Mančester siti - Mančester junajted 1:2 (0:2)

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su kao gosti Mančester siti sa 2:1 u okviru 16. kola Premijer lige Engleske.

Otamendi 85 - Rašford 23p, Marsijal 29'
  MCI   MNU
  1 : 2
90+5 Kraj! Pobeda Junajteda u derbiju
Kraj meča! Mančester junajted je odoleo naletima "građana" u drugom poluvremenu i sačuvao prednost. Na kraju 1:2 i veoma bitna pobeda za tim Olea Gunara Solskjera koji je sada na petom mestu.
Pet minuta nadoknade
Siti ide na sve ili ništa, pet je minuta nadoknade vremena.
89' Izmena u Junajtedu, Jang umesto Šoa
Solskjer vrši dvostruku izmenu, Šo se žalio na povredu, na terenu je Ešli Jang. Džesija Lingarda je zamenio Aksel Tuanzebe.
86' Mahrez umalo da izjednači!
Veliku priliku propustio je Rijad Mahrez, šutirao je sa desne strane, ali sjajna intervencija Davida de Hee i ostaje 1:2.
85' Otamendi smanjio na 1:2!
Korner ko zna koji po redu. Nikolas Otamendi je skočio visoko, šutirao glavom i zatresao mrežu Junajteda.
85' Goooooool!
83' Lingard kasni
Mogao je Lingard bolje da zahvati loptu posle centaršuta sa leve strane, ali nije uspeo da to učini kako treba i Ederson je lako odbranio.

Photo by Michael Regan/Getty Images
79' Požuteo i De Brujne
Kevin de Brujne je faulirao Skota Mektominija i zaradio žuti karton.
76' Van Bisaka blokira Anhelinja
Jedanaesti korner za domaćine, Van Bisaka je izblokirao Anhelinja koji je bio u solidnoj poziciji da ugrozi gol.
74' Pereira umesto Marsijala
Prva izmena kod gostiju, Antonija Marsijala na terenu je zamenio Andreas Pereira. Brazilac je bukvalno posle pola minuta na terenu zaradio žuti karton.
73' Otamendi ne pogađa iz gužve
Posle kornera sa desne strane Otamendi je zahvatio loptu glavom, ali nije bio precizan. Siti ima inicijativu, ali Junajted se organizovano brani i odoleva za sada.
67' Incidenti
Fred je pogođen nekim predmetom u glavu, navijači Sitija su zasuli upaljačima igrače Junajteda sa te strane odakle treba da se izvede korner...
66' Nova kontra i šansa za Junated
Opet kontra Junajteda, Lingard je bio u prilici, ali je Ederson odbranio i od svega samo korner za goste.
65' Mahrez zamenio Bernarda Silvu
Druga izmena u Sitiju, Rijad Mahrez je zamenio Bernarda Silvu.
64' Rodri umalo da pogodi
Rodri je odlično šutirao sa 18 metara, De Hea je dotakao loptu taman toliko da odbrani i spreči gol.
61' Sterling preterao sa driblanjem
Lindelef je pogrešio, poklonio loptu Sterlingu, ali reprezentativac Engleske je preterao sa driblanjem i prilika za Siti je propala. Van Bisaka je sprečio da Siti uradi nešto više.
60' Izmena u Sitiju, Otamendi ušao umesto Stounsa
Stouns nije mogao da nastavi susret, ušao je u igru Nikolas Otamendi.
58' Stons se žali na povredu
Defanzivac Sitija Džon Stouns žali se na povredu. Čini se da neće moći da nastavi utakmicu...
55' Šansa za De Brujnea
Fred je pogrešio, De Brujne je šutirao, ali je Lindelof uklizao i sprečio pogodak.
54' Žuti karton za De Heu
Golman Mančester junajteda David de Hea je dobio žuti karton zbog zadržavanja.
49' Loša završnica Davida Silve
David Silve je sve dobro uradio osim završnog udarca. Lopta mu je nekako prešla preko noge, šutirao je iskosa sa leve strane, ali pored gola.
Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme, prednost Junajteda
Siti je imao inicijativu, vršio pritisak, Junajted je bio ubitčan iz kontri. Gosti su promašili nekoliko prilika, ali su dve pretvorili u golove i na odmor odlaze sa prednošću od dva gola. Nekoliko spornih situacija, u svakom slučaju, derbi za sada opravdava očekivanja.
45+2 Penal?
Lopta je pogodila u ruku Freda.... VAR će odlučiti.. Ipak, nema penala.

Sporna situacija. Fred je bio u padu, bilo je kontakta ruke sa loptom, ali su arbitri ponovo odlučili da nema prekršaja za najstrožu kaznu. Igrači Sitija nikako nisu zadovoljni odlukom.
40' Promašaj De Brujnea
Pokušao je Kevin de Brujne iskosa iz prekida, šutirao je preko prečke.
38' Prilika za Žezusa
Kevin de Brujne je sjajno centrirao, bacio se Gabrijel Žezus, ali nije bio precizan, lopta je završila kraj desne stative.
34' Šut Davida Silve
Prvi udarac igrača Sitija u okvir gola - pokušao je David Silva sa 20 metara, ali šutirao je pravo u ruke Davida de Hee.

29' Marsijal, Junajted vodi sa 2:0!
Niz prilika i konačno gol iz igre za goste. Kombinacija Džejmsa i Marsijala, usledio je šut Francuza iskosa sa desne strane u bliži ugao, Ederson to nije mogao da brani - 0:2!
Gooooooool!
27' Rašford pogodio prečku!
Kakva prilika za goste. Ponovo brza kontra, lopta je došla do Rašforda na ivici kaznenog prostora, šutirao je iz kolena, lopta je pogodila prečku! Nova velika prilika za Junajted je propala.
26' Nova prilika za Rašforda!
Sjajna kontra Junajteda, Fred je proigrao Rašforda koji je bio oči u oči sa Edersonom, ali je loše šutirao iz prve, lopta je završila kraj leve stative. Velika prilika za goste!
25' Bernardo Silva u prilici
Bernardo Silva je imao priliku da se iskupi za penal. Šutirao je sa desetak metara, Šo ga je izblokirao.
23' Junajted poveo, Rašford strelac sa penala!
Penal je izveo Markus Rašford, kao i protiv Totenhema postigao je gol sa bele tačke i Junajted vodi.
Gooooooool!
21' Penal za Junajted!
Kontakt Rašforda i Bernarda Silve posle pregledavanja VAR snimka okarakterisan je kao prekršaj za najstrožu kaznu. Silva je zaradio i žuti karton.
16' Pokušaj Marsijala
Antoni Marsijal je šutirao sa desetak metara, opet je Ederson odlično odbranio.Nova dobra prilika za goste.
13' Sporna situacija?
Lindelef je u padu zaustavio loptu telom, potom ga je lopta pogodila u ruku, ali nije bilo namere da igra na taj način. Sudija Tejlor nije svirao ništa, navijači Sitija nisu zadovoljni odlukom.
9' Šansa za Lingarda
Mogao je Junajted da povede, priliku je propustio Džesi Lingard. Šutirao je iskosa da leve strane, Ederson je ponovo bio na visini zadatka, nogom je zaustavio udarac i sprečio gol.
7' Šut De Brujnea
Siti veoma lako dolazi do kaznenog prostora Junajteda. Pokušao je iskosa sa desne strane Kevin de Brujne, ali nije bio precizan.
5' Ofanziva Sitija
Žestok pritisak Mančester sitija na početku meča, gosti su prinuđeni da se brane.
2' Šansa za Junajted!
Počelo je žestoko! Siti je krenuo ofanzivno, ali prva kontra Junajteda i umalo gol.

Rašford je proigrao Marsijala koji je dodao loptu do Fredam ovaj je pronašao Danijela Džejmsa, Velšanin je šutirao sa desetak metara, ali Ederson je odbranio!
Utakmica je počela
Meč je počeo, sa centra su krenuli igrači Mančester sitija.
Meč počinje uskoro
Igrači su na terenu, meč će početi uskoro.
Matić ni na klupi
Kada su u pitanju sastavi dva tima, nema previše iznenađenja.

Serhija Aguera i dalje nema u timu "građana", navalu će predvoditi Gabrijel Žezus i Rahim Sterling, dok u timu Junajteda Ole Gunar Solskjer je napravio malu izmenu u poslednjoj liniji.

Nema ni mladog Brendona Vilijamsa i kapitena Ešlija Janga, priliku je dobio Luk Šo, dok Nemanje Matića ponovo nema ni na klupi za rezervne igrače.

Derbi Mančestera
Na redu je 179. gradski derbi grada Mančestera, sudar Sitija i Junajteda. Meč koji oduvek privlači pažnju, a ovog puta domaćin je ekipa Pepa Gvardiole koja je trenutno na trećem mestu, dok je Junajted osmi.