Nedelja, 14.01.2018.

19:00

Zvezda dominirala, Cedevita se spasla bruke

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedevitu sa 82:66, u derbiju 16. kola ABA lige.

StarSport

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džejms Feldin 27 poena, dok je Ročesti ubacio 15 uz 10 asistencija.

Kod Cedevite Nikols je ubacio 13, a Čeri 12 poena.

Zvezdi je ovo bila trinaesta pobeda u ABA ligi, dok je Cedevita pretrpela četvrti poraz.

Utakmica je otvorena u veoma sporom ritmu, međutim pred kraj deonice obe ekipe su ubrzale - pogotovo Zvezda.

Feldin je ubacio tri trojke, Janković je ubacio neke poene, dok je i Lesor imao veliki uticaj u ovoj četvrtini. Posle prvih 10 minuta igre Zvezda je vodila sa 26:13.

U drugoj deonici činilo se da će Cedevita uhvatiti priključak, pošto su uspeli da dođu na jednocifren zaostatak.

Ipak, veliku seriju Zvezde pokrenuo je Dila Enis, a nastavio je Džejms Feldin koji je do kraja poluvremena imao 20 poena. Zvezda je prikazala odličnu igru i zasluženo na odmor otišla sa +25, 54:29.

Tokom trećeg perioda igre igra gostiju iz Zagreba se još više raspala. Zvezda je nastavila sa odličnom igrom, a prednost u jednom trenutku bio je i čak +34.

Ipak, crveno-beli su popustili u četvrtoj deonici, Cedevita je ovaj deo igre dobila sa 26:10, pa je na kraju rezultat bio 82:66.

KRAJ Cedevita je zbog dobre četvrte deonice ublažila poraz koji je mogao da bude mnogo veći. U trećoj deonici razlika je bila i +34 za Zvezdu, ali na kraju 82:66.

38' Zvezda je ovaj meč rešila u drugoj deonici i zabeležiće važnu pobedu. Ipak, trener Alimpijević neće biti zadovoljan poslednjom deonicom.

35' Seriju Cedevite prekinuo je Tejlor Ročesti za 76:58. Cedevite je prepolovila prednost crveno-belih. Na drugoj strani sa linije za slobodna bacanja bio je precizan Musa, 60:76.

34' Dušan Alimpijević zatražio je tajm-aut. Prednost Zvezde je i dalje velika, ali gosti iz Zagreba u ovoj četvrtini vodi sa 12:2. Rezultat je 74:52 za Zvezdu. Serija Cedevite sada je 18:2, a prednost Zvezde +16, 74:58.

33' Cedevita pokazuje malo prisutnost na terenu. Prave seriju 7:0 za 47:72. Bjelica je pogodio za dva poena, ali je potom Čeri ubacio trojku za 50:74.

31' Na startu poslednje deonice Markota pogađa za tri poena, 43:72. Na drugoj strani za dva poena promašio je Matijas Lesor.

III četvrtina

30' Feldin je nezadrživ na ovom meču. Ima 26 poena za 18 minuta na terenu. Zvezda vodi sa 69:38. Feldin je pogodio 1/2 bacanja, a potom je Enis povećao prednost crveno-belih, 72:38. Na kraju treće deonice, Zvezda vodi sa 72:40.

29' Bjelica je postigao novi poen za 66:34, a na drugoj strani Žganec ubacuje loptu kroz koš, 36:66.

27' Ne igra se efikasno u drugom poluvremenu. Dosta promašaja na obe strane, a Bjelica donosi +27, 61:44. Svoj 22 poen ubacuje Feldin za 63:43. Džejms je pogodio dodatno slobodno bacanje, 64:34.

26' Cedevita je povezala dva napada, pa tako Ukić pogađa za tri poena, 34:58. Na drugoj strani Tejlor Ročesti pogađa jedno bacanje, zbog tehničke greške Stipanocvića, 59:34.

24' Posle skoro četiri minuta igre gosti iz Zagreba dolaze do koša. Dvojku je pogodio Stipanović, 31:58..

23' Za dva poena kod Cedevite promašio je i Stipanović, a na drugoj strani za dva je bio precizan Milko Bjelica, 58:29.

22' Prve poene u drugom poluvremenu postiže Ročesti, 56:29. Cedevita je posle dva minuta i dalje bez koša.

21' Posle prvog minuta igre nismo videli poen na obe strane. Kod Cedevite je Žganec promašio za dva poena, a kod Zvezde Dangubić.

II četvrtina

POLUVREME Košarkaši Crvene zvezde odigrali su savšreno prvo poluvremen u Beogradu. Jedan od zaslužnih za to je Džejms Feldin koji je postigao 20 poena 6/7 trojke. Zvezda vodi sa 54:29.

19' Šta radi Džejms Feldin na ovom meču. Sjajna rola Amerikanca koji pogađa petu trojku, 48:29. Hahahaha šta radi Džejms Feldin!! Njegova šesta trojka u prvom poluvremenu 51:29. Bek Zvezde već je postigao 20 poena.

17' Serija Crvene zvezde je 12:0. Ročesti pogađa uz faul za velikih 45:24. Seriju Zvezde prekinuo je Stipanović pogotkom za dva poena, 26:45. Novi poeni za Stipanovića, 28:45.

16' Rapsodija Džejmsa Feldina. Njegova četvrta trojka na meču za 42:24. Sjajna igra crveno-belih.

15' Dilan Enis pogađa za tri poena, a potom i Bjelica poentira uz faul, 39:22. Cedevita ponovo ima veliki zaostatak u Pioniru.

14' Posle male pauze Zvezda prekida seriju ekipe iz Zagreba. 11 poen postiže Feldin, 33:22.

13' Evo je Cedevita sa nekoliko dobrih napada zaredom. Markota je pogodio trojku, a potom i Žganec dvojku, 22:39. Dušan Alimpijević morao je da zatraži tajm-aut.

11' Treća trojka Džejmsa Feldina na meču. Zvezda ima prednost od +16, 29:13. Karlo Žganec na drugoj strani pogađa oba bacanja, 15:29.

10' Posle deset minuta igre Zvezda vodi sa velikih 26:13. Sjajna predstava domaćih košarkaša.

9' Raste prednost Zvezde. Posle trojke Džejmsa Feldina, crveno-beli vode sa 24:10.

8' Posle dugo vremena Cedevita dolazi do koša. Nikols pogađa za dva. Ročesti je u narednom napadu uzvratio, a potom je trojku pogodio Nikols, 16:10.

7' Crvena zvezda zaigrala je mnogo bolje i posle trojke Ročestija i dvojke Lesora, prednost je +7, 12:5. Zvezda se brzo odlepila.

5' Igra se izuzetno tvrdo u hali "Aleksandar Nikolić". Milko Bjelica posle prodora iznuđuje faul i dobija priliku za dva poena. Igrač Zvezda promašio je oba bacanja.

3' Branko Lazić postigao je svoje prve poene na meču, 5:1. Na drugoj strani uzvratio je Vil Čeri, 3:5.

2' Matijas Lesor odlično je startovao meč. Zvezdin Francuz postiže prva tri poena na meču, 3:0. Prve poene na meču za goste ubacio je Stipanović sa linije za slobodna bacanja, 1:3.