Napoli lako do pobede, remi Fiorentine VIDEO

Fudbaleri Napolija izbili su makar privremeno na čelo tabele Serije A posle dva kola.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Napolitanci su kod kuće bez većih problema uknjižili bodove protiv Monce, 4:0 (2:0).

Susret je obeležio dvostruki strelac, Gruzin Kviča Kvertškelija koji je dva puta zatresao mrežu protivnika.

U 35. minutu je došao do lopte na nekih 23 metra od gola, šutirao je snažno i precizno, lopta je kraj leve stative završila u mreži.

U nadoknadi prvog dela u strelce se opisao i Viktor Osiman za 2:0 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Kvartškelija je još jednom, u 62. minutu pokazao da ima sjajnu tehniku.

Utrčao je u kazneni prostor, posle par driblinga, usledio je šut po zemlji i mreža Monce se zatresla po treći put.

Pjotr Zijelinski je u četvrtom minutu nadoknade poslao dobar centaršut, tu je bio Kim Min-Jae za konačnih 4:0.

Na meču Emplija i Fjorentine nije bilo golova.

Nikola Milenković je odigrao svih 90 minuta, dok je Luka Jović zamenjen u 87. minutu.

Aleksa Terzić je takođe u ekipi iz Firence na terenu proveo 85 minuta.

Imala je Fiorentina šansu u devetom minutu nadoknade i za tri boda, ali je šut Alfreda Dankana izblokiran u poslednji čas.

Inače, domaćin je meč završio sa devetoricom, u 67. minutu isključen je Sebastijano Luperto, a pred sam kraj, u desetom minutu nadoknade i Paolo Zaneti.