Nedelja, 11.09.2022.

21:21

Što ne mogu košarkaši, mogu basketaši – Srbija četvrti put zaredom prvak Evrope!

Basketaši Srbije savladali su Letoniju rezultatom 21:14 i osvojili Evropsko prvenstvo.

Izvor: LN

Autor: LN

"Orlovi" su četvrti put u nizu postali šampion Evrope, odnosno treći odbranili evropski trofej.

Nakon Bukurešta 2018, Debercina 2019. i Pariza 2021, Srbija je sada osvojila zlato u Gracu pred tribinama ispunjenim svojim navijačima.

Veliki uspeh ostvarili su Za Srbiju igraju Dejan Majstorović, Strahinja Stojačić, Mihailo Vasić i Marko Branković.

Naši basketaši su dominirali u završnici turnira, pošto su u polufinalu i finalu razbili Holandiju, odnosno Letoniju.

Što se borbe za zlato tiče tu se pobednik ni u jednom trenutku nije dovodio u pitanje. Majstorović je nastavio tamo gde je stao u polufinalu, a onda najbolji na svetu Stojačić preuzeo stvari u svoje ruke i dokusurio Letonce.

"Savršen turnir za nas. Igrali smo izuzetno. Ponosan sam na saigrače i trenere, sjajan posao su uradili. Ovo je četvrti put u nizu. Teško je pobediti bilo gde, teško je na domaćim turnirima u Srbiji biti šampion četiri puta u nizu, a mi smo osvojili četiri evropska prvenstva u nizu. Osećam se sjajno, polufinale i finale smo odigrali savršeno", rekao je Majstorović.

Majstorović, koji je pobednički intervju davao sa sinom, bio je MVP takmičenja.