Zvezda trojkama "izrešetala" Mornar

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mornar u meču 16. kola ABA lige – 86:78.

Zvezda trojkama

Crveno-beli su sada na skoru 11-2, dok je Mornar na 12-3.

Meč su završili bez Dejana Radonjića, koji je isključen na startu četvrte četvrtine.

Na ovoj utakmici, Zvezda je pogodila 17 trojki (17/34).

Zvezda je odlično otvorila utakmicu.

Mornar nije uspevao da postigne koš iz igre u prva četiri minuta, već su se bacanja upisali Luković i Nidam.

Sve je to Zvezda koristila i preko Dobrića i Noka brzo došla do +10.

Mornar pravi seriju i vraća se u igru, pa su se u poslednja dva minuta obe ekipe raspucale i videli smo 47 poena u prvoj četvrtini.

Na prvi mali odmor Zvezda je otišla sa tri poena prednosti.

Održavali su prednost u drugoj četvrtini i obe ekipe imale su po nekoliko mini-serija. Zvezda se odlepila ponovo na +8, ali Mornar serijom 6:0 stiže na dva poena zaostatka. Uzvraća Zvezda serijom 5:0 i dolazi do +7, ali ponovo se Mornar vraća i pred poslednjih 10 sekundi imali su samo poen zaostatka.

U poslednjoj sekundi Zvezda postiže koš i na poluvreme odlazi sa +3.

Mornar je predvodio u prvom poluvremenu Vajthed sa 10 poena, koji je sve poene postigao u prvoj četvrtini, dok je na drugoj strani Dobrić ubacio 11, a Lojd 9 poena.

Mornar na startu treće četvrtine uspeva da izjednači rezultat i dođe do 43:43, a onda Lazić i O’Brajant trojkama donose Zvezdi +6.

Džejkob Pulen doživeo je tešku povredu, pošto se sapleo i pao na parket, pa su ga izneli sa terena.

O’Brajant je pogodio još jednu trojku, ali Gebrijel i Smit pogađaju uz faul i onda Davidovac faulira Gebrijela na šutu za tri poena i on sa linije penala donosi izjednačenje na četiri minuta do kraja treće deonice.

Nakon izjednačenja, uključuje se Volden koji nije imao nijedan poen do tada. Pogodio je trojku uz faul i vratio Zvezdu na +4.

O’Brajant i Dobrić nastavljaju da pogađaju trojke, ali je fantastičan bio Gebrijel, koji je uzvraćao trojkama i poenima sa linije penala.

Prednost iz prve četvrtine i sa poluvremena se nije menjala, pa Zvezda u poslednju četvrtinu ulazi sa +3.

Na startu četvrte četvrtine isključen je Dejan Radonjić zbog svađe sa stručnim štabom Mornara.

Trojkama Lojda i Dobrića, Zvezda odlazi na +8. Kolom je pogodio za dvocifrenu prednost Zvezde na 7 minuta do kraja.

Mornar je to brzo vratio na samo četiri poena zaostatka, posle trojke Vranješa i pogotka Gordića uz faul. Zvezda je mogla da uveća prednost, ali je Lojd napravio grešku u koracima i Noko ostao tri sekunde u reketu pre serije 6:0 Mornara.

Noko zakucavanjem i Lojd trojkom donose Zvezdi opet +9. Dobrić novom trojkom odvodi Zvezdu na +12 na četiri minuta do kraja.

Uspela je Zvezda održi veliku prednost i da dođe do pobede.

Meč karijere odigrao je Ognjen Dobrić, koji je postigao 20 poena i šutirao 6/8 za tri poena.

Lojd je ubacio 18 poena, a O'Brajant 14. Hold i Volden dodali su po 7, dok je Lazić postigao 6 poena. Po pet su ubacili Noko i Kolom, dok su po dva upisali Jagodić Kuridža i Davidovac. Samo se Kuzmić nije upisao, koji je odigrao jedan minut na ovoj utakmici.

Kod Mornara je najefikasniji bio Vajthed sa 19, dok je Smit ubacio 15 poena. Dvocifreni su bili i Nidam sa 13 i Gebrijel sa 11 poena.

Meč ste mogli da pratite putem našeg Lajv bloga.