Košarkaši Crvene zvezde savladali su Split 97:61, u meču prvog kola ABA lige.

Zvezda je bila dominantna na premijeri, iako je bila oslabljena neigranjem šestorice košarkaša.

Crveno-bele su do pobede predvodili Ivanović sa 20 poena i 6 asistencija, Lazarević sa 13, Cirbes sa 12 i Holins sa 11 poena.

U ekipi Splita istakli su se Čampara sa 10 i Kedžo sa 9 poena.

Split se dobro držao u prvoj četvrtini protiv Crvene zvezde. Crveno-beli su odmah uspostavili kontrolu, pogađali šuteve za dva i za tri u visokim procentima i imali su prednost koja je varirala između četiri i osam poena.

Nisu uspeli da dođu do dvocifrene prednosti u prvih 10 minuta, ali su dobili prvu četvrtinu 22:16.

I onda Zvezda kreće da dominira u drugoj četvrtini. Zatvorili su Splitu sve prilaze košu, a na drugoj strani gotovo da nisu promašivali. Prednost je brzo bila dvocifrena i samo je rasla.

Lazarević je vezao dve trojke, pa pogodio uz faul i brzo stigao do 9 poena na debiju. Doneo je Zvezdi +16, a onda su Cirbes i Kalinić sjajno sarađivali i Zvezda je došla do +25.

Prednost je održavana do kraja prvog poluvremena i Zvezda je vodila 53:28 posle prvog poluvremena.

Treću četvrtinu Zvezda otvara sjajno – serijom 10:0. Otišli su na +35 i tada je bilo jasno da će veoma ubedljivo slaviti na ovoj utakmici.

Split je u jednom trenutku uspeo malo da smanji zaostatak, serijom 7:0, ali to im ništa posebno nije značilo.

Na kraju treće četvrtine bilo je +34.

Zvezda je odradila posao u četvrtoj četvrtini.

Split se na početku četvrtine raspucao i malo smanjio zaostatak, ali opet je domaćin zaigrao svoju igru i otišao na preko 30 poena prednosti.

Do kraja se igrala neobavezna košarka i Zvezda je upisala ubedljivu pobedu. Prvu u novoj sezoni.

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOG-a.