Padeborn – Hofenhajm 1:1 (1:1)
(Srbeni 9 – Skov 4)
Volfsburg – Dortmund 0:2 (0:1)
(Gereiro 32, Hakimi 78)
92' Umalo autogol Dortmunda
Akanđi je mogao da bude strelac i da loptu pošalje u svoju mrežu, ali se provukao samo sa kornerom.
Burno u Frajburgu
Prvo je igrač Verdera u 88. minutu, Filip Bargrfrade dobio crveni karton, a onda je Frajburgu poništen gol nekoliko minuta kasnije zbog ofsajda. Reagovao je VAR.
Menhengladbah – Leverkuzen 1:3 (Bender 81')
82' Crveni za Klausa!
Ovo deluje kao preoštra odluka. Jeste Klaus napravio faul sa leđa, nagazivši protivnika, ali možda nije zaslužio da bude direktno isključen. Elem, Volfsburg ostaje sa 10 igrača na terenu.
Volfsburg – Dortmund 0:2 (Hakimi 78)
81' Moćni Leverkuzen!
Malo ko se ovome nadao, ali Leverkuzen će iz Menhengladbaha odneti sva tri boda! Sven Bender je postigao svoj prvi gol na meču i sada je 1:3.
79' Dortmund duplirao prednost
Munjevita kontra Dortmunda i sjajna završnica Hakimija, koji je ponovo bio hitar po desnoj strani! 0:2! Čevtri prvenstveni gol Marokanca.
70' Dortmund umalo kazno domaćina
Dobar prodor Halanda, zatim dosta oklevanja, a onda udarac Gereira koji je otišao tik pored leve stative.
Menhengladbah – Leverkuzen 0:1 (Haverc 58p)
62' Volfsburg opasno napada
Sve češće i češće napadaju domaći, ali ne mogu da dođu do gola. Sada su umalo došli i do penala, ali je sudija odmahnuo rukom.
58' Leverkuzen se vratio u prednost!
Nije dugo održao Menhengladbah izjednačenje, pa samo šest minuat kasnije Lever vraća prednost na svoju stranu.

Kai Haverc je upisao drugi pogodak danas, ovog puta sa bele tačke.
Pep, ti li si?
Trener Leverkuzena Piter Boš.

Photo by Ina Fassbender/Pool via Getty Images
Menhengladbah – Levrekuzen 1:1 (Tiram 52')
52' Menhengladbah izjednačio!
Ekspresno je domaćin organizovao kontru, a Plea je poslao predivnu loptu sa polovine terena ka samom Tiramu u kaznenom protivnika.

Rutinsk završnica za 1:1!
48' Kolosalna šansa za Volfsburg!
Veghorst se sjajno snašao, nadmudrio je tri igrača Dortmunda i pronašao Štefena samog ispred golmana gostiju. Šutirao je preko njega Švajcarac, ali pogodio samo prečku.
Počela su druga poluvremena
Poluvreme!
Idemo na pauzu na sva četiri bundesligaška stadiona.
40' Menhengladbah preti
Domaćin pošto poto želi da dođe do izjednačenja već do poluvremena, ali ne uspeva. Prete preko Hofmana i Plee, ali ni jedna od njihovih lopti nije bila preterano opasna.
0 : 2
32' Gol u Volfsburgu
Nije bilo preterano zanimljivo na Folksvagen areni do sada, ali je Dortmund iskoristio drugu šansu. Torgan Azar je uposlio Rafaela Gerera, a on rutinski matirao golmana domaćina za 0:1.
26' Sven Bender propušta veliku šansu!
On je dobio pas u kaznenom prostoru, ali je šutirao preko gola i ostaje 1:0 za goste
23' Dragović traži lekarsku pomoć
Austrijsk defanzivac doživeo je povredu, ali posle ukazane pomoći je nastavio da igra pošto očigledno nije ozbiljnije povređen. Na sreću.
19' Leverkuzen strpljiv
Bajerovi fudbaleri odlično se kreću bez lopte i čekaju da domaćin napravi grešku. Ipak je Aranguiz napravio faul i poklonio posed Menhengladbahu, koji na kraju nije učinio mnogo zbog ofsajd pozicije u kojoj je bio Ginter
Menhengladbah – Leverkuzen 0:1
15' Borusija ponovo preti
Štrobl je probao sa velike udaljenosti, ali je njegov šut bio neprecizan i lopta ide visoko preko gola
12' Embolo se povredio
Bril Embolo je u 6. minutu posle oštrog starta dobio lekarsku pomoć, a već u 12. minutu menja ga Lars Štindl pošto ne može da završi utakmicu
7' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
Menhengladnah gubi loptu na sredini terena i Leverkuzen kreće u kontru posle koje Kai Haverc izleće sam pred golmana i lako završava akciju golom
2' Nojhaus kreće u napad
Borusija Menhengladbah imala je dobru šansu već na samom startu, Nojhaus kreće u solo prodor, ali je bio izblokiran njegov pokušaj da proigra saigrače i od svega nastao je gol aut.