Finale Kupa Nemačke: Leverkuzen – Bajern Minhen 2:4 (0:2)

Fudbaleri minhenskog Bajerna osvojili su Kup Nemačke, trijumfom nad Leverkuzenom rezultatom 4:2.

Dobrodošli!
KRAJ
Trofej je osvojio Bajern Minhen.
90+ Gooool!
Haverc iz penala postiže gol za konačnih 4:2.
89' Gooool, majstorija Levandovskog
Kakva hladnokrvna reakcija poljskog napadača. 4:1.
86' Loše, loše, loše
Dijabi je lepo i brzo probio po levoj strani, a onda užasno uposlio saigrače na drugoj strani.
75' Rasplamsala se borba
Posle Levandovskog, na drugoj strani preti Bejli.

Lopta je na putu do Nojera zakačila Pavara i završila u korneru.

EPA-EFE/ALEXANDER HASSENSTEIN
74' Neverovatno...
Nakon odličnog poteza Perišića, Levandovski ne koristi šansu. Možda je bolje reći da je zakasnio nekoliko stotinki...
67' Levandovski "požuteo"
66' Umalo novi gol Leverkuzena
Malo je falilo da Voland ili Haverc stignu do lopte i u potpunosti vrate svoju ekipu u igru.
Benderov gol
64' Goooooool!
Sven Bender je odlično reagovao posle kornera i smanjio vođstvo Bajerna, 1:3.
63' Sjajni Boateng
U poslednjem trenutku je štoper Bajerna sprečio pogodak Bejlija.
Očajni Lukaš Hradecki
59' Goooool!
Levandovski je uhvatio volej, koji je "probio" ruke Lukaša Hradeckog i to je 3:0 za Bajern.
57' Neverovatno
Odličan napad Leverkuzena. Dijabi je lagano prošao pored Dejvisa, uposlio Volanda, koji nije uspeo ni da šutira.

Promašio je ceo "fudbal".
55' Leva loše
Poljak je imao finu šansu sa ivice kaznenog prostora, ali je slabijom levom nogom šutirao preko gola.
49' Prvi pokušaj u nastavku
Gnabri je umalo uz pomoć Tapsobe savladao Hradeckog. Samo korner.
Tu je i selektor

EPA
46' Počelo drugo poluvreme
Poluvreme
Bajern posle prvih 45 minuta vodi protiv Leverkuzena sa 2:0.
37' Mirniji ritam
Bajern je zasluženo stigao do vođstva i sada sigurno čuva tu prednost.
Gol Gnabrija
28' Prvi žuti
Zaradio ga je Vendel posle faula nad Goreckom.
24' Gooool!
Kimih je uposlio Gnabrija, koji je snažno šutirao u dalji ugao gola Lukaša Hradeckog, 2:0.
22' Velika šansa za Bajern
Nova šansa za Bavarce, ali je ovoga puta Lukaš Hradecki odlično intervenisao.

Malo je falilo da Tomas Miler slučajno skrene loptu u mrežu nakon šuta Serža Gnabrija.
16' Gooool!
Bajern vodi 1:0.

David Alaba je sjajno izveo slobodni udarac sa ivice kaznenog prostora, prebacio živi zid i doneo prednost svojoj ekipi.

Gol pogledajte OVDE.
14' Bejli nonšalantan
Zastao je u završnici, a potom i loše uposlio Kaja Haverca, Leon Bejli.

EPA
11' Sumnjiva situacija
Bender i brzonogi Gnabri su bili u duelu, igrač Bajerna je pao u kaznenom prostoru, ali je sudija samo odmahnuo rukom.
10' Nastavljaju se napadi Bajerna
Kingsli Koman je iz izgledne situacije slabo šutirao. Pravo u ruke Lukaša Hradeckog.
9' Novi pokušaj Bajerna
Džošua Kimih je šutirao preko gola Leverkuzena.
8' Gorecka neodlučan
Čini se da je mogao Leon Gorecka brže da reaguje. Bio je sport i njegov udarac je izblokiran.

Bajern nešto konkretniji na startu, dok Leverkuzen pokušava iz kontranapada.

EPA-EFE/ROBERT MICHAEL
3' Levandovski, prvi pokušaj
Kingsli Koman je centrirao, a Levandovski iz ne baš lake pozicije pokušao glavom.

Lopta odlazi preko gola.
1' Utakmica je počela