Mančester siti – Čelsi 2:1 (2:1)

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Čelsi 2:1, u derbiju 13. kola Premijer lige.

90+3 VAR poništio gol Sterlingu
90' Još četiri minuta se igra
87' Sve manje vremena za Čelsi
Do kraja je ostalo još tri minuta i nadoknada vremena.
80' Odličan šut Vilijana
Pokušao je Brazilac, šutirao je veoma dobro, ali je lopta otišla malo iznad gola.
75' Umrtvljen tempo
Prvo poluvreme je bilo mnogo sadržajnije. U drugom smo videli prilike, ali mreže miruju.

Photo by Laurence Griffiths/Getty Images
67' Foden menja Davida Silvu
Španac je osetio bol i Gvardiola je odmah reagovao izmenom.
63' Fenomenalna odbrana Kepe!
Šutirao je Rijad Mahrez pod prečku, ali je Kepa kao mačka uspeo to da odbrani.
Veliki promašaj Kuna s kraja prvog poluvremena
57' Ponovo je Mahrez sebičan
Krilni napadač je ponovo mogao da doda loptu u tako stvori sjajnu šansu, međutim šutirao je i blokiran mu je šut.
54' Velika prilika za Kantea
Bila je ovo sjajna šansa. Kante je dobro šutirao, ali je Fernandinjo u poslednjem trenutku blokirao njegov udarac.
52' Gindoan menja Rodrija
49' Dobar šut Mahreza
Alžirac je prošao kroz sredinu, ali je ispao sebičan i šutirao je iz ne tako lake situacije. Posle promašaja se izvinio Sterlingu kojem nije dodao loptu.
46' Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad imaju fudbaleri Mančester sitija.

(Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)
45' Kraj prvog poluvreme
Odlično poluvreme na Etihadu, Siti vodi golovima De Brejnea i Mahreza. Na drugoj strani jedini pogodak postigao je Kante.
43' Prečka Aguera!
Velika greška Kepe, Aguero je imao veliku šansu, skoro prazan gol, međutim nije uspeo da savlada Španca.

Pogodio je prečku i ostalo je 2:1.
37' Goooool – Rijad Mahrez!
Sjajan gol Alžirca.

Uzeo je loptu na desnom boku, prošao pored Emersona i preciznim šutem savladao Kepu.

Preokret Sitija!
29' Goooool – izjednačenje Sitija!
Kevin de Brejne!

Dobar napad Sitija, Belgijanac je šutirao, lopta je uz malo sreće zakačila Zumu, vara Kepu i Siti poravnjava rezultat.
Pogodak Kantea
21' Gooooool! Čelsi vodi na Etihadu!
Fenomenalna lopta Kovačića ka Kanteu, Francuz se dobro snašao i proturio loptu pored Edersona.
Vilijan i Mendi u duelu

15' Nova prilika za Čelsi
Malo je falilo da Čelsi povede. Bila je gužva u kaznenom, lopta se odbila do Tomorija, koji je snažno šutirao, ali malo pored gola.
12' Odličan tempo meča
Za sada gledamo očekivano odličnu utakmicu. Trči se, stvaraju se šanse. Uživanje.
11' Loš udarac Ejbrahama
Kante je dodao loptu do mladog napadača, a ovaj je iz prve šutirao daleko pored gola.
Mnogi su videli loptu u golu

8' Sjajna šansa i za Čelsi!
Ejbraham je dodao loptu do Vilijana, a Brazilac je iz slične situacije kao De Brejne šutirao. Krajnji rezultat je ostao isti, lopta je prošla malo pored stative.
4' Velika šansa za De Brejnea!
Bila je ovo odlična prilika za Siti. Aguero je dodao loptu do Belgijanca, ovaj je šutirao snažno u dalji ugao, a lopta je završila tik pored desne stative.
1' Počela je utakmica