Subota, 27.05.2023.

21:00

Preokret Reala – Rodrigo "srušio" Sevilju

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Sevilju rezultatom 2:1 u 37. kolu španske LaLige.

Izvor: SN

Autor: SN

Preokret Reala – Rodrigo

Jedini meč španskog fudbalskog šampionata u subotu odigran je na Ramon Sančes Pishuanu između Sevilje i Real Madrida.

Madriđani jure da osiguraju drugo mesto dok im gradski rival Atletiko Madrid "juri za petama" i u pretposlednjem kolu LaLige su napravili krupan korak ka tom uspehu.

Sevilja nije bila naivan protivnik, a već u 3. minutu su domaći preko Mira uspeli da povedu sa 1:0 i Realu je bilo potrebno dugo vremena da pronađe način da odgovori na to.

"Tek" u 29. minutu je Real Madrid stigao do izjednačenja kada je gol pogodio Rodrigo, a potom je isti igrač u 69. minutu "kraljevskom klubu" doneo i preokret i ispostaviće se pobedu, 2:1.

Sevilja je meč završila sa desetoricom pošto je Markos Akunja u 83. minutu isključen kao poslednji igrač odbrane.