Atalante.

Pokušao je baš to Rabio, skoro iz mrtvog ugla, ali je odbranio Sportijelo.
65' Atalanta opasna
Dve sasvim dobre šanse u samo nekoliko minuta, a kod druge je odlični Kopmajners zakasnio za delić sekunde.

Da je stigao bio bi blizu gola...
56' Vlahovića opet zaustavio golman!
Kako je sada reagovao Sportijelo, nestvarno.

U gužvi pred golom Atalante lopta se odbila Vlahoviću, koji je snažno šutirao pod prečku, ali je golman izbacio loptu preko prečke.

Svi su već videli gol.
55' Morata ispao sebičan
Još jedna sjajna šansa za Juventus.

Oklevao je Morata, imao Vlahovića samog, ali mu nije dodao loptu i propala je prilika.

52' Slab pokušaj Morate
Dupli pas je odigrao sa Mekenijem, koji mu je petom ostavio loptu, ali je prebacio gol sa nekih 20 metara.

Očajno je šutirao španski napadač.
47' Ščešni sprečio Atalantu da povede
Lepo je gađao De Ron sa ivice kaznenog prostora, kroz "šumu" nogu je pronašao ugao, ali je poljski golman paradom odbranio.
Nastavljen je meč

Kraj prvog poluvremena
Odlično prvo poluvreme, sadržajno i samo fale golovi.

Mogao je Vlahović da se upiše iz nekoliko situacija, isto tako i Dibala, kao i Murijel i Boga na drugoj strani.

Sjajan fudbal u prvih 45 minuta.
45' De Liht sprečio gol Atalante dva puta!
Nestvarne dve reakcije holandskog štopera. Sjajno se postavio u bloku na udarce Žeremija Boge, dva puta u jednom minutu.

Jednom čak glavom. I sačuvao mrežu "bjankonera".
42' Nervozni Vlahović "požuteo"
Protestvovao je kod sudije Marijanija jer nije dobio faul.

Dok je ležao na travi arbitar mu je pokazao žuti karton.

Dušan je iskazao nervozu.
Dibala takođe u centru pažnje

Spada/LaPresse via AP/Tanjug
31' Atalanta propustila da kazni Juve
Ogroman promašaj Murijela.

Izleteo je Ščešni sa gola, Kopmajners ga je prebacio, a Mjurijel imao prazan gol.

Međutim, loše je šutirao i De Liht je izbacio loptu ispred nebranjene mreže.

Dobro je prošao Ščešni što nije dobio crveni karton jer je "pokupio" Kopmajnersa.
30' Sportijelo opet zaustavio Vlahovića
Još jednom je slabo gađao glavom srpski napadač.

Pravo u golmana Atalante.
25' Atalanta promašila zicer za vođstvo
Posle kornera usamljen je na drugoj stativi bio Marten De Ron, ali je loše postavio nogu.

Jeste mu "bežala" lopta, ali je bio na svega nekoliko metara.

Poslao ju je na tribine.

Može li Dušan kao na zagrevanju?
17' Vlahović opet!
Teško je i izbrojati sve šanse za nepunih 20 minuta, samo Vlahovića, a kamoli celog tima "Stare dame".

Ponovo se Vlahović izborio, imao je čuvara na leđima i šutirao iz okreta, ali je Sportijelo odbranio.

Bila je to solidna pozicija, ali slab udarac.
14' Juventus promašuje!
Veliku priliku imao je Paulo Dibala.

Sve je lepo uradio, nanizao čuvare, ali je loše šutirao – pored gola.

Juventus nastavlja da propušta prilike da povede.
12' Nova šansa za Vlahovića
Druga kvalitetna, a već treća.

Probao je glavom sa šest/sedam metara, ali je loše zahvatio loptu i otišla je pored gola.
"Bravisimo" Sportijelo posle udarca Dušana
Sjajan početak meča
Igra se otvoreno, brzo i napadački.

Imala je i Atalanta opasnih napada, ali se Juve odbranio.

Dobar uvod, samo neka se tako nastavi.
6' Vlahović ponovo preti
Lepo je izbegao ofsajd zamku, ali je lopta išla od gola.

Uputio je prizemni centaršut u peterac, ali je Sportijelo opet pokupio loptu.
3' Vlahoviiić umalo!
Vrlo malo je falilo da se srpski golgeter upiše u strelce.

Lepo se namestio, gađao svojom levicom u rašlje, ali je fantastično odbranio Sportijelo.

Vrhovima prstiju! Šteta...
Sjajan ambijent u Bergamu
Solidno popunjenje tribine i bučna atmosfera. Veliku podršku ima Atalanta.
Počela je utakmica
Sa centra je krenuo Juventus.
Igrači izlaze na teren
Vlahović cilja prvo mesto liste strelaca
Pobegao mu je Čiro Imobile za jedan gol, pošto je iz penala bio strelac protiv Bolonje (3:0).

Sada je na 19 pogodaka, odnosno jedan više od srpskog golgetera.

Može li Vlahović da ga stigne ili prestigne u Bergamu?