Subota, 16.01.2021.

17:00

Partizan pao u Podgorici – plej-of sve dalji!

Košarkaši Partizana izgubili su od Budućnosti 80:72 u Podgorici, u derbiju 15. kola ABA lige.

Izvor: MT

Autor: MT

Izabranici Petra Mijovića su i drugi put u sezoni bili bolji od crno-belih, koji se sada nalaze u jako teškoj situaciji, kada je borba za plej-of u pitanju.

Ova utakmica je bila u potpunosti izjednačena sve do poslednje četvrtine, kada su se domaći na krilima Nikole Ivanovića odlepili, stekli prednost i sačuvali je do kraja.

Partizan je sada u problemu i ima tri pobede manje od Budućnosti, ali i tri utakmice više.

Kod domaćih je standardno najbolji kad je najpotrebnije bio Nikola Ivanović, koji je ubacio 25 poena.

Dobar je bio i Amadeo Dela Vale sa 17, dok je Džastin Kobs dodao devet poena.

Kod Partizana najefikasniji je, zahvaljujući dobroj igri u poslednjem kvartalu, bio Rade Zagorac sa 14 poena.

Markus Pejdž je ubacio devet, koliko je imao i Uroš Trifunović. Erik Mika je meč završio sa 11 poena.

Početak utakmice je bio tvrd na obe strane, naročito kada su crno-beli u pitanju. Za četiri minuta su postigli samo jednu trojku.

Sredinom prvog kvartala usledio je pravi okršaj Dela Valea i Trifunovića, koji su pogađali iz svih pozicija.

U finišu prve četvrtine Partizan je napravio seriju od 7:0, da bi na prvu pauzu otišli sa pola koša prednosti.

Beograđani nisu dobro otvorili drugi period, a Saša Filipovski je morao da reaguje tajm-autom.

On je delimično urodio plodom, gosti nisu dopustili rivalu da stekne veću prednost, da bi sredinom ovog perioda utakmica ponovo bila egal.

Činilo se da će se u tom maniru poluvreme i završiti, međutim, Džastin Kobs je u poslednjem minutu napravio razliku. Prvo je pogodio uz faul, da bi nešto kasnije, uz zvuk sirene pogodio trojku, 41:36.

Partizan je dobro otvorio drugo poluvreme i posle nekoliko minuta preuzeo vođstvo.

Najbolji u tim trenucima je bio Markus Pejdž, koji je za pet minuta ubacio tri trojke.

Rezultatska klackalica je karakterisala ovaj kvartal, da bi pred poslednjih 10 minuta rezultat bio nerešen, 54:54.

Poslednji kvartal počeo je dvostrukom tehničkom greškom za domaće, međutim, odmah nakon toga Nikola Ivanović je krenuo da briljira.

Zahvaljujući njemu, Budućnost je na dva minuta pre kraja imala čak 10 poena prednosti.

Zagorac je potom sa svojih 10 poena najavio eventualnu dramu, do koje na kraju nije došlo.

Partizan naredni meč igra protiv FMP-a, dok Budućnost gostuje Cedevita Olimpiji.