ABA: Partizan – Budućnost 87:82

Košarkaši Partizana pobedili su Budućnost rezultatom 87:82 u utakmici 19. kola regionalne ABA lige.

PAR   BUD
  87 : 82
K R A J
40' Volden će imati 2 slobodna bacanja
Kori Volden krenuo na ulaz i izvukao dva slobodna bacanja od Danila Nikolića, pogodio je oba za 87:80

Hasan Martin se odlčno snašao na niskom postu iskoristio mis meč situaciju u kojoj je imao Voldena "na leđima" i zakucao za 87:82
39' Ponovo ali up na relaciji Volden – Mozli
Novi pik end rol na centralnoj poziciji, novo brzo spuštanje Mozlija i pravovremeni pas Voldena za atraktivno zakucavanje i 83:75

Kilpatrik je krenuo na ulaz, isprečio se Zagorac, a Šon Kilpatrik šalje pas iz skoka što je presekao Ognjen Jaramaz, ali je posed propao jer je Mozli napravio faul u napadu. U nastasvku Nikolić pogađa novu trojku za 83:78
38' Možda i ključna rampa Voldena
Krenuo je na šut Džastin Kobs, izleteo je Volden na njega i izblokirao ga, a Partizan je imao novi napad koji nije iskoristio, da bi Rade Zagorac napravio 4. faul nad Šonom Kilpatrikom
36' Martin uz faul, pa Jaramaz pogađa
Prvo je Hasan Martin nadmudrio Voldena i Mozlija i uz faul Partizanovog beka pogađa za dva uz faul. Dodatno bacanje je promašio, a Jaramaz u nastavku pogađa flouter i onda potom trojku za +7, 81:74
35' Nikolić menja Šehovića
Ponovo sjajni Danilo Nikolić sa centralne pozicije pogađa šut za tri poena i donosi ekipi Budućnosti izjednačenje, 72:72

Novo brutalno zakucavanje Vila Mozlija, ovoga puta je jednom rukom prikucao ali up pas Korija Voldena
34' Jaramaz prekida seriju promašaja
Crno-beli su vezali nekoliko poseda u kojima im je lopta izlazila iz koša, što je Budućnost iskoristila da priđe an pola koša zaostatka, a to sve anulira Jaramaz svojim pogotkom sa polu distance
NBA rola – sedma trojka Suada Šehovića
Propustio je Partizan šansu da trči kontru, pa je lopta stigla do Šehovića koji je bez većih problema ubacio svoju sedmu trojku, 70:67
31' Počela je poslednja deonica
Nesportskom greškom Suada Šehovića počeli smo četvrtu četvrtinu, a Partizan je poentirao samo sa linije penala, 70:64
30' Pejdžov 18. poen u kontri
Jaramaz nadmudrio defanzivce Budućnosti i zaradio dva slobodna bacanja. Pogodivši oba rezultat je 68:64
29' Kobs preko Veličkovića za novo izjednačenje
Ostao je u mis meču Novica Veličković, koji je morao da brani Džastina Kobsa, a Amerikanac jednostavno kreirao sebi dovoljno prostora, podigao se na šut za tri poena i doneo Budućnosti izjednačenje, 64:64
28' Šehović preko ruke!
Težak šut za Šehovića preko defanzivaca Partizana, ali to mu nije bio problem i ubacio je novu trojku. U nastavku stiže odgovor Novice Veličkovića sa niskog posta, 64:59
27' Nikolić trojka uz zvuk sirene, Pejdž odmah vraća
Novi dugi napad Budućnosti koji je Nikolić završavao šutem sa "centrale" uz zvuk sirene i pogodio, ali Partizan nije uzdrmala ta primljena trojka pošto je Markus Pejdž uspeo da je odmah vrati, da bi Kori Volden poenima uz faul dodatno uvećao prednost, 62:56
25' Veličković pogađa trojku!
Arena je na nogama, a Partizan u prednosti. Krenuo je Kori Volden na prodor, video da će ostati kratak pa odmah krenuo na ofanzivni skok i loptu izbio na Nikoli Jankoviću koji je samo izbacio pas napolje za Novicu Veličkovića i on pogađa šut za tri poena kojim se Partizan vraća na 4 poena prednosti, 57:54
24' Šehović!
Ostao je sam u korneru Šehović i posle nekoliko promašaja pogodio šut za tri poena i seriju od 6:0, da bi Jaramaz u kontri poentirao za 54:53, sjajan meč
23' Jaramaz za maksimalnih +4
Fauliran je Ognjen Jaramaz pri šutu za tri poena, da bi mu Popović odgovorio trojkom, 52:51
22' Kobs ubacuje prve poene u 2. poluvremenu
Spor početak drugog poluvremena maltene puna dva minuta niko nije postigao koš da bi to prekinuo trojkom Džastin Kobs, a potom odgovorio i Nikola Janković, 49:48 u korist Partizana
Sjajna rampa Kobsa!
Kori Volden je ukrao loptu Kobsu i krenuo ka košu kako bi postigao lake poene, bio neoprezan i sa leđa ga je sunarodnik izblokirao
21' Počelo je drugo poluvreme
Ognjen Jaramaz pravi faul odmah na startu
20' Još po jedan napad imaće Budućnost i Partizan
Kobs je uspeo da nadmudri Rašona Tomasa i da izvuče faul. Posle poena Kobsa sa linije penala Partizan je imao napad, a Rašon Tomas uspeva da pogodi uz faul! Partizan će najverovatnije sa prednošću ići na poluvreme, 47:45
19' Ponovo Pejdž za tri
Markus Pejdž je još jednom kaznio slabu odbranu Budućnosti, pogodivši svoju četvrtu trojku iz sedam pokušaja, ponovo je posed razlike, 39:41

Tomasu dosuđen faul, Arena negoduje. Bacio se na loptu Rašon Tomas, stigao do nje pre Hasana Martina koji je pao preko njega, što su sudije okarakterisale kao ličnu grešku košarkaša Partizana

Ognjen Jaramaz potom prolazi sa desne strane pored Ivanovića i Martina i pogađa uz dodatni prekršaj
18' Od one Pejdžove trojke sve se promenilo
Otkako je američki bek sa srpskim pasošem pogodio šut za tri poena kojim je prednost Budućnosti prepolovljena, tako je Partizan zaigrao dosta energičnije i uspeo da onemogući ekipi Budućnosti da poentira. Trenutno je 36:38

Džastin Kobs je naterao Korija Voldena da napravi faul pri njegovom pokušaju floutera i Budućnost lako dolazi do nova 3 poena, 36:41
Kakva rampa Vila Mozlija!
Sve je delovalo kao da će Kobs imati lake poene sa levog ulaza ali se "iz drugog plana" pojavio Vil Mozli i smečovao to u treći red tribina
17' Markus Pejdž ponovo za 3
Posle malo konfuznijeg perioda u kom je Partizan prvo ukrao loptu, pa je izgubio, a onda i promašio otvoren šut za tri poena, usledila je treća trojka Markusa Pejdža za 32:38 u momentima kada je Partizan delovao slomljeno
16' Voden! 2+1
Odličan prodor Korija Voldena, koji je krenuo na desni ulaz i izvukao ličnu grešku pri pogođenom polaganju. Potom uspeva da poentira i sa linije penala za 29:38
Trinkijeri zove tajm aut
Nije mogao da ne seče ovu seriju Andrea Trinkijeri, njegovi izabranici dosta greše, dozvoljavaju neke otvorene šuteve dok pritom promašuju zicere i situacije za lake poene
14' Partizan greši
Sve propuste u napadu su kaznili košarkaši Budućnosti. Šehović je vrlo lepo raspoložen šuterski, a potom Ivanović pogađa za tri iz driblinga. Velikih +7 u ovim momentima, 26:36
13' Bolja igra Budućnosti
Lepo se snalazi crnogorski predstavnik u Areni, uspeli su da vežu dve dobre odbrane i da to povežu sigurnim poenima kako bi se još malo odlepili, 21:27

Markus Pejdž potom pogađa svoju novu trojku, vrlo važnu za Partizan, 24:27
11' Druga četvrtina počela dobrom odbranom
Džejms Mekadu je odigrao sjajnu odbranu i ukrao lotpu da bi potom dobio ali up pas od Korija Voldena i Arena se "zapalila" posle tog zakucavanja 21:23
10' Važna trojka Zagorca
Uspeo je Rade Zagorac da vrati -2 Partizanu pogodivši trojku sa 45 stepeni, 19:21
7' Partizan zbunjen
Propala su 2,3 napada za Partizan. Sve je nekako delovalo tiho i zbunjeno, a posle poena Hasana Martina i to posle dve brutalne rampe Birčevića i Tomasa, pogodio je i Kori Volden, pa onda iznudio faul u napadu, 10:13

Markus Pejdž uspeva da pogodi šut za tri poena sa 45 stepeni i da izjednači na 13:13
4' Rafalna paljba u Areni
Prvo je Budućnost napala trojkama, da bi Partizan potom na isti način odgovorio, a posle poena Hasana iz reketa rezultat je 8:8
2' Budućnost otvara trojkom, Janković poentira za Partizan
Krenuli su jako gostujući igrači, pogodili su i prvu trojku. Na drugoj strani, stigao je odgovor Partizana kada je na asistenciju Veličkovića pogodio Nikola Janković, 2:3

Potom ide nova trojka Šehovića i gostujući tim vodi sa 6:2
1' Počela je utakmica!
Partizan i Budućnost na istom skoru
Pored 14-4 u ABA ligi, u poslednjih 5 utakmica ove dve ekipe imaju identičan skor. Po četiri pobede i jedan poraz, s tim što je Partizan izgubio tesno u "večitom" derbiju od Crvene zvezde
Rekli su pre meča
Andrea Trinkijeri, trener Partizana NIS:

"I Budućnost i mi želimo da stignemo do istog cilja. Sutrašnja utakmica će u velikoj meri odrediti put koji ćemo morati da pređemo, da bismo do tog cilja došli. Budućnost ima sjajne igrače, sklopljene u tim koji je projektovan da napadne titulu. Prema tome, očekuje nas još jedna voma,veoma teška utakmica u kojoj moramo biti još bolji i još mudriji nego što smo bili u svim utakmicama koje smo do sada odigrali."

Novica Veličković, igrač Partizana NIS:

"Još u Bolonji, odmah nakon utakmice smo sve misli okrenuli ka ovoj utakmici koja nam je mnogo važna. Voleo bih da Arena bude puna i da zajedno sa našim navijačima stignemo do pobede. Oni su iskusan protivnik, imaju dobar tim, ali na nama je da verujemo u sopstvene mogućnosti i da iskoristimo segmente u kojima možemo da ostvarimo prednost."

Petar Mijović, trener Budućnosti VOLI:

„Očekuje nas teška utakmica u Beogradu, rezultati u oba takmičenja dovoljno govore o snazi Partizana ove sezone. Mislim da u prethodnih 5-6 sezona nisu bili bolji, nisu bili kompletniji i sa nikad većim ambicijama u oba takmičenja. Sa druge strane, kao što sam ranije rekao, mislim da naša pozicija nije slučajna. Mi smo na 4 kola prije kraja na diobi prvog mjesta. Kako gledamo da sa pobjedom protiv Partizana otvorimo i prvo mjesto, tako smo i jako obazrivi prema svemu što nas čeka i nakon ove utakmice s obzirom da se borimo za što bolju poziciju pred plej of. Sigurno će biti zahtjevan meč, Partizan kao klub, trener Trinkijeri i roster koji imaju zaslužuju najveći mogući respekt i mislim da ćemo morati da budemo najbolji ove sezone ukoliko mislimo da odigramo utakmicu koju bi u nekom momentu uveli u naš željeni tok i doveli sebe u situaciju da trijumfujemo u Beogradu. Oni su ove nedelje odigrali već dva jaka meča, protiv Crvene Zvezde i Virtusa. Međutim, ovo su velike utakmice, veliki ulog je u pitanju i mislim da nam to ne donosi neku veliku prednost niti možemo igrati na kartu bilo kakvog umora kod Partizana.“

Petar Popović, igrač Budućnosti VOLI:

„Bitna utakmica za nas, znamo šta nosi i od kakvog je značaja. Ovo je najbitnija utakmica do sada, pobjednik će najvjerovatnije biti na prvom mjestu regularnog dijela takmičenja. Partizan je u jako dobroj formi, dobili su dosta bitni utakmica i pokazali su da su ozbiljna ekipa. Znamo da će biti dobra atmosfera, da će biti puna hala ali mi se spremamo, imali smo 7 dana da se spremimo i dobro odmorimo i jedva čekamo utakmicu u nedelju.“