Subota, 19.02.2022.

16:15

Zvezda loše krenula, pa lako "slomila" Megu za finale KRK

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Megu 72:53 i plasirali se u finale Kupa Radivoja Koraća.

Izvor: MS

Autor: MS

Zvezda loše krenula, pa lako

U niškom Čairu i svojevrsnoj reprizi prošlogodišnjeg finala pobednik je isti kao i u Novom Sadu – Zvezda ide po odbranu trofeja.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, u kome je Mega u jednom trenutku imala +10, pre nego što se tim Dejana Radonjića vratio, Zvezda je početkom treće deonice slomila rivala i stekla dvocifrenu prednost i do kraja meča mu dozvolila samo 20 poena.

Najefikasniji je bio Nikola Kalinić sa 15 poena, Nejt Volters i Nikola Ivanović su dodali po 12, Ognjen Kuzmić 10, a dobru rolu imao je i Dejan Davidovac sa devet.

Kod Mege je ponovo blistao Karlo Matković sa 15, ali nije imao adekvatnu pomoć saigrača.

Najbliži mu je bipo Nikola Jović sa tek sedam.

Zvezda će u finalu, u nedelju, igrati protiv pobednika meča Partizan – FMP, zakazanog za 21.00.

Zvezda nije najbolje otvorila meč, mučila se u napadu, a Mega je brzo stekla 6:0 na krilima Matkovića.

Međutim, usledio je brz odgovor identičnom serijom Zvezde, ali je mladi tim odgovorio na odgovor i stekao prvu osetnu prednost u poslednjem minutu prve deonice – +10 (21:11) na krilima razigranog Matkovića.

Ipak, za nepun minut crveno-beli su uspeli da odu na prvu pauzu sa šest poena zaostatka i koliko-toliko se održe.

U nastavku je bio potpuni egal, Zvezdi nije išao šut za tri poena, ali ju je u igri održavao Kalinić, ali se ni protivnik nije isticao u tom segmentu.

Kaliniću se priključio Holins trojkom, potom je i Volters bio miran sa penala i na odmor je branilac trofeja otišao sa šest razlike (39:33).

Ključni trenutak meča dogodio se na otvaranju treće četvrtine 12:2 kada je otišla na +14 i tu je rešeno pitanje pobednika.

Do kraja je branilac trofeja dodatno "zategao" odbranu i Mega je teško dolazila do poena.

Na kraju su crveno-beli otišli i na maksimalnih +19.