PL: M. Junajted – Totenhem 2:1, Liverpul Everton 5:2

Mančester junajted savladao je Totenhem 2:1, dok je Liverpul razbio Everton 5:2, u derbi mečevima 15. kola engleske Premijer lige.

Rašford 7, 49p – Ali 39
  MUN   TOT
  2 : 1
Kraj!
Nova pobeda Liverpula, Everton je u zoni ispadanja!
90' GOOOOOL!
Liverpul vodi 5:2!

Ipak smo videli jedan gol u drugom poluvremenu. Žoržinjo Vajnaldum je savladao Pikforda posle sjajne akcije Firmina po levoj strani.

Gol možete pogledati OVDE.
86' Šansu propušta i Ken
Iznenada se ukazala prilika 19-godišnjem Mojzeu Kenu na drugoj strani, imao je ispred sebe samo Alisona, ali je promašio ceo gol. Italijan još nije dao gol u Premijer ligi.
85' Mane prekombinovao
Stopostotna šansa za Manea, obišao je Pikforda, ali su ga stigli štoperi Evertona koji uspevaju da ga osujete da postigne drugi gol.
81' Mane propušta sjajnu šansu
Mane je bio u odličnoj situaciji da postigne novi gol. Dočekao je centaršut u kaznenom prostoru, alli je šutirao pored stative.

Barnli – M. Siti 1:4 (0:1)
52' Bilo je blizu
Prva ozbiljnija situacija pred golom u nastavku susreta na Enfildu, Dinje je dobro šutirao iz slobodnog udarca sa distance, ali lopta je otišla za malo iznar prečke.
61' Šteta
Dobra prilika za Everton, najbolja u nastavku susreta. Rišarlison je upropastio dobru situaciju nakon kornera, šutirao je pravo u Bekera.
70' Šest u prvom, nijedan u drugom
Još uvek čekamo prvi gol u drugom delu meča na Enfildu.
Kraj! Pobeda Junajteda!
Prvi neuspeh Žozea Murinja na klupi Totenhema!
90+4 Brani De Hea!
Možda i poslednja prilika za Totenhem, šutirao je Ali, lopta je prošla kroz šumu nogu, ali brani De Hea.
90+3' Junajted ne koristi prilike
Dosta prostora za kontranapade Junajteda, ali ne koriste domaći prilike da "overe" pobedu. U sjajnoj situaciji je bio Rašford, ali je lošim prijemom upropastio situaciju za het-trik.
U međuvremenu u Parizu...
Još 4 minuta iger na Old Trafordu
Kutrone "overio" pobedu Vulvsa
88' Pritisak Spursa
Incijativa Totenhema na Old Trafordu, ali bez konkretne završnice u napadu.
83' Pravo u De Heu
Brz, tečan napad Spursa, Son i Eriksen su kombinovali na levoj strani, Danac prebacuje loptu na drugu stranu kaznenog do Orijea koji šutira snažno po zemlji, ali pravo u De Heu.
Šest golova za poluvreme
45+3 GOOOOOL!
Everton smanjuje na 2:4!

Gosti stavljaju tačku na neverovatno prvo poluvreme Merzisajd derbija. Štoperi Liverpula su zaboravili Brazilca Rišarlisona u srcu kaznenog, a on koristi idealan centaršut Bernarda sa leve strane i glavom matira zemljaka Alisona Bekera.
Mane krunisao vrhunsku igru
45' GOOOOL!
Liverpul vodi 4:1!

Sjajan kontranapada "crvenih", Sadio Mane je fenomenalnim driblingom započeo akciju, a onda je i završio preciznim udarcem sa 16 metara.
69' Opet Gazaniga
Golman opet spasava Totenhem, Gazaniga paradom zaustavlja odličan šut Džejmsa sa ivice kaznenog prostora.
25' Everton traži penal
VAR kaže – nije!
64' Murinjo mora da napadne
Totenhem juri zaostatak, Murinjo nije zadovoljan igrom veznog reda, uvodi Kristijana Eriksena umesto Lukasa Mure.
Sjajan pas Lovrena
Evo gola i u Lesteru
32' GOOOOOL!
Liverpul povećava prednost na 3:1!

Drugi gol Divoka Origija posle savršenog prijema lopte u kaznenom prostoru Evertona. Sjajno ga je proigrao Dejan Lovren pasom sa svoje polovine terena.
Rašford sam nosi Junajted
53' Fred se iskupio
Sjajna prilika za Totenhem, Son je prevario čuvare u kaznenom prostoru, dobro je šutirao, ali Fred blokira loptu ispred gola.
49' GOOOOOL!
Junajted opet vodi – 2:1!

Sjajni Markus Rašford je pobegao Musi Sisokou, ovaj ga obara u kaznenom, a napadač Junajteda preuzima odgovornost i lično realizuje penal koji je iznudio.
"Karamele" uzvraćaju udarac
Sjajan gol Maunta za novo vođstvo Čelsija
21' GOOOOOL!
Everton brzo smanjuje na 1:2!

Sjajno se u kaznenom prostoru snašao Majkl Kin, iskoristio je kiks Dejana Lovrena i savladao Adrijana.
Novo remek-delo Sadija Manea
18' GOOOOOL!
Liverpul vodi 2:0!

Još jedno spektakularno dodavanje Sadija Manea u prazan prostor, ovaj put za Đerdana Šaćirija pred peterac, a Švajcarac postiže prvi gol posle skoro godinu dana "posta".
Golova nema samo u Lesteru – zbog VAR-a
Na šest večerašnjih mečeva u Premijer ligi golova trenutno nema samo u duelu Lestera i Votforda. Krajem prvog poluvremena se dogodila situacija koja je mogla to da promeni, ali je na scenu stupio VAR. Sudija Pouson je dosudio penal za domaćina posle faula nad Vardijem, ali je pregledanjem video snimka procenjeno da je napadač Lestera simulirao pa je dobio čak i žuti karton.
Maneovo dodavanje je "pola" gola
Počeo je meč na Enfildu
Derbi Merzisajda
Origi 6, 32, Šaćiri 18, Mane 45, Vajnaldum 90 – Kin 21, Rišarlison 45+3
LIV EVE
5 : 2
6' GOOOOOL!
Liverpul vodi 1:0!

Ekspresno vođstvo Liverpula u gradskom derbiju. Savršen pas Sadija Manea iza leđa Evertonove odbrane za Divoka Origija koji obilazi Pikforda i loptu šalje u nebranjenu mrežu.
Poluvreme na Old Trafordu
Sjajnih prvih 30 minuta Junajteda, gol Rašforda, nakon čega Gazanige i prečka spasavaju Totenhem većeg minusa. Totenhemu je bio dovoljan jedan trenutak kreativnosti Delea Alija da se vrati u egal – 1:1
Vila izjednačila, "Sveci" duplirali prednost
39' GOOOOOL!
Totenhem je izjednačio na 1:1!

Vezista Totenhema Dele Ali je izblamirao Freda i Janga, jednim potezom je prevario obojicu ispred peterca, a onda rutinski savladao Davida de Heu.

Gol možete da pogledate OVDE.
28' Preti i Lingard
Sjajna igra Rašforda pokrenula je i njegove saigrače, golu Totenhema je zapretio i Lingard, gađao je dalji ugao, ali je bio za malo neprecizan.
Živeo "peterac" – vode Soton, Čelsi i Vulvsi
25' Prečka!
Nova gol šansa za domaćina, opet je sjajno šutirao Rašford, ali nije imao sreće, nakon što je Gazaniga zakačio loptu, ona je završila "na prečki"!

Dendonker 23
23' Brani Gazaniga!
Sjajna šansa za Junajted, snažno je tukao Mejson Grinvud, lopta je prošla kroz noge Aldervireldu, ali Gazaniga odlično reaguje i sprečava 2:0.
18' Pored gola
Dobar šuta Rašforda iz slobodnog udarca, opet je gađao bliži ugao Gazaniginog gola, ali je lopta završila ipak pored stative.
Rođen za velike mečeve
Eksplozija na Old Trafordu
7' GOOOOOL!
Junajted vodi 1:0!

Katastrofalna reakcija golmana Totenhema Gazanige, Markus Rašford je iskosa sa leve strane pogodio bliži ugao Totenhemovog gola!
Počeo je meč na Old Trafordu
Liverpul bez Salaha i Firmina u starnih 11
Forma
Dva tima nalaze se u različitim raspoloženjima uoči ovog duela:

Mančester junajted (10. na tabeli sa 18 bodova) – dva uzastopna poraza u PL, tri meča u nizu bez pobede ukupno

Totenhem (6. na tabeli sa 20 bodova) – tri uzastopne pobede otkako je došao Murinjo, dve u PL