Subota, 23.07.2022.

20:00

Partizanova gomila ničega – TSC odneo bod iz Humske

Fudbaleri Partizana remizirali su sa TSC-om (0:0) na domaćem terenu, u trećem kolu Superlige Srbije.

Izvor: LN

Autor: LN

To je već drugi kiks Partizana u novoj sezoni, nakon remija sa Radničkim u Nišu u prošloj rundi.

Partizan je time ostao iza Zvezde sa bodom zaostatka, ali i utakmicom više, dok je tim iz Bačke Topole upisao peti bod.

Utakmica je počela mirno i obe ekipe su odmeravale snage dosta dugo, ali se od otprilike 10. minuta videlo da će crno-beli imati inicijativu.

U 12. minutu viđeno je prvo uzbuđenje, a bilo ih je još nekoliko u narednih desetak minuta. Ipak, nijedna velika šansa.

Izabranici Ilije Stolice konstantno su napadali, ali nikako nisu uspevali da probiju bedem TSC-a i da naprave konkretnu priliku.

Tek u 40. minutu Partizan je imao prvu veliku priliku, ali... Stativa!

Urošević je uhvatio volej i sjajno šutirao, ali je Ilić to odbranio i skrenuo loptu van okvira gola, pa se sa 0:0 otišlo na poluvreme.

Drugo poluvreme počelo je isto kao i prvo, bez prilika i uzbuđenja, a tako se i nastavilo.

Partizan je ponovo krenuo da napada i kontroliše ritam, ali je TSC izgledao izuzetno komforno u defanzivi.

Crno-beli su imali loptu u svojim nogama, ali praktično ništa nisu uspevali da urade sa njom, sem da stvore neke polušanse.

Imao je i TSC par prilika, najveću u 73. minutu kada je Urošević u poslednjem trenutku otklonio opasnost.

U samoj završnici se očekivalo da će Stolicini izabranici krenuti svim silama u ofanzivu, ali se to nije desilo. Kao da su bili zadovoljni remije, pa je ostalo 0:0.

Najveću priliku u drugom poluvremenu, a možda i u meču, imao je rezervista Baždar u 89. minutu. On je ostao sam na oko deset metara od gola, ali je njegov udarac izblokiran.

Do kraja meča mreže su mirovale, a Partizan je završio utakmicu bez šuta u okvir gola.

Derbi kola Superlige mogli ste da pratite uživo uz naš LIVE BLOG.