Utorak, 27.02.2024.

17:24

Srpkinje u finišu ostale bez plasmana u A diviziju Lige nacija VIDEO

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da izbori plasman u A diviziju Lige nacija.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

One su posle dva meča u baražu za popunu najjače lige u ovom takmičenju poražene od Islanda ukupnim rezultatom 3:2

Srbija je poražena u revanš meču koji se igrao na Islandu rezultatom 2:1, dok je posle prvog meča bilo 1:1.

Lepo je utakmica počela po izabranice selektora Zečevića koje su do gola i prednosti na ovom meču stigle u šestom minutu kada je Alegra Poljak iskoristila grešku Islanđanki i dovela Srbiju do prednosti.

Posle gola Srbije očekivano su domaće fudbalerke preuzele inicijativu na meču, ali nije bilo puno šansi od strane Islanđanki, najbolju je propustila Jonsdotir, ali se rezultat nije menjao i srpske fudbalerke su otišle sa golom viška na obaveznu pauzu.

U drugom delu igre Srbija je uglavnom bila na svojoj polovini i uspešno se branila od napada Islanđanki.

Veliku šansu Srbija je propustila u 74. minutu kada je sjajno Jelena Čanković uputila sjajan pas ka Milici Mijatović, koja je iz prve na drugoj stativi tražila Violetu Milivojević, ali je ona malo zakasnila i nije stigla da loptu smesti u mrežu. Što se na kraju ispostavilo kao i presudni momenat sa ovog meča.

Već u sledećem napadu stigla je kazna. Svindis Jane Jonsdotir je lako pobegla Anđeli Frajtović, Milica Kostić je možda nepotrebno napustila gol, a Islanđanka je to iskoristila i donela izjednačenje svom timu.

Do kraja meča Srbija je mogla do gola, ali izglednu šansu je propustila Nina Matejić u 83. minutu.

Nažalost do kraja meča odbrana Srbije je još jednom kapitulirala. U 86. minutu je usledio pad koncentracije i to je iskoristila Brindis Nilsdotir, što je bilo dovoljno da na kraju Islanđanke se plasiraju u A diviziju Lige nacija.

Imala je Srbija incijativu do kraja meča, ali gola nije bilo.

Srpske fudbalerke će tako i u narednom izdanju Lige nacija igrati u B diviziji.

Treba napomenuti da se ova utakmica igrala pod teškim vremenskim uslovima, tokom velog meča je duvao jak vetar, a u nekoliko navata je padao i sneg.