Dinamo Zagreb – Mančester siti 1:4 (1:1), Šahtjor – Atalanta 0:3 (0:0)

Dobrodošli!
90+4 Harkov: Gool!
Gosens postiže novi gol za Atalantu i postavlja konačnih 3:0.
KRAJ – Pobede Sitija i Atalante
Stvari u ovoj grupi su jasne – Mančester siti i Atalanta idu u osminu finala Lige šampiona, Šahtjor nastavlja takmičenje u šesnaestini finala Lige Evrope, dok zagrebački Dinamo završava ovosezonsko evropsko putovanje.
84' Zagreb Gooool!
Debakl Dinama. Siti vodi 4:1 na Maksimiru.

Asistenciju Bernarda Silve u gol pretvara Fil Foden.

Taj pogodak pogledajte OVDE.
80' Harkov: Gooooooooool!
Atalanta duplira prednost protiv Šahtjora - 2:0.

Malinovski je centrirao, a hrvatski internacionalac iz peterca samo malo promenio pravac lopti i doneo veliku radost svojoj ekipi.

77' Harkov: Crveni karton!
Brazilac Dodo iz redova domaćih zaradio je direktan crveni karton. Šahtjoru će biti veoma teško da dođe do izjednačenja koje bi im donelo osminu finala Lige šampiona.

Ukoliko rezultat koji su sada ostanu na snazi, Ukrajinci će evropsko proleće dočekati u Ligi Evrope.
67' Ipak je Gooooooool!
Nakon pregleda snimka, sudija Cvajer je pokazao na centar. Atalanta vodi protiv Šahtjora sa 1:0.

Gol pogledajte OVDE.
64' Poništen gol Atalanti
Timoti Kastanj je zatresao mrežu Šahtjora, ali njegov gol nije priznat zbog ofsajda.
64' Zagreb: Umalo "poker" Žezusa
Mendi je sjajno prošao po levoj strani, centrirao Žezusu, ali Brazilac ovoga puta nije uspeo da "spusti" loptu u mrežu domaćih.
51' Harkov: Šansa za Atalantu
Luis Murijel je zapretio posle slobodnog udarca. Lopta je išla pod prečku, ali je Pjatov uspeo da odbrani.
Het-trik Žezusa
54' Zagreb: Gooooool!
Siti vodi sa 3:1.

Do het-trika dolazi Žezus, kome, nakon centaršuta Mendija, nije bilo teško da svojoj ekipi donese veliku prednost na Maksimiru.
50' Zagreb: Gooooool!
Siti preokrenuo rezultat – 1:2.

Novi gol postiže Gabrijel Žezus, nakon asistencije Fodena. Brazilac je lepo "zalomio" jednog defanzivca domaćih i rutinski loptu poslao u mrežu Livakovića.

Pogodak pogledajte OVDE.
46' Harkov/Zagreb
Drugo poluvreme je počelo.
Zagreb/Harkov – POLUVREME
Dinamo – Mančester siti 1:1
Šahtjor – Atalanta 0:0
37' Harkov: Najbolja prilika za Šahtjor
Žunior Moraeš je lepo šutirao glavom, ali je Golini uspeo da zaustavi njegov udarac i loptu pošalje u korner.
34' Zagreb: Gooooool!
Mančester siti stiže do izjednačenja – 1:1.

Rijad Mahrez je lepo centrirao s desne strane, da bi Gabrije Žezus sjajno skočio pored dva defanzivca domaćih i zatresao mrežu Livakovića.

Gol Brazilca pogledajte OVDE.
Dinamova "zlatna koka"

Photo by Dan Mullan/Getty Images

29' Zagreb: Olmo...
Dani Olmo nastavlja da muči defanzivce Sitija. Španac je posle solo prodora "opalio" sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla iznad prečke.

Nešto pre toga, šansu glavom je propustio i Mislav Oršić.
25' Harkov: Atalanta promašuje
Novu priliku za vođstvo Atalante propustio je Robin Gosens, čiji je udarac glavom završio pored desne stative Pjatova.
23' Harkov: Prvi žuti karton
Zaradio ga je Murijel, nakon zakasnelog starta.

Nešto pre toga, na povredu se požalio Taras Stepanenko.
22' Zagreb: Muči se Siti
Izabranici Pepa Gvardiole imali su samo nekoliko izleta na protivničku polovinu, ali nisu uspevali da naprave šansu.

Građani još uvek nisu šutirali ka golu Dinama, a njihovi napadi uglavnom su se završavali centaršutevima koji su završavali u rukama Livakovića
15' Harkov: Poništen gol Šahtjora
Kovalenko je uspeo da zatrese mrežu gostiju, međutim, njegov pogodak opravdano je poništen zbog nedozvoljene pozicije.
14' Harkov: Atalanta bolja od Šahtjora
Italijanska ekipa napada, stvara šanse, međutim, ne uspeva da povede na gostovanju. Trenutno je 4:0 za Atalantu, ali u šutevima.

Poslednju u nizu šansi propustio je Alehandro Gomes.
10' Zagreb: Goooooool!
Vodi Dinamo!

Strelac je Dani Olmo. Španac je sjajnim udarcem iz ne baš lake situacije, na asistenciju Kadziora, pogodio mrežu Klaudija Brava - 1:0.

5' Harkov: Prva šansa
Mario Pašalić je primio dobar pas, ali je katastrofalno šutirao iz peterca. Hrvatski fudbaler je loše zahvatio loptu, pa Pjatov nije imao većih problema.