4. kolo: Crvena zvezda – Cedevita Olimpija 79:64

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Beogradu Cedevita Olimpiju rezultatom 79:64, u derbi meču četvrtog kola ABA lige.

Dobrodošli!
Crvena zvezda i Cedevita Olimpija sastaju se od 21.00 u Beogradu.

Zajedno ćemo utakmicu ispratiti u LIVE BLOGU.
KRAJ!
38' Tajm-aut Radonjić
Zvezda ima +9, zategla je odbranu i ide ka pobedi u derbiju kola, 71:62.
Nikola Ivanović!
Prvo realizovana dva slobodna bacanja, a onda i poeni uz faul Rupnika, 71:61.

Tajm-aut Golemac.
Nesportska!
Džejkob Pulen je nepropisno zaustavio Ivanovića.

Peti faul i kraj utakmice za Pulena.
34' Trojka Kalinića!
Kalinić ne može da pogodi za dva, ali može za tri, 64:60.

Kalinić ima dabl-dabl, 11 poena i 11 skokova. Takođe i četiri asistencije.

Murić na drugoj strani nije uspeo da vrati trojku.
Tehnička Rupniku
Sudije smatraju da je simulirao faul Kalinića.

Dobrić je promašio slobodno bacanje.
32' Blažič uhvatio ritam
Na Kuzmićeve poene uzvratio je Jaka Blažič trojkom. Njegov 13. poen, 59:58.
KRAJ III ČETVRTINE
Prvi poeni Ivanovića iz igre. I to trojke uz zvuk sirene. Zvezda vraća +1, 56:55.
28' Egal
Zanimljiva utakmica u "Pioniru". Na trojku Murića, uzvraća Dobrić sa distance, 50:51.
Tajm-aut Golemac
Mitrovićeva dva poena, pa još dva, uz faul, 46:48.

ABA/Dragana Stjepanovic
Tajm-aut Radonjić
Samo dva poena Zvezde i serija gostiju, naterali su Radonjića na tajm-aut, 42:48.
24' Cedevita opet vodi
Veliki promašaj Ivanovića, a onda trojka Edžama, 42:43.

U međuvremenu potez utakmice priredio je Ogust zakucavanjem, 42:45.
Tehnička Radonjiću
Zbog prigovora sudiji.
22' Kuzmićevo zakucavanje
Autoritativno zakucavanje Kuzmića, koji se prvi upisao u strelce u drugom poluvremenu, 42:39.
Počelo drugo poluvreme
Prvi napad ima Zvezda.
POLUVREME
Promašaj Blažiča u završnici, a onda tri realizovana penala Holinsa na drugoj strani i preokret Zvezde, 40:39.
Tehnička Kalinić
Prvo će jedno bacanje imati gosti, a potom Zvezda, zbog faula Edžama.
19' Zvezda se vraća!
Dobra druga četvrtina Ostina Holinsa, koji je pogodio trojku, 29:37.

Kontru gostiju zaustavio je Simonović faulom. Pulen polovičan sa penala, 29:38.

Kalinić uz zvuk sirene je ubacio trojku, 32:38. A onda još jednu sa istog mesta, 35:38.
Volters siguran sa linije za slobodna bacanja. Potom dosta promašaja na obe strane i tajm-aut gostiju, 26:37.
16' Najveća prednost Cedevite
Poeni Blažiča od koša do koša, a onda i trojka Holinsa, 22:35.

Volters je faulirao Rupnika, koji je potom iskoristio oba bacanja, 22:37.

Edo Murić je pogodio trojku. Novi tajm-aut trenera Zvezde, 19:33.
14' COL održava dvocifrenu prednost
Teško Zvezda dolazi do realizacije. Mitrović je prvi pogodio posle sjajnog okreta, 18:27.

Ipak, Rupnik u narednom napadu vraća dvocifreno vođstvo, 19:30.
12' Repriza iz 1/4
Spor početak drugog kvartala, baš kao što je to bilo na startu utakmice.

Jedini koš postigao je Blažič, uz faul Simonovića, 17:27.
KRAJ I ČETVRTINE
Gosti igraju jako dobro. Rupnik je krenuo "jako", a Edžam je nastavio u istom ritmu.

Davidovac sa dve trojke i Mitrović sa dva pogotka uz faul su obezbedili Zvezdi "pristojan" zaostatak, 17:24.
9' Trojke Edžama, Mitrović opet 2+2
Dve trojke Edžama, a onda novi pogodak uz faul Mitrovića, 16:24.
8' Dve trojke Davidovca
Davidovac je ubacio dve trojke iz tri pokušaja prilikom ulaska u igru.

Edžam i Ogust na drugoj strani održavaju prednost Cedevite, 10:18.

Prvi pogodak za dva poena za domaće dolazi posle osam minuta igre. Mitrović je pogodio uz faul, 13:18.
6' Rupnik dobar, tajm-aut Radonjić
Rupnik je na startu duela najagilniji, šest poena i asistencija, 4:10.

Zvezda dosta promašuje, a jedini koš iz igre je postigao Volters.

Poeni Edžama naterali su Radonjića na prvi tajm-aut, 4:12.
4' Rasplamsala se borba
Prve poene za Zvezdu dao je Volters sa linije slobodnih bacanja.

Potom je postigao i trojku, na koju je Rupnik uzvratio, 4:7.
2' Ogust jedini strelac
Jedini koš na startu meča, u prva dva minuta, dao je Zek Ogust, 0:2.
1' Utakmica je počela