18:00

Ubedljiv poraz Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Efesa 75:64, u meču 11. kola Evrolige.

STARSPORT

Zvezda je odigrala jedan veoma loš meč i defanzivno i ofanzivno i zasluženo doživela ubedljiv poraz.

Ovo im je sedmi poraz ove sezone u Evroligi, dok je Efes upisao šesti trijumf.

Crvena zvezda je dobro započela meč i otvorila ga serijom 8:0.

Igrali su dobro u odbrani, a u napadu se posebno istakao Kori Volden, koji je učestvovao u svakom košu, ili poenima ili asistencijom.

Efes uzvraća serijom 6:0 i ulazi u egal, a onda se igralo koš za koš.

Smenjivali su se u prednosti Zvezda i Efes, a turski tim je pred kraj prve deonice imao 16:12.

Ročesti je smanjio na 16:14, da bi trojkom na startu druge četvrtine pogodio za 17:16 i vođstvo Zvezde.

Usledila je serija 8:0 Efesa, Larkin je pogađao trojke, Moerman se isto raspucao, pa je Efes imao maksimalnih +11 na polovini drugog kvartala.

Lojd nije mogao ništa da pogodi i u prvom poluvremenu nije dao koš iz igre, već se najbolji strelac Evrolige upisao sa linije za slobodna bacanja.

Zvezda se dobrom odbranom i dobrim akcijama vratila rezultatski i na kraju prvog poluvremena imala je zaostatak od četiri poena.

Efes je nametnuo svoj ritam na startu drugog poluvremena i igralo se brzo, što njima odgovara.

Odbrana Zvezde pucala je po šavovima i primali su otvorene trojke, dok u napadu nisu mogli ništa da urade.

Lojd je bio zaključan i osim Voldena, koji je dirigovao napadom, niko nije mogao ništa da ubaci.

Brzo je Efes došao do dvocifrene prednosti i maksimalnih +14.

Na kraju treće četvrtine bilo je +17 za Efes.