Zvezda šokirala navijače – istorijska pobeda Mege!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Mege u 24. kolu ABA lige sa 89:83.

Srđan Novaković
ABA/Dragana Stjepanović

Crveno-beli tako nisu uspeli da na ovom meču overe prvo mesto posle ligaškog dela ABA lige, sada je Zvezda na učinku od 20 pobeda i četiri poraza, dok je Mega šesta sa skorom 14/10.

Megu je do ove velike pobede predvodio Stefan Miljenović sa 16 poena, Andrija Jelavić je imao 13, dok je Uroš Plavšić utakmicu završio sa 10 poena i sedam skokova.  Posle ove pobede Mega je i matematički obezbedila plasman u plej-of ABA lige.

Kod crveno-belih dominirao je Adam Hanga sa 17 poena, dva manje je imao Nemanja Nedović.

Crvena zvezda će u sledećem kolu igrati protiv Studentskog centra na svom terenu, dok Mega dočekuje Split.

Igralo se poen za poen na startu meča i to je sve trajalo do rezultata 8:8, kada je Zvezda pogodila trojku. Potom su crveno-beli uspevali da održavaju minimalnu prednsot sve do rezultata 15:15, kada je usledila serija gostiju od 9:0.

Nije Zvezda imala rešenja za prodora Đurišića i Jelavića koji je posle prve četvrtine imao već devet poena. Pokušavao je Sferopulos da na tajm-autu trgne svoju ekipu, ali je prva deonica završena vođstvom Mege od 18:24.

Drugi period igre je naterao Zvezdu da zaigra dosta konkretnije na oba dela terena i to se i desilo. Dosta angažovanije su delovali domaći u drugih deset minuta meča. Dosta presečenih lopti, Mega više nije tako lako mogla da dođe do poena iz reketa, pa su se prebacili na šuteve iz daljine gde nisu bili tako uspešni. Zvezda je dosta trčala, posle ukradenih lopti.

Tu je prednjačio Nemanja Nedović koji je svojim poenima povukao ekipu do preokreta. Konstatno su crveno-beli krckali prednost Mege sve do polovine drugog perioda kada su došli do prednost posle poena Adama Hange koji je uz Nedovića i Davidovca bio najbolji na terenu. Zvezda je na kraju prvi deo igre završila sa sedam poena prednosti.

Zvezda je držala rezultatski plus u trećoj deonici, iako je ona počela poenima Iljasolua za tri, a potom i za dva. Ali je Zvezda sve to uspela da anulira preko Nedovića koji je pogodio trojku i naravno Hange koji je dominirao na terenu. Jedna krajnje čudna situacija se desila u trećem periodu kada je Malovec posle faula nad Hangom dobio peti faul posle 23 minuta igre u Areni.

Držala je Zvezda visok nivo igre sve do pred kraj trećeg perioda, kada je usledio blagi pad u igri. Dugo su crveno-beli stajali na tih 67 poena, a Mega iako je delovala neubedljivo uspela da spusti prednost Zvezde na šest razlike, tako da je posle 30 minuta igre na semaforu stajalo 69:63.

Lepa stvar po crveno-bele je ta što se Luka Mitrović vratio na teren, kada je pred kraj prvog poluvremena sam zatražio izmenu.

Onda jedna uzbudljiva posle četvrtina u Areni. Zvezda je nastavila da se muči u napadu da maši otvorene trojke, dok je Mega nastavila da smanjuje prednost.

Lepo je Mega koristila Plavšića na centru, koij je nastavio da koristi prednost ispod koša. Zvezda je totalno stala u napadu, ništa gotovo nisu mogli da pogode Teodosić, Nedović i Hanga. Mega je to znalački iskoristila i svojim pogotcima za tri i dva uspela da preokrene rezultat i na kraju dođe do velike pobede koje je dodatno podiže u plej-ofu, sada su na šestom mestu. Pobeda Mege u Areni 89:83 i tako se ovi mladi košarkaši mogu pohvaliti da su u ovoj sezoni savladali Partizan i Crvenu zvezdu.

21:46

40' Kraj meča

Trojka Davidovca, potom Teodosić pravi faul, Hnga nije pogodio i Mega je pobedila na ovom meču. 83:89

21:44

39' Nema trojke i dalje

Na pragu smo iznenađenja, Zvezda ne može do trojke, što je uradio Đurišić koji je dobeo Megu do osam poena prednosti na manje od dva minuta do kraja. 80:88

21:42

21:41

38' Novi faul

Četvrti faul za Plavšića, Hanga sa penala izjednačuje rezultat. 80:80

Potom Davidovac faulira Plavšića koji je doneo Megi dva poena prednosti 82:80

Nedović nije pogodio.

21:39

36' Nema trojke Zvezde

Dve trojke zaredom nije pogodio Teodosić, nije to na drugoj strani uradio Đurišić. Faul Iljasolua kojim je i Mega ispnula bonus. Hanga falouterom vraća prednost Zvezdi. 79:78.

21:37

21:35

35' Drama na pomolu

Hanga na kratko prekida vođstvo Zvezde, Miljenović vraća prednost Megi, Hanga potom nije mogao da zakuca, a faul pravi Đurišić, rasplamsala se borba u Areni, gledaćemo sjajnu košarku do kraja meča. Nedović nije pogodio za tri. 77:78

21:33

33' Poeni ispod koša

Sada je Plavšić došao do poena ispod koša bez faula. Nedovića je kratak za tri, ali zato nije Iljasolu koji trojkom izjednačuje rezultat, a do prednost Megu dovodi Jović, Mega opet vodi posle drugog perioda. 74:76

21:28

32' Plavšić dobar u reketu

Opet je Uroš Plavšić iznudio faul za slobodna bacnaja, ovoga puta je to uradio u duelu sa Gilespijem. Faul sada Đurišića nad centrom Zvezde. Nije Plavšić pogodio sva bacanja. A nova bacanja če biti na redu, a sada će ih izvesti Miljenović, Bolomboj pravi četvrti faul. 72:69

21:27

21:27

31' Trojka Rokasa

Evo prve trojke Rokasa Giedraitisa, šta je pogodio Jović na drugoj strani. 72:65

21:22

30' Zakucavanje Jovića

Opet Zvezda nije poentirala, a u kontru je pobegao Jović za atraktivno zakucavanje, za minus šest. Mitrović sa penala prekida seriju Mege od 6:0 i to je uradio.

Miljenović pogodio za dva, poeni su priznati, jer je Gilespi dirao loptu na obruču 69:63

21:20

29' Faul u napadu

Novi napada Mege bez poena posle serije loših napada crveno-belih. Sada je Plavšić napravio faul u napadu. Zvezda i dalje ne dolazi do poena u napadu, Hanga je promašio za tri. Tobi pravi faul nad Plavšićem, koji je stao na liniju penala. 67:59

21:14

28' Đurišić bez poena

Nije mogao Đurišić do poena posle prodora, a najlepši potez meča je pas Teodosića ka Nedoviću koji nije pogodio zicer, alii je to popravio posle skoka u napadu centar Zvezde.

Velika borba ispod koša Zvezde, gde je Mega imala četiri napada zaredom, da bi u tom napadu Mega do poena došla posle penala Miljenovića. 67:58

Mega ne koristi loše minute Zvezde da se dodatno približi.

21:11

27' Mega odgovrara

Miljenović pogađa za tri i tako koristi mali pad u koncentraciji košarkaša Zvezde, momentalno traži tajm-aut Joanis Sferoplulos. 63:56

21:08

25' Hanga za tri

Adam Hanga briljira večeras, najefikasniji je u timu Sferopulosa,  sada je pogodio novu trojku za prvu dvocifrenu prednost crveno-belih. 61:51

Stefan Miljenović potom pravi seriju za smanjenje prednosti crveno-belih.

21:04

24' Faul Lazarevića

Sada su sudije malo vratila Megi za petu ličnu Maloveca faulom Lazarevića, Mega ponovo pravi faul i to nad Bolombojem, ali centar Zvezde je bio polovičan sa linije panala. Plavšić je izborio faul Bolomboja i sada će centar Mege na penale.

Nova trojka Nedovića koji je tako sada došao do svog osmog poena.

21:02

21:01

23' Iljasolu u ritmu

Posle trojke sada je Iljasolu lepo izneo loptu na drugi obruč za svoje nove poene. Problem je što je još jedan igrač Mege upao u probleme sa faulovima. Hanga prolazi posle Maloveca za poene uz faul i Slovak je već posle 23 minuta igre dobio pet ličnih grešaka 54:48

21:00

22' Nedović odgovara

Nedović vrača Iljasolu trojku, a onda smo videli poene iz reketa Uroša Plavšića. 51:46

20:47

21' Mega i dalje bez poena

Skakala je lopta po obruču posle floutera Nemanje Nedovića, posle prvog minuta poene je upisao Omerdžan Iljasolu, bio je precizan za tri. 48:44

20:46

20:42

20' Lazarević do koša

Prvo Zvezda, pa onda Mega nisu iskoristili svoje prve napade u poslednjem minutu prvog poluvremena. A onda Lazarević je položio loptu za novu prednost svog tima. Milijašević ne može ništa u napadu. 48:41.

20:39

19' Odbrana Zvezde

Nije Đurišić imao rešenja u napadu, dobru odbranu je igrao Tobi, a novi problem je treća lična greška Miljenovića,  a ponovo je na liniji penala bio Ilić 47:41

Nema koša Plavšića iz reketa.

20:37

18' Hanga precizan

Dvocifren je Hanga posle trojke koju je pogodio sa desnih 45 stepeni, to vraća na drugooj strani Milijašević, koji tako ne dozvoljava Zvezdi da se odlepi. Milijašević je potom napravio faul za slobodna bacanja Dalibora Ilića. 44:41

20:35

17' Đurišić hrabro

Ponovo dobar prodor Đurišića do koša, gde je dobio faul i stao na liniju penala. Čime je sveo prednost Zvezde na minus jedan 39:38

20:34

20:32

16' Nedović vraća Zvezdu

Ponovo Nemanja Nedović je najangažovaniji u napadu Zvezde i sada je sjajno podelio pas ka Davidovcu za svega dva poena prednosti za Megu. Barać traži svoj drugi tajm-aut u prvom poluvremenu.

Opet gubi loptu Mega, to je iskoristio Giedraitis za svoje poene i za izjednačenje. 36:36

20:30

15' Loš pas

Loš pas Plavšiću, koji je presekao Teodosić, Nedović je potom ponovo trčao u kontru, ali su njegovi poeni poništeni jer je Ilić dirao obruč dok je lopta bila iznad njega. Jelavić to kažnjava trojkom, a uzvaraća Davidovac. 32:36

20:27

14' Mega dobro skače

Posle skoka u napadu Mega dolazi do poena, ali na drugoj strani je Malovec napravio faul čime je poslao Nedovića na linijju penala.

Plavšić je dobio loptu ispod koša, ali je stiglo udvajanje domaćih na vreme, Mega nije došla do poena, a Zvezda opet može da trči i da sa penala nastavlja da smanjuje prednost gostiju. 30:33

20:24

13' Nedović za Mitrovića

Krade loptu Nemanja Nedović i asistira Mitroviću za njegove lake poene, Zvezda smanjuje na minus pet, a Marko Barać traži tajm-aut, kako bi prekinuo ovu seriju domaćeg tima.  Miljenović je posle minuta odmora dobio faul, nastavlja da muči odbranu domaćeg tima, čime je izborio dva penala. 24:31

Dobar napad Zvezde za trojku Tobija. 27:31

20:22

12' Tobi posle dobre akcije

Andrija Jelavić već stiže do devetog poena na utakmici, Tobi je pre toga upisao poene, Davidovac je potom izborio se ta dva slobodna bacanja. 22:29

20:21

11' Nema trojke

Nema poena za Zvezdu za tri, to su pokušavali Lazić i Teodosić, ali lopta nije htela u koš. Mega je pre toga došla do poena i vratila osam poena prednosti. 18:26

20:20

20:17

10' Mega vodi

Kakva blokada Bolomboja nad Jelaviću koji nije mogao da zakuca loptu u koš. Zvezda potom nije preko Lazića i Bolomboja do poena u poslednjem napadu prve deonic, gde na kraju Mega ima prednost od 18:24

20:14

9' Novi faul Zvezde

Sada je Dejan Davidovac napravio faul u napadu. Andrija Jelavić nastavlja seriju Mege, a to prekida Miloš Teodosić pogokom za tri poena. 18:24

20:13

8' Gubi loptu Zvezda

Sada Ilić gubi loptu, ali Đurišić nije pogodio za tri, međutim kradu loptu igrači Mege i dolaze do poena za novu najveću prednost od 15:22, i dalje traje serije Mege sada je 7:0.

20:11

7' Trojka Mege

Ako Nedović ima problema sa šutem za tri od starta meča, Đurišić ih nema, pogodio je svoju trojku za prednost Mege, potom i Jović dobija loptu ispod koša i uz faul pogađa za dva. 15:20

20:08

6' Miljenović do koša

Još jednom je Stefan Miljenović prodirao do koša i izborio faul za bacanja. Sada je bio polovično precizan, Zvezda je izašla iz bonusa, a svoje prve poene za Zvezdu je postigoa Nemanja Nedović. 15:15

20:07

5' Nema poena

NIje Uveuda uspela da dođe do poena posle dva napada. I posle toga se otišlo na tajm.aut.

20:04

4' Laki poeni

Džoel Bolomboj je došao do svojih prvih poena, ali Plavšić ponovo poentira i sada je novo izjednačenje na utakmici. Ali je onda Adam Hanga na iskustvo došao do poena i to uz faul. Nije prošao ulaz Miljenovića, ali Plavšić uz malo sreće dolazi do poena. 13:10

20:02

3' Mitrović posle skoka

Poenitrao je Luka Mitrović posle skoka u napadu. Ali Zvezda nikako da uđe u napaački ritam, potom je Đurišić hrabro krenuo na Devidova da preko njega zakuca, a dobio je samo faul za slobodna bacanja. 6:6

20:01

2' Zakucavanje Plavšića

Zakucava Uroša Plavšića za izjednačenje na utakmici, a Mega prvi put vodi posle poena Miljenovića. Posle poena, isti igrač pravi faul. 2:4

20:00

Startna petorka

20:00

1' Start utakmice

Bez poena u prvim napadima. a to prekida Adam Hanga koji je pogodio za dva. 2:0

18:58

18:55

Sudije

Na ovom meču sudijska trojka će biti u sastavu: Milan Nedović, Mario Majkić i Nermin Nikšić.

18:52

Marko Barać

"Očekuje nas utakmica protiv tima koji je ubedljivo prvi na tabeli ABA lige. To dovoljno govori o njihovom kvalitetu, iskustvu i motivaciji kada je ovo takmičenje u pitanju. Povratak iz povrede Teodosića ima veoma pozitivan uticaj na njihovu igru i sigurno je da su veliki favoriti u ovoj utakmici. Mi želimo da odigramo dobro, hrabro i pametno i da budemo spremni da iskoristimo svaku priliku koja se eventualno ukaže", rekao je Barać.

18:52

Serije pobeda

Jedna od ove dve ekipe će večeras prekinuti seriju pobeda. Zvezda i Mega se nalaze u seriji od četiri pobede u nizu, a samo jedan tim će moći posle ove utakmice da nastavi ovaj niz.

18:51

Joanis Sferopulos

"Očekuje nas utakmica protiv vrlo mladog i talentovaog tima koji svoje mečeve igra sa puno entuzijazma i energije. Mi želimo da nametnemo naš ritam i da igramo utakmicu na naš način, ne dajući rivalu previše prilika koje želi. Ono što uvek ponovim, moramo da budemo skoncentrisani, fokusirani i da se držimo našeg plana igre svih 40 minuta kao u prethodnim mečevima", rekao je Sferopulos.

18:50

18:46

Zvezda u dobrom raspoloženju

Crveno-beli u ovaj meč ulaze posle pobede u Evroligi nad ekipom Virtusa (94:79), čime su prekinuli seriju poraza u ovom takmičenju.

18:45

Dobro došli

U ovom lajv blogu ćemo pratiti sva dešavanja sa utakmice Crvene zvezde i Mege koja se igra u sklopu 24. kola ABA lige u Štark areni.