Košarka 334

20.5.2024.

4:31

Raspad Denvera, Jokić 34p – istorijski preokret Vulvsa, od -20 do finala Zapada!

Košarkaši Denver Nagetsa izgubili su od Minesote Timbervulvs 98:90, sedmu utakmicu polufinala Zapadne konferencije.

Izvor: B92.Sport

Autor: Petar Tadić

Petar Tadić
Petar Tadić
Tanjug/AP Photo/David Zalubowski

Nagetsi su imali čak +20 na startu drugog poluvremena (58:38), ali je onda usledio epski raspad aktuelnih šampiona NBA. Minesota je uspela da izvede najveći preokret u istoriji sedmih utakmica i zasluženo se plasirala u finale Zapada gde će igrati protiv Dalas Meveriksa.

Minesota je početkom četvrte četvrtine potpuno preuzela kontrolu nad utakmicom, Nagetsi nisu mogli ništa da zagrade i gosti su iz drugih opcija konstantno održavali prednost.

Briljirao je Rudi Gober sa nekoliko "srećnih" pogodaka, a odličan doprinos dali su i Tauns, Gober, Mekdenijels, Konli, Edvards...

Nikola Jokić je imao 34 poena, 19 skokova i sedam asistencija, ali zanimljivo samo dve asistencije u drugom poluvremenu. Iz igre je šutirao 13-28.

Pratio ga je Marej sa 35 poena, dok su ostali podbacili. Porter je ubaacio sedam, Poup pet, a Gordon četiri poena.

Vulvse su do pobede predvodili Mekdenijels i Tauns sa po 23 poena, Edvards je ubacio 16, Gober 13, Konli 10, a Rid 11 poena.

Nagetsi nisu dobro otvorili utakmicu, pošto su gosti iz Mineapolisa serijom 8:0 došli do sedam poena prednosti, 5:12.

Marej je forsirao, kao i Porter junior, Denver je morao kako je znao i umeo da pronađe ritam, a posle tajm-auta Melouna u tome su i uspeli.

Džamal se razigrao, Jokić je uglavnom bio zadužen za asistencije, ali ono što je bilo fenomenalno u prvoj deonici jeste odbrana nakon pomenutih 5:12.

Nagetsi su odlično čuvali Edvardsa, konstantno su ga udvajali i zatim dobro pokrivali ostatak terena. Vulvsi se nisu snašli i Denver je serijom koševa došao do 24:19 na kraju prve četvrtine.

Isti intenzitet su preneli i na drugu deonicu, te je prednost samo rasla i u jednom trenutku je iznosila +11, 32:19. To je bila serija 16:0 za Denver.

Minesota je imala odgovor, ali nije mogla u kontinuitetu da igra na visokom nivou u napadu. Denver je to iskoristio i predvođen Marejem i Jokićem imao maksimalnih +15 na poluvremenu, 53:38.

Jokić je imao 13 poena, 15 skokova i pet asistencija, dok Marej postigao 24 poena za poluvreme.

Drugo poluvreme smo ukratko opisali na startu izveštaja i tu nema šta mnogo da se doda. Denver je poveo +20, mislio da je kraj, ali Minesota je verovala.

Malo po malo su se vraćali i do kraja četvrtine su potpuno istopili zaostatak, 67:66. Bili su u naletu, potom ih je malo pogledala i sreća u nekim situacijama i potpuno zasluženo su pobedili.

Jokić je isporučio u četvrtoj četvrtini, pogađao je, vukao, ali opet se mnogo trošio i jednostavno nije mogao sam da preokrene. Falio je doprinos drugih igrača, ne Mareja, on je dao 35 poena, ali Porter, Gordon, Kej-Si-Pi...

Denver ovako završava svoju epizodu u ovogodišnjem plej-ofu i nadamo se da će sada Nikola Jokić imati dovoljno vremena da se spremi za Olimpijske igre u Parizu.

ISTORIJA!

Najveći preokret u istoriji sedmih utakmica izveli su Minesota Timbervulvsi!

04:28

48' Poslednji minut!

Koš Jokića preko Rida, -5, 88:93.

Konli je promašio, ali je Tauns prikucao, 88:95.

04:24

47' Poslednja dva minuta

Mrtva lopta! Skakaće Poup i Konli.

Ponovo mrtva lopta, Marej i Mekdenijels će da skaču...

Marej je promašio trojku, možda je ovo bila poslednja nada. Konli je ubacio jedno slobodno, a onda Marej pogađa, 86:93.

04:22

48' Kraj za Rudija Gobera

Njegov šesti faul, Jokić će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je oba, 84:92.

Ulazimo u poslednja dva minuta.

04:17

45' Rid blokira Jokića

Mnogo kontakta... napad je za Minesotu.

Edvards je promašio trojku, a onda Rid prikucava, 82:89.

Potom izgubljena lopta i potom trojka Edvardsa za +10, 82:92!

04:15

44' Sve je manje vremena

Marej ponovo pogađa, 82:85.

Rid je promašio trojku, ali je Gober ponovo obezbedio skok. Potom je Edvards promašio, ali je Rid uhvatio loptu.

Rid će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je oba, 82:87.

04:10

43' Prvi pogodak za Mareja

Kanađanin poentira za 80:83. Naz Rid vraća +5, 80:85.

Tajm-aut.

04:08

42' Još jedna trojka Jokića!

Smanjuje na -3! Njegov 28. poen, 78:81.

Rudi Gober je pogodio oba slobodna, 78:83.

Porter je promašio trojku, Jokić je uhvatio skok, ali je izblokiran među trojicom igrača.

04:07

04:00

04:00

41' Konačno trojka Jokića

Iz osmog pokušaja! Jokić pogađa za -2, 75:77.

Tajm-aut.

Neverovatan pogodak Rudija Gobera, 75:79.

Nagetsi nisu uspeli da poentiraju. Veliki problemi za Denver. Mekdenijels je ubacio oba slobodna, 75:81.

03:57

39' Trojka Konlija

Ponovo na isteku napada, 72:75. Još jednu trojku je promašio Jokić, 0/7.

Jokić je odigrao dobru odbranu nad Edvardsom, ali je Porter promašio trojku iz tranzicije.

03:56

38' Koš Jokića!

Odličan potez srpskog košarkaša, 69:70.

Naz Rid je promašio trojku, ali Mekdenijels pogađa iz ofanzivnog skoka, 69:72.

Trojka Portera, 72:72.

03:54

37' Sve staje u poslednjih 12 minuta

Prvi posed imaju Timbervulvsi.

Gober poentira uz faul.

Promašio je dodatno slobodno bacanje, 67:68. Jokiću izlazi trojka iz koša, a potom Rid pogađa, 67:70.

03:53

Sjajna igra Edvardsa u trećoj četvrtini.

03:48

36' Kraj treće četvrtine!

Entoni Edvards je pogodio trojku na kraju deonice, 67:66!

Nagetsi su vodili 58:38, a sada je samo +1... Čeka nas drama u poslednjoj četvrtini.

03:45

03:45

35' Denver ne može ništa da pogodi

Mnogo promašenih šuteva u ovoj četvrtini. Denver je postigao samo osam poena u trećoj deonici.

Tauns je ubacio oba slobodna bacanja, 61:59.

Konačno koš Jokića, 63:59. Tauns na polaganje, a potom novi koš Jokića, 65:61.

03:42

33' Još jedan promašaj Jokića

Srpski košarkaš ima 0/4 za tri poena.

Tauns nije uspeo da pogodi za tri.

Jokić je izgubio loptu i Edvards poentira, 61:57.

03:39

32' Važan koš Brauna

Na isteku napada, 61:53. Prekida se tako serija, 15:1... Denver više od pet minuta nije dao koš.

Tauns poentira pored Jokića, 61:55.

03:38

30' Denver u problemu

Mekdenijels je pogodio trojku za -9, a potom je Porter junior promašio sve u šutu za tri poena.

Još jedna trojka, Konli za -6, 59:53.

03:32

03:32

29' Vulvsi smanjili zaostatak

Imao je Denver +20, međutim, Minesota pravi seriju i smanjuje na -12, 59:47. Tajm-aut Meloun.

Jokić je promašio još jednu trojku.

03:24

28' Čelendž Minesota!

Sudije su dosudile faul Taunsu nad Jokićem. Majka Nori to želi da proveri.

Ništa od čelendža, faul Taunsa, Jokić ima dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno, 59:43.

Edvards je promašio trojku, a potom je promašio sve i u šutu za dva poena. 1/9 iz igre.

03:23

26' +20!

Trojka Džamala Mareja za +20, 58:38. Tauns nije uspeo da pogodi trojku.

03:07

Uz faul!

03:07

25' Počelo je drugo poluvreme

Poenima Džamala Mareja, 55:38.

Tauns je promašio trojku, nakon čega je Jokić obezbedio skok. Marej nije uspeo da pogodi trojku.

03:06

POLUVREME

Jokić u prvom poluvremenu ima 13 poena, 15 skokova i pet asistencija.

Marej je najefikasniji sa 24 poena.

03:04

24' Jokić uz faul!

Dominira u skoku srpski košarkaš! Poentira posle ofanzivnog skoka, uz faul!

Pogodio je bacanje, 51:38.

Novi promašaj za Minesotu i novi skok Jokića (15).

Džamal Marej poentira, nakon čega Edvards nije uspeo da poentira, 53:38!

03:01

23' Serija promašaja

Jokić nije uspeo da pogodi šut van linije 7,24.

Na drugoj strani promašaj Majka Konlija.

Jokić je obezbezdio novi napad, ali Porter junior nije uspeo da pogodi trojku. Promašaj i Vokera.

02:54

21' Dobra igra Nagetsa

Kristijan Braun je pogodio jedno od dva slobodna bacanja, 46:33.

Veliki promašaj Konlija, sjajna odbrana Denvera.

Jokić poentira iz ofanzivnog skoka, 48:33.

Trojka Taunsa za -12, 48:36.

02:53

Kako igra... 😍

02:52

02:48

19' Denver ima odgovor

Koševi Džamala Mareja! Sjajno prvo poluvreme igra bek Denvera, njegovih 20 poena! Denver ponovo ima +12, 41:29.

Mekdenijels je promašio trojku.

02:43

17' Denver održava prednost

Džamal Marej je ubacio oba slobodna bacanja, 34:22. Njegovih 15 poena.

Mekdenijels pogađa trojku, 34:25.

Novi poeni za Mekdenijelsa, ovoga puta iz kontre, 34:27.

Kristijan Braun je promašio trojku. Minesota smanjuje zaostatak.

02:39

16' Sjajna energija Brauna

Prvo odlična odbrana nad Edvardsom, zatim ukradena lopta i potom je iznudio faul za slobodna bacanja. Pogodio je oba, 32:19.

Dva slobodna bacanja za Gobera, faulirao ga je Marej. Pogodio je oba, 32:21.

Marej nije uspeo da pogodi u srcu reketa.

02:38

Serija 14-0!

02:34

15' Denver u prednosti

Porter junior poentira posle ofanzivnog skoka, 28:19.

Još jedan promašaj Gobera.

Koš Portera! Denver na +11, 30:19.

02:31

13' Jokić ne izlazi iz igre

Pogađa šut sa poludistance, 26:19.

Ponovo sjajna odbrana Denvera! Izgubljena lopta za Nagetse.

02:29

HIMAL 🔥

02:25

12' Poslednji minut!

Trojka Džamala Mareja na isteku napada, 21:19.

Sjajno dodavanje Edvardsa za Rida, ali centru Minesote izlazi lopta iz koša.

Džamal Marej pogađa još jednu trojku! 24:19!

Kraj prve četvrtine.

02:23

02:21

10' Jokić iz popravnog

Koš posle ofanzivnog skoka, 14:15.

Voker je promašio trojku, napad za Denver. Međutim, brzo su izgubili loptu i Vulvsi poentiraju iz kontre, 14:17.

Pogodak Mareja, 16:17.

02:19

8' Poeni za Jokića

Njegov četvrti poen na utakmici, 10:12.

Odlična odbrana Denvera, istekao je napad Vulvsima.

Poeni Mareja za 12:12. Serija Nagetsa.

02:18

02:18

7' Slaba igra Denvera

Jokić nije uspeo da poentira, a onda Tauns napada reket i pogađa, 5:12.

Sjajno dodavanje Jokića za Poupa, 8:12.

Edvards je promašio šut sa poludistance.

02:12

02:12

6' Tvrdo na startu

Džamal Marej je promašio otvoren šut za tri poena. Potom nije bio precizan Tauns, nakon čega je Marej promašio zakucavanje.

Džejden Mekdenijels pogađa uz faul. Tajm-aut, 5:9. Pogodio je dodatno, 5:10.

02:10

4' Sjajna odbrana Denvera

Udvaja se Entoni Edvards i to daje rezultat.

Porter junior nije uspeo da pogodi trojku.

Prvi koš na utakmici Edvardsa, 3:4. Sjajna rampa Mekdenijelsa nad Gordonom.

Prvi poeni i za Jokića, 5:4.

02:08

2' Sjajna rampa Portera

Zalepio je Gobera!

Na drugoj strani Gober uzvraća Porteru. Sjajne odbrane.

Trojka Džamala Mareja, 3:0. Pogodak Taunsa za 3:2, a potom Jokiću izlazi trojka iz koša.

01:50

1' Počela je utakmica!

Prvi napad imaju Minesota Timbervulvsi.

Faul u napadu Rudija Gobera.

Marej i Porter junior nisu uspeli da poentiraju iz prodora.