Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Aston Vilu sa 2:1 i osvojili Liga kup.

Mančester Siti je osvajač Liga Kupa za 2020. godinu!

Čestitamo pobedniku!
Gledaćemo 5 minuta sudijske nadoknade
88' Stativa!
Umalo Aston Vila da dođe do izjednačenja, Samata je ponovo posle prekida bio u šansi, pogodio je stativu, ali lopta nije ušla u gol
87' Propala šansa za gol zbog ofsajda
Gabriel Žesus je odmah bio u šansi ali je bio i u ofsajdu pa je sve propalo
Ipak Aguero izlazi
81' Povredio se Aguero, ali nastaviće
Hramlje kun Aguero, ali će igrati do kraja kako stvari stoje
74' Siti umalo do trećeg gola
Nova inicijativa Mančester Sitija. Imali su dugo loptu u posed pred golom Aston Vile, imali su i dva kornera, ali gol nisu postigli. Kevin de Brujne je šutirao van kaznenog prostora, ali je ipak bio neprecizan
65' Posle dužeg vremena preti Aston Vila
Imali su fudbaleri tima iz Birmingema lepu šansu posle polu kontre u ovom 65. minutu utakmice, ali je centaršut bio nešto lošiji i Stouns sve to raščišćava.
61' Siti ponovo preti
Nova opsada gola Aston Vile, Siti napada sa leve i sa desne strane, ali osim jačeg pritiska ništa drugo nismo videil
58' Ulazi de Brujne
Umesto Ilkaja Gindogana u igru ulazi Kevin de Brujne, Siti juri ka trofeju
51' Siti traži treći gol
Krenulo je sporo u drugom poluvremenu, za sada je Siti iz prekida imao jedinu priliku
46' Počelo drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
41' GOooooooooooool!
Samata je kontra napad završio golom glavom iz kaznenog prostora
35'Velika šansa za Sterlinga – ništa!
Posle nove odlične akcije Sitija lopta stiže do Rahima Sterlinga, ali ga je izblokirao jedan od defanzivaca Aston Vile i stiže novi korner
30' Goooooooooooooooooooooooool
Posle kornera je Rodri "zakucao" loptu u mrežu Vile za prednost Sitija od 2:0
30' Opsada Vilinog gola
25' Umalo 2:0
Volden je napravio sjajan lažnjak i šutirao ka golu Vile, ali je ona pogodila Targeta i završila pored gola
20' Goooooooooooool
Kun Aguero se sjajno snašao u kaznenom prostoru Aston Vile i loptu poslao u gornji levi ugao za vođstvo u finalu Liga Kupa
18' Mirno u Londonu
Za sada nismo videli gol na Vembliju ali jeste bilo nekoliko dobrih šansi na obe strane
8' I Siti odgovara
Stiže posle kontra napada odličan napad Sitija, ali je Zinčenkov udarac izblokiran i gosti dobijaju korner, posle koga se Vila dobro brani
3' El Gazi propušta veliku šansu
Preko desne strane je išla ova akcija i centaršut na El Gazija koji je glavom gađao gornji levi ugao, ali bio neprecizan
2' Evo prvog kornera na meču
Rodri izbacuje loptu van granica igrališta, Vila ima korner
1' Počela je utakmica
Odmah napada Aston Vila sa levog boka, ali je odbrana Sitija pravovremeno odreagovala