35. kolo, La liga: Barselona – Atletiko Madrid 0:0

U derbiju 35. kola La lige, Barselona i Atletiko Madrid su na "Kamp Nou" remizirali bez golova čime se dodatno "zakuvala" situacija u vrhu tabele La lige.

BAR   ATM
  0 : 0
Kraj!
Remi u potpunosti po meri Reala.

Sada je sve u njegovim rukama.
90' Novi slobodnjak za Mesija iz obećavajuće pozicije
Ali, lopta ide tik pored desne stative.
77' Ukoliko ostane nerešeno, to će najviše odgovarati Realu
"Kraljevi" bi pobedom nad Seviljom u nedelju uveče preuzeli prvo mesto tri kola pre kraja.
85' Najbolja šansa na meču!
Dembeleu je lopta pala na glavu na petercu, bio je u punom zaletu, očekivalo se da će je zakucati u mrežu, ali ju je poslao preko prečke.

Možda i promašaj koji će koštati Barsu titule...
70' Poništen gol Arauha
Pogodio je glavom, ali bio je u malom ofsajdu usled centaršuta Albe.
66' Mesijev slobodnjak
Gađao je dalji ugao, ali je Oblak još jednom odbranio.
63' Potom šansa za Pikea
Glavom je krzno loptu, ali je Oblak bio fantastično postavljen i odbranio je još jednom.
62' Ou, kakva šansa za Barselonu!
Odličan napad po levoj strani, usledio je centaršut i lopta se posle odbitka kao na tacni namestila Moribi.

Usledio je udarac, međutim izblokiran je i biće novi korner.
53' Ponovo miran tempo
Posle jakog početka, opet spora igra.
47' Na drugoj strani Suares je uhvatio "suvi list"
Šutirao je sjajno sa oko 25 metara, ali pored gola.
Počelo je drugo poluvreme
I to potencijalno dobrom šansom za Barselonu.

EPA-EFE/Enric Fontcuberta
Buskets na travi, ne može da nastavi meč.

Kraj prvog poluvremena!
Iako nije bilo pogodaka, još kako jeste šansi i sigurno će biti još dosta uzbuđenja u nastavku.
Igraće se još čak četiri minuta nadoknade.
Zbog dve prinudne izmene, po jednoj na obe strane.
44' Dve sjajne šanse za Atletiko!
Najpre je Karasko previše komplikovao, potom šutirao, a Ter-Štegen odbranio.

A onda je posle kornera Felike imao sjajnu priliku, ali je poslao loptu preko gola.
42' Čarolija Lea Mesija!
Nanizao je nekoliko igrača Atletika u slalomu, potom sjajno šutirao u sam ugao, ali je Oblak spektakularno intervenisao.

Da je imao rukavice za broj manje ne bi odbranio.
37' Nova šansa!
Karasko je opet šutirao, potom Suares išao na odbitak, ušao u duel sa Ter-Štegenom, pao, ali nije iznudio penal.
33' Nova velika prilika za Atletiko!
Karasko je šutirao, a Ter-Štegen odbranio na volšeban način.
32' Serhio Buskets dobio potres mozga
Morao je da napusti teren.

Umesto njega je ušao Iljaiš Moriba.
26' Oslobodio se Atletiko
Jedan gol bi potpuno otvorio utakmicu.
19' I eto, prozvali smo Atletiko
Veliku priliku imao je Anhel Korea, ali je Lengle nekako uspeo da interveniše, uz uklizavanje Pikea, i lopta je umesto u mreži završila u korneru.
17' Barselona je za sada opasnija
Naravno, Katalonci su u minusu na tabeli i logično je da budu ofanzivniji.

Atletiko za sada nije pokazao prevelike pretenzije da napadne gol Ter-Štegena.
12' Veliki problem za Atletiko!
Povredio se Tomas Lemar i morao je da napusti teren.

Umesto njega je na terenu Saul Nigez.
6' Ništa se za sada nije dešavalo na "Kamp Nou"